Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 Resmi Yama Destek (Silinsin) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
4
Favori
4.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
259 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BEYLER Rdr2 yaması şuanda bitmiş durumda ve malesef bazı bilinçsiz kişiler tarafından take2 ya şikayet etmişler sırf 2.500.000 kelimeyi uğraşıp çeviren ekip 30 tl gibi bi ücret istedi diye ve yaklaşık 8-9 aydır uğraşıyorlar.Lütfen bize yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: FourEight

Hadi illegal şekilde yapılmış yamayı kullandırtmazsın anlarım da, halihazırda çevrilmiş olan yamayı oyuna eklememek nasıl bir kafa anlayamıyorum
    rockstar gibi bir firma yapmak isterse parayı basar, gerekirse yeminli tercümanlara çeviriyi yaptırır. böyle 20-30 üniversite öğrencisinin '' türkçe yapa yapalımda köşeyi dönelim '' dediği yamayı ne diye eklesinler? yamanın güvenilir olduğu şüpheli. bilinmeyen bir gruba rockstar neden destek çıksın? witcher örneğini yazacaklar için not düşeyim niyeyse yama konularında hep örnek oluyor, witcher zaten bilinmeyen bir oyundu ve firmada bilinmiyordu, ne kadar oyuncu çeksek kardır dedikleri için türkçe yamayı eklediler yoksa onlarında umrunda değildi.
    bu olay bile insanların ne kadar kolay galeyana geldiğini gösteriyor. keşke bu çeviriyi yapan fırsatçılar için harcadığınız çabaları, zamanında ps ve xbox başta olmak üzere ( sony ve microsoft ) oyunların türkçe gelmesi için destekleseydiniz. konuyu açan zaten çeviri yapanlardan biri yazılarından belli, birkaç cevap yazanda gizli çevirmen olarak takılıyor. sadece bu fırsatçıların işi görülmesin. tepki gösterecekseniz x oyunu ( burdaki rd2 ) filan olmasın. kültür ve turizm, ticaret, sanayi ve teknoloji bakanlarına mail atın ya da ne bileyim twitter zımbırtısı kullanıyorsanız orada başlık açın, vergisi alınarak satışı yapılan oyunlara türkçe dili zorunluluğunu isteyin. türkiyeden daha az oyuncusu olan ülkelerin neden dilleri oyunlara ekleniyor bir çoğunuz bilmiyorsunuz. o ülkeler diyorki oyun firmalarına '' satış yapmak istiyorsan bizim dilimizde ürün sunacaksın '', oyunda dilimiz yoksa satışı unutun. türkçe içinde aynı durum zorunlu olursa o zaman oyunlarda yavaş yavaş türkçe gelmeye başlayacaktır. sony ve microsoft son zamanlarda oyunlara türkçe dublaj ya da altyazı ekledi.

bu mesajı okuyan okudu, yoksa sabaha kalmaz buranın yöneticisi bu mesajı gördüğünde silecektir. kendisi için zaten bu rd2 çeviriyi yapanların savunucusu filan yazmıştılar önceki konularda. hangi mesajların silindiğini görünce bende inanmaya başladım. böyle taraflı bir yönetim dh'ye yakışmıyor. 10 yıldır üyeyim, en taraflı yöneticiyi bu çeviri bölümünde gördüm. futbol bölümündeki yöneticiler rakip takımlara ceva verirdi ama bu bölüm onuda geçti. bu mesajı ilk şikayet edene, çeviri satılırsa 1 adet hediye edicem.

• imza kampanyasına katıldık bakalım umarım bir şeyler olur
  • Destek.
  • Holy Templar kullanıcısına yanıt
    Aynen, The Witcher 3'de de benzer durum oldu mesela, hazır Türkçe çeviri vardı ama kendileri profesyonel bir firma ile anlaşıp çeviri yaptırıp eklediler sonradan oyuna.
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Yapsa birçok oyununa yapardı en başta da gta 5 e dimi ? Üstelik ülkemizdeki satış rakamları bu kadar fazla iken. Bu konuda beklentiye girmek bile hata bana göre.
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Yapsa birçok oyununa yapardı en başta da gta 5 e dimi ? Üstelik ülkemizdeki satış rakamları bu kadar fazla iken. Bu konuda beklentiye girmek bile hata bana göre.
  • Bidi bidi

Siz her firmayı CD red. Mi sanıyorsun

GTA v satış miktarı ortada hani Türkçe ?

Bunlar çokta tin. Derler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    Satış miktarları ülkemizde açıklanmıyor ki nereden biliyorsun satış miktarını ?
  • Şimdi ben şöyle anladım bu mail neyi değiştirecek hadi kabul etti diyelim rockstar para mi verecek çeviri ekibine? Yoksa çeviri ekibi gönüllü mü paylaşacak?

Durum 1: Rockstar hayatta para vermez ( zaten kabul etmez de kabul etse diyelim) çeviri ekibi 30₺ satacağı yamayı beleşe mi verecek rockstar a ?

Durum 2: çeviri ekibi bakti bi sansimiziy deneyelim milleti toplayalım mail filan atsinlar belki rockstar a satarız yamayı. Ha zaten kabul etmezlerse 1 ay sonra geri 30₺ den satarız yine.

Not: çeviri ekibi hiç bir açıklama yapmadığı için bu cümleyi kuruyorum tamamen kendi hayal ürünümdür

Not: kimsenin emeğine saygısızlık etmek istemem ücretli ücretsiz bana bir faydası zararı yoktu. Ama uzaktan bakınca ben bu iki senaryoyu görüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Holy Templar kullanıcısına yanıt
    Ben çeviri yapanları vesaire desteklemiyorum hocam. Zira oyunu bir kaç kez konsolda bitirdim, yamayla işim yok. Sadece merak edip sordum, gayette güzel açıklamışsınız teşekkür ederim. Keşke Rockstar desteği de sizin gibi çıkıp, anlayacağımız şekilde, bu yüzden Türkçe eklemiyoruz dese. Ayrıca Witcher olayı anlattınız gibi değil sanırım, tam tersine CdProjekt çıkıp ayrı bir çeviri ekibi tutup onlara yaptırıyor Türkçe desteği. Gizli olarak yapıldığı için yamayı yapan arkadaşların emeği boşa gidiyor bir nevi

• Umarım rockstar öyle bir şey yapmaz. buradaki insanlara o kadar öfkeliyim ki, hiçbir şey haketmiyor bunlar. ben ingilizce oynarım rockstar yormasın kendini, boşa da masraf yapmasın, zaten oyunları satacak her türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

rockstar gibi bir firma yapmak isterse parayı basar, gerekirse yeminli tercümanlara çeviriyi yaptırır. böyle 20-30 üniversite öğrencisinin '' türkçe yapa yapalımda köşeyi dönelim '' dediği yamayı ne diye eklesinler? yamanın güvenilir olduğu şüpheli. bilinmeyen bir gruba rockstar neden destek çıksın? witcher örneğini yazacaklar için not düşeyim niyeyse yama konularında hep örnek oluyor, witcher zaten bilinmeyen bir oyundu ve firmada bilinmiyordu, ne kadar oyuncu çeksek kardır dedikleri için türkçe yamayı eklediler yoksa onlarında umrunda değildi.
    bu olay bile insanların ne kadar kolay galeyana geldiğini gösteriyor. keşke bu çeviriyi yapan fırsatçılar için harcadığınız çabaları, zamanında ps ve xbox başta olmak üzere ( sony ve microsoft ) oyunların türkçe gelmesi için destekleseydiniz. konuyu açan zaten çeviri yapanlardan biri yazılarından belli, birkaç cevap yazanda gizli çevirmen olarak takılıyor. sadece bu fırsatçıların işi görülmesin. tepki gösterecekseniz x oyunu ( burdaki rd2 ) filan olmasın. kültür ve turizm, ticaret, sanayi ve teknoloji bakanlarına mail atın ya da ne bileyim twitter zımbırtısı kullanıyorsanız orada başlık açın, vergisi alınarak satışı yapılan oyunlara türkçe dili zorunluluğunu isteyin. türkiyeden daha az oyuncusu olan ülkelerin neden dilleri oyunlara ekleniyor bir çoğunuz bilmiyorsunuz. o ülkeler diyorki oyun firmalarına '' satış yapmak istiyorsan bizim dilimizde ürün sunacaksın '', oyunda dilimiz yoksa satışı unutun. türkçe içinde aynı durum zorunlu olursa o zaman oyunlarda yavaş yavaş türkçe gelmeye başlayacaktır. sony ve microsoft son zamanlarda oyunlara türkçe dublaj ya da altyazı ekledi.

bu mesajı okuyan okudu, yoksa sabaha kalmaz buranın yöneticisi bu mesajı gördüğünde silecektir. kendisi için zaten bu rd2 çeviriyi yapanların savunucusu filan yazmıştılar önceki konularda. hangi mesajların silindiğini görünce bende inanmaya başladım. böyle taraflı bir yönetim dh'ye yakışmıyor. 10 yıldır üyeyim, en taraflı yöneticiyi bu çeviri bölümünde gördüm. futbol bölümündeki yöneticiler rakip takımlara ceva verirdi ama bu bölüm onuda geçti. bu mesajı ilk şikayet edene, çeviri satılırsa 1 adet hediye edicem.

Alıntıları Göster
    Üzülerek söylemek istiyorum profilime girip önceki RDR konularına yazdığım mesajları görseydiniz çeviri ekibiyle bir alakam olmadığını anlayabilirdiniz, hatta çeviri ekibi hakaret/tartışma çıkartanları banlıyordu DC sunucusu üzerinde 1-2 kişi discord üzerinde DH'ye hakaret etti onu konu içinde yasaklamadıkları için SS alıp paylaşmıştım,:D gerçekten komiksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAktif -- 18 Temmuz 2020; 1:27:50 >

• Ana konu silinmiş. Hiç umut yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FourEight

Ben çeviri yapanları vesaire desteklemiyorum hocam. Zira oyunu bir kaç kez konsolda bitirdim, yamayla işim yok. Sadece merak edip sordum, gayette güzel açıklamışsınız teşekkür ederim. Keşke Rockstar desteği de sizin gibi çıkıp, anlayacağımız şekilde, bu yüzden Türkçe eklemiyoruz dese. Ayrıca Witcher olayı anlattınız gibi değil sanırım, tam tersine CdProjekt çıkıp ayrı bir çeviri ekibi tutup onlara yaptırıyor Türkçe desteği. Gizli olarak yapıldığı için yamayı yapan arkadaşların emeği boşa gidiyor bir nevi
    mesajla yazan oldu gönüllü w3 ve resmi w3 çevirilerinde benzerlik yokmuş diye. aradan kaç yıl geçmiş yanlış hatırlayıp ya da başka bir şeyle karıştırıp yazmışım. sonradan davalık olmayalım diye mesajı bu şekilde düzenledim. olmamış bir şey için tazminat ödemeyelim.

hadi kendinize iyi bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Holy Templar -- 19 Temmuz 2020; 19:45:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ByAktif

Üzülerek söylemek istiyorum profilime girip önceki RDR konularına yazdığım mesajları görseydiniz çeviri ekibiyle bir alakam olmadığını anlayabilirdiniz, hatta çeviri ekibi hakaret/tartışma çıkartanları banlıyordu DC sunucusu üzerinde 1-2 kişi discord üzerinde DH'ye hakaret etti onu konu içinde yasaklamadıkları için SS alıp paylaşmıştım,:D gerçekten komiksin.

Alıntıları Göster
    sen bu çeviri işi yattıği için ciğeri parçalanan değerli bir forum üyesisin. varsın benim mesajım seni bu üzücü gününde güldürsün. senin gülüşün yeter, gerisini boşver gitsin.

• Denemekte fayda var
    Az çok demeyelim boş geçmeyelim.

• Beter olun fırsatçılar.
  • EmekliHarbiyeli E kullanıcısına yanıt
    yardıma gerek yok ücretsiz olarak paylaşsınlar ve online oyunda kullanımdan doğacak sonuçlar kullanıcıya aittir desinler oldu bitti kimse yasal bir yaptırım uygulayamaz ama para tatlı tabi yapmazlar illa satacaklar.
  • Hayırlısı ola

Kolay gele

Spam yapma

VPN kullanma

Dikkat dağıtma

Sen klavyede iki el

Gözünü ayırma

Ve unutma;
    Aşkta galip yok kardi. LJ
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.