Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

RED DEAD REDEMPTION 2 [ PS ANA KONU ] [TÜRKÇE REHBER]

17.481
Cevap
272
Favori
260.331
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> TPS >> RED DEAD REDEMPTION 2 [ PS ANA KONU ] [TÜRKÇE REHBER]
Giriş
    45 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: smartboy38

Bu oyuna kötü diyen gitsin pubg midir nedir ergen oyununu açsın kankileriyle birbirini vurup 2 saat sonra sıkılsın başından kalksın.Bu oyuna kötü diyen sabırsız ergendir,saçma sapan oyun obezi olmuştur,kaliteden oyundan anlamıyordur net.Almaya değer mi ne demek.3-4 haftadır ara ara oynadım az önce bitti oyun,film gibiydi.Herhalde 100 saate yakın oynamışımdır.Diyalog çok fazla tam verim almak için ingilizce bilmek biraz şart gibi.Hikayesi,işlediği dönemi yansıtması,müzikleri grafikleri,karakterlerin birbirine ihaneti sadakati,oynanışı,vuruş hissiyatı,diyalogları derken bütünü ele aldığımızda adamlar resmen oyun nedir nasıl yapılır,bütün oyun firmalarına ders vermişler resmen

Alıntıları Göster
    Özellikle müzikler efsane ya. Böyle atla ağır ağır ilerlerken bir anda müzik giriyor. Hem melodi güzel hem de kesin bir şey olcak hissi uyandırıyor. Çatışmalarda keza öyle. O heyecanı hissettiriyor müzikler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    406 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Freddie Ljungberg

Özellikle müzikler efsane ya. Böyle atla ağır ağır ilerlerken bir anda müzik giriyor. Hem melodi güzel hem de kesin bir şey olcak hissi uyandırıyor. Çatışmalarda keza öyle. O heyecanı hissettiriyor müzikler.

Alıntıları Göster
    Oyun bitti x'e basıp skip yapmadım.Bi 15 dakika daha bitiş müziklerini dinledim.Keza oyun içinde de içinde bulunduğun duruma uygun müzikler tam yerli yerinde çalıyor.Nerden baksan her şeyiyle efsane olmuş.Saçma sapan içi doldurulan,senede 1 hatta 6 ayda bir devamı çıkan oyunları torrentten indirin oynayın da bu oyun umarım pc'ye gelmez.Kesin kırılır ve bu oyunu korsan oynamak emeğe ihanettir.

|
    |

• Yüzbaşı
    272 Mesaj

Teşekkür ederim yorum için. Oyundan zaten çok keyif alacağımı tahmin edebiliyorum. Benim orada belirtmek istediğim şey 300 lira vermeye değer miydi aslında. Yine de teşekkür ederim yorumun için.
    |
    |
    smartboy38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Değer Hocam değer ben n11 den kuponla 235 e aldım hayatımda aldığım en pahalı oyun ama fazlasıyla hakediyor nitekim bitirdiğinde en az 150 ye geri satılır diye umuyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    dysquest kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4560 Mesaj

Kutu takıntınız yoksa, kardeşlik konusundan bir P1 hesap edinebilirsiniz, çok daha makul bir fiyata malolur.

Oyun aldığı her kuruşa değer arkadaşım. Başında geçirdiğin her saniyenin hakkını verir.
    |
    |
    dysquest kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    433 Mesaj

dil yoksa en ufak bi zevk bile alacağınızı düşünmüyorum
    |
    |
    Nehoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Freddie Ljungberg

Onur seviyesinin puanına göre ürünlere indirim sağlanıyor. Bazı görevler, kıyafetler açılıyor. Loot yaptığınızda aldığınız ganimetler değişiyor vs.

Alıntıları Göster
    Muhabbete ortasından dalıyorum ama eğer senaryo modundaki onur sisteminden bahsediyorsanız hikayenin sonunu bile etkiliyor haberiniz olsun.

Evet bu yüzden onur seviyemi yüksek tutmaya çalışıyorum sürekli ama max seviye de durmuyor her şekilde iyilik yaparken bile

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Relinquished06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1494 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: girişkat

Evet bu yüzden onur seviyemi yüksek tutmaya çalışıyorum sürekli ama max seviye de durmuyor her şekilde iyilik yaparken bile
    MAX şeklinde olmasa da olur senaryo açısından. Yanlış hatırlamıyorsam karakter menüsünde zaten ne seviye olduğunuz yazıyor iyi şekilde devam edin siz. Bazı yan görevler var ana görevlerle bağlantılı oralarda yaptığınız seçimler onur seviyenizi bir an da epey yükseltebiliyor. Spoiler olmaması açısından söylemiyorum seçimleri siz oynayın yan görevleri vs karşınıza gelecektir.
    |
    |
    Merhabalar arkadaşlar bu konu da yeniyim aslında oyunda da yeniyim. Bir sorum olacak: Hile elbette ki iyi birşey değil ama hileyi kullandıktan sonra kaydetmeme sorunuyla karşılaştım, bunun hile ile alakası var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
    Not: Canıma tak etti diye para hilesi yapmıştım

Casey Jones

quote:

Orijinalden alıntı: Poseidon33

Merhabalar arkadaşlar bu konu da yeniyim aslında oyunda da yeniyim. Bir sorum olacak: Hile elbette ki iyi birşey değil ama hileyi kullandıktan sonra kaydetmeme sorunuyla karşılaştım, bunun hile ile alakası var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
    Not: Canıma tak etti diye para hilesi yapmıştım
    Hocam o bir sorun değil. Hile yapıldığı zaman oyun kaydetmiyor. Rockstarın kendi ayarladığı bir şey.

Micah köstebek olmayabilir. Oyunu ikinci kez bitirmek üzereyim. Bu teoriyi redditte falan görmüştüm.2. kez oynarken daha dikkatimi çekti.

1. Şimdi bu adam köstebek ise neden her görevde kellesini riske atsın. Sonuçta çatışmalarda kendisi de var?
    2. Neden Leviticus Cornwall'la Annesburg'da görüşmeye gittiğimizde Dutch'ı satmadı? Sonuçta Micah ayarladı her şeyi. Üstelik Artur'a takip edildin mi gibisinden şüpheyle yaklaştı.
    3. Hiç itiraf duymadık aksine hep inkar etti ve Artur dahil herkesten şüphe ediyor Micah. Tek dediği ben bir survivorım. Rat dedildiğinde çılgına döndü üstelik.

Bence köstebek Abigail. Hosea'yi öldürürken John'u hapse attılar. Başından beri gruptan ve Dutch'tan şikayetçi. Tüm parayı çalma planları dahi yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uğur37 -- 21 Nisan 2019; 23:10:10 >

• Yüzbaşı
    730 Mesaj
    Ana hikayeden sonra epey bir süre online girmedim, yeni daldım bir kaç görev tamamladım. Ana görevler hep devam ediyor mu yoksa sonra bizi salacaklar mı ?

Birde para kazanmak için öneriniz nelerdir ?

|
    |

Çok teşekkürler üstad.

|
    |
    Casey Jones kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: uğur37

Micah ile ilgili teori bitirmeyen bakmasın

Micah köstebek olmayabilir. Oyunu ikinci kez bitirmek üzereyim. Bu teoriyi redditte falan görmüştüm.2. kez oynarken daha dikkatimi çekti.

1. Şimdi bu adam köstebek ise neden her görevde kellesini riske atsın. Sonuçta çatışmalarda kendisi de var?
    2. Neden Leviticus Cornwall'la Annesburg'da görüşmeye gittiğimizde Dutch'ı satmadı? Sonuçta Micah ayarladı her şeyi. Üstelik Artur'a takip edildin mi gibisinden şüpheyle yaklaştı.
    3. Hiç itiraf duymadık aksine hep inkar etti ve Artur dahil herkesten şüphe ediyor Micah. Tek dediği ben bir survivorım. Rat dedildiğinde çılgına döndü üstelik.

Bence köstebek Abigail. Hosea'yi öldürürken John'u hapse attılar. Başından beri gruptan ve Dutch'tan şikayetçi. Tüm parayı çalma planları dahi yaptı.

Oyunu almalımıyım diyen arkadaşlara tek cevabım oyunu 2 kere bitirdim ve ne kadar oynarsan oyna hep farklı birşeyler çıkıyor karşına. Bilmiyorum ama bende mi bi tuhaflık var. Emerald ranch ta domino oynamaktan kendimi alamıyorum.

Dostum benim de aklıma gelmedi değil yani. Adam durup dururken neden bütün çatışmalara girsin ki. Abigail değil de hani kamptan birini kovmuştuk. Tefecilik yapan. ben ondan şüphelenmiştim.

• Yüzbaşı
    282 Mesaj
    Arkadaşımdan ödünç alarak 50-60 saat kadar oynayıp bitirmiştim. Çok özlediğimden ötürü hakkında iki kelam edip hatırlamak ve övmek istiyorum.

Bu oyunda en çok gözüme çarpan 3 şey var:

1- Işıklandırma: Arkadaş o kadar doğal ve güzel yapmışlar ki... Rtx teknolojisi henüz hayatımıza tam olarak girmemişken bu tarz ışıklandırma kalitesi taktir edilesi. Hava kapalıyken bambaşka, açıkken bambaşka, bataklıkta başka, ormanda/yeşillikte başka... Her koşulda bir başka güzel.

2- Seslendirme: Bu oyunun diyalogları kaç sayfa tutuyor cidden merak ediyorum. Ana karakter diğer oyunlardaki gibi değil milyon çeşit her şeye ayrı tepki veriyor. Her olaya ve duruma tepkisi var, her karaktere karşı tepkisi var. Harika işlenmiş ve bu ana karakterle sınırlı değil. Çete üyelerinin binlerce diyaloğundan tutun, rastgele yolunuza çıkan npclerde bile inanılmaz genişlikte diyaloglar var. Gittiğiniz bir saloonda içki içen rastgele biriyle bile bir diyaloğa girebiliyorsunuz. Görev çeşitliliği içerisinde zaten hepsi sinematiklerle, animasyonlarla süslenmiş ve bin bir çeşit diyalog...

3- Sanat tasarımı: Öyle bir dünya kurgulamışlar ki, sanki modelleme değil de doğanın kendi oluşturduğu harita gibi. Şu ana kadar oynadığım oyunlar içerisinde en doğal duran haritaya sahip oyun. En ufak taşından tutun en kısa otuna kadar o kadar güzel yerleştirilmiş ki... Nereden neyi referans aldılar bilmiyorum ancak inanılmaz bir tasarım. Zaten 1 kez bile fast travel yapmadan bitirdim oyunu. Dört nala bile koşturmadım atı. Arthur' un tek elini bırakıp dik durarak at sürüşüne hastayım.

Bu üç kriteri ayırmak istedim çünkü oynarken en çok etkilendiğim şeyler bunlardı. Diğer şeyleri tek paragrafta kısa kısa değinerek geçeceğim.

Oyunun hikayesi oldukça ortama uygun ve gerçekçi. Buna rağmen aksiyonu iyi yedirmişler ve sıkılmıyorsunuz. Bu oyunu yapmak yürek ister çünkü sıradan bir oyun firması için kağıt üstünde "western oyun yapacağız abi" fikri oyuncuyu sıkma potansiyeli yüksek olabilir. Ama projenin başında Rockstar olunca işler değişiyor. 4 kişilik arabaya 8 kişi bindirir gibi oyun yapmışlar. O kadar doldurmuşlar ki oyunu taşıyor artık. Ana görevlerdeki çeşitlilik, yan görevler, rastgele olaylar, bounty hunter görevleri, düellolar, kumar, masa oyunları, kamptaki aktivitiler, avlanmak vs vs. Tüm bunlar dışında bin bir çeşit olay daha var. İster kementle adam bağlayıp atla sürükleyebiliyor, ister tren raylarına atabiliyorsunuz. Kasabada yanlışlıkla birine çarparsanız ortalık pazar yerine dönebiliyor. Kavga çıkarırsanız zaten ortalık meydan muharebesi oluyor. Pusuya bile düşebiliyorusunuz. Bunun daha craft yapması, avlanma çeşitliliği, at ehlileştirmesi bilmem nesi var. Anlat anlat bitmez yani.

Immersion olayını arşa çıkartmış adamlar. Kendinizi kolayca o dünyanın içinde buluyorsunuz. Fırtına gibi oyun maşallah hemen kapılıyorsunuz. Yukarıda saydığım onlarca aktivite görev vs. dışında gerek npclerin kendi aralarındaki iletişimi, gerek hayvanların doğal seleksiyonu yaşayan dünyayı vermeyi bırakın gözünüze sokuyor. Yapay zeka da muadili oyunlarla karşılaştırınca inanılmaz seviyede. O kadar olayı kotarmak kolay değil. Ve ve ve ve tüm bunları minimum bug seviyesinde yapmış adamlar. Hakikaten kan ve gözyaşlarıyla yapılmış gibi oyun.

Eleştirebileceğim tek nokta kontroller. Benim rahatsız olduğum tek nokta koşarken siper almak istediğinizde, istenilen yere siper alamıyorsunuz es geçiyor karakter ve başka yere siper alıyor. Beni rahatsız eden başka bir nokta yok kontrollerde ama input lag olayını bu kadar geç yapmak kullanıcıları memnun etmeyebilir.

Artık son olarak Rockstar özelinden bahsetmek istiyorum. Kafamda yazacak çok şey var ama uzatmak istemiyorum. Sırf GTA serisi adamların ne seviyede olduğunu gösteriyor zaten. Yaptıkları her oyunda bir sürü mekanik var ve hepsini çok iyi yapıyorlar. Uçak ve helikopter kullanımı, araç sürüşü, karakter kontrolü, çatışma vs. Red dead redemption 2 özelinde de uçma vs. gibi şeyler olmasa da ileri seviyeye taşımayı bilmişler. Yukarıdaki yazdıklarıma tekrar bakınca da adamların oyun motoru gerçekten sıradan bir oyun motoru değil. Yine Red dead redemption 2 özelinde bakarsak uzak çizgim konusunda da müthiş gelişme kaydetmişler. Fotoğraf gibi duruyor adeta ışıklandırmanın da etkisiyle. İnanılmaz gerçekçi duruyor. Bu söylediğimi de bir ekran görüntüsü ile süsleyip bitireceğim. Ancak son olarak: Oyun motoruyla next generationa fazlasıyla hazır gibi Rockstar.

Edit: Kendi yazdığım yazıyı tekrar okuduktan sonra; o kadar çok şeye değinmeme rağmen hala değinmediğim çok şey var. En basit konserve yiyeceği alırken bile karakterin gerçekten uzanıp alması gibi. Oyunda ot toplayıp bir şeyler craft etme de var ancak oyun hiçbir görevde size zorla ot toplatmıyor. Canını yediğim Rockstar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gertize -- 25 Nisan 2019; 17:47:40 >
    |
    |

• Binbaşı
    1015 Mesaj

Boost Modunu Kapatın Cam Gibi Olur Ps4 Pronun
    Sistem Menüsünden Kapatabilirsiniz
    |
    |
    YigidoLegend kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar canım RDR2'nin şu yeni gelen berbat güncellemesini nasıl durdurabilirim? OTO güncellemeyi kapatmama rağmen yine yükledi illa internet bağlantısı olmadan mı oynamak zorundayım? Üçüncü kez silip tekrar yüklüyorum çok saaaolll rockstar efendi.

Hayallerle yaşayanı gerçekler öper.
  • Yüzbaşı
    730 Mesaj
    Arkadaşlar online da ana görvleri yaparken iki kerenyasılım güncel değil diyerek match makingden attı. Halbuki güncel, sorun nedir ? Bir ton yol gittim ya.

|
    |
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.