Şimdi Ara

RED DEAD REDEMPTION 2 [ PS ANA KONU ] [TÜRKÇE REHBER] (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.936
Cevap
278
Favori
453.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-FD3E26E25

Mustafa Yiğit hakkında artık bişey yazıp çizmek istemiyorum.

Bu adam net bi şekilde başarısız.Konuşmalarına dikkat ederseniz herşeyi kendi başarmış gibi konuşuyor ama ortada Türk oyuncuların faydasına olan tek bir hamlesi yok.Normalde şöyleydi biz böyle yaptık rica minnet felan hep bu tarz.Konuşmaları acayip itici bence.Şirket zarar ediyor kar ediyor başka bildiği bişey yok banane senin şirketinin karından zararından be adam.Elin amerikalısı yeri geliyor 60 doları eleştiriyor param var ama vermem diye.Bu ülkede yediğinden içtiğinden kesip oyun konsol alan insanlar var ama bu adamda onları kaybetmemek için hiçbi çaba yok son derece relax.Şu yeni xbox çıksında ben biliyorum yapıcağımı.
    Hocam zaten şu lanet ex oyunlar olmasa bir dakika durmam ben ps4 de ama napıcaksin oynamadan duramam Sony ex oyunlarını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FD3E26E25

Mustafa Yiğit hakkında artık bişey yazıp çizmek istemiyorum.

Bu adam net bi şekilde başarısız.Konuşmalarına dikkat ederseniz herşeyi kendi başarmış gibi konuşuyor ama ortada Türk oyuncuların faydasına olan tek bir hamlesi yok.Normalde şöyleydi biz böyle yaptık rica minnet felan hep bu tarz.Konuşmaları acayip itici bence.Şirket zarar ediyor kar ediyor başka bildiği bişey yok banane senin şirketinin karından zararından be adam.Elin amerikalısı yeri geliyor 60 doları eleştiriyor param var ama vermem diye.Bu ülkede yediğinden içtiğinden kesip oyun konsol alan insanlar var ama bu adamda onları kaybetmemek için hiçbi çaba yok son derece relax.Şu yeni xbox çıksında ben biliyorum yapıcağımı.
    Adam oyun fiyatlarını kura göre çarpıp fiyat biçiyor böyle kafa yok arkadaş. Londra'ya bağlıysan o zaman adamlara diceksin Türk lirasının değerini biliyorlardır ona göre fiyatları sabitliceksiniz. Ben PC'ye geçtim multiplatform oyunlarda kafam rahat ama exc oyun için PS4'e katlanıyoruz bakalım ne olucak şu ön sipariş işi bitsin görücez.

Bu arada fark ettiniz mi bilmiyorum ama oyunlarda ki indirim fiyatlarına bindirim gelmiş. Eskiden 20-30TL olan oyunlar 40-50 TL ye çıkmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalbey12

Hocam zaten şu lanet ex oyunlar olmasa bir dakika durmam ben ps4 de ama napıcaksin oynamadan duramam Sony ex oyunlarını

Alıntıları Göster
    PS4 Türkiye o kadar başarısız ki bu konularda. Konsol Üssü'ne konuk olduğu zamanda sanki bir icraatleri varmış gibi ballandıra ballandıra anlatıyordu.

The Last Of Us, God Of War 4, Uncharted gibi oyunların firmaları Türkiye pazarını önemsediği için Türkçe altyazı çıkardılar. Hakikaten başarı mı istiyorsun veya tebrik mi istiyorsun ?

-Fifa 19'da büyük çabalarımız sonucu Türkçe seslendirme getirdik.
    Marvel's Spider-man, RDR 2 gibi oyunculara Türkçe altyazı seçeneği için anlaşıldı gibi söylemlerde bulun bakalım nasıl tebrik ediyor seni millet.
    Horizon Zero Dawn gibi bir şahesere bile Türkçe altyazı gelmedi güncelleme ile de olsa. Ağız tadı ile oynamadık. Keza RDR2 için de öyle. Rockstar Games'in 8 yıllık ürününü Türkçe altyazı oynamak kim istemez düblajı geçtik artık da. En azından bunu başarın ne olur ki. Bir de tutup utanmadan yok kar edemiyorlarmış da o yüzden kur yüzünden oyunlar bu kadar pahalıdır.

Bu Türk Playstation oyuncularının çektiği nedir arkadaş. Güç bela fan destekleri ile maillerle geldi The Witcher 3'e Türkçe altyazı. Birim fiyat üzerinden dünyanın en pahalı fiyatlarını öde oyunlara üstüne üstlük Türkçe altyazı seçeneği bile olmasın. bu kadar zor mu ben anlamıyorum yani firmalar için de söylüyorum yani neden es geçiyorlar Türkçe'yi. bir Türkçe altyazı dosyası ne kadardır ki yani ne kadar masraf edebilirler. Ne kadar zarar görebilirler. SantaMonica stüdyodan Allah razı olsun en azından GOD4'ü Türkçe altyazı oynayabildik. Her konuda niye bu kadar hep geriden geliyoruz. Millet asgari ücretin 1/4 fiyatına oyun alıyor ve anlamadan oynuyor. RDR2'nin 4K videosunu izlemiştirsiniz. Adamlar bu efsaneyi düşünün kendi dillerinde oynacaklar tadına ala ala doya doya ve çokta pahalı olmayan bir fiyata onlara göre. üstüne üstük bir de collecter's edition versiyonunu gidip alacaklar. Bize bir gelecek yok komisyoncusu yok spotçusu olacak 600-700 lira. Paramızın bir değeri kalmamış bir Playstation'umuz var onu bile ne eziyetlerle oyun oynuyoruz. İnsan böyle bir ortamda neden mutlu olsun ki. Mutlu gözükür ancak. AC Origins oynuyorum ara sahneler geliyor şöyle hikayeyi tadına vara vara alıp oynayamıyorum görevi sıkılıyorum. Uncharted serisinde kim sıkıldı Allah aşkına ? Türkçe düblaj ne kadarda farklı oluyormuş.

Bazen dil dosyalarına giriyorum dandirik dandirik diller bile var Türkçe yok ya. Aklım almıyor. Türkiye bu kadar önemli bir pazarken Playstation Türkiye'nin başına bir tane gereksiz adamı oturmuşlar kendi kar zarar marjından bahsediyor. Adamlarda heves diye birşey bırakmadılar yemin ederim. Spider-man'ide, RDR2'yide farklı hesaplara aldı onlarca kullanıcı oynayıp satacak. Çok dertlendim çok.

• Çok basit bi örnek veriyim.Mustafa bey yukarıdaki konuşmasında biz şu çok satıcak hemen fiyat arttıralım diye kesinlikle böyle bişey yok dedi külliyen yalan bu bi kere.Pes 2019 179'dan açıldı ön siparişe Türkiye liginin geleceği bilgisini aldıkları anda fiyat 259 TL oldu bana bunun hakkında ne söylerse söylesin inandıramaz çünkü fırsatçılıkta zirve yaptılar.Oyun Xbox storeda şu an halen 152 TL iken senin bu açıklamana kimse inanmaz kendisi inanır ancak.
  • Türkiye'de Playstation tekel diye böyle yapıyorlar aynı şekilde PC'de NVIDIA da tekel durumuna gelmeye başladı.

Valla excler olmasa 1 dakika durulucak konsol değil. Zamanında Xbox One X 2000TL ye satılıyordu alan aldı çok güzel. Şuan ne kadar olmuştur kim bilir.

Rekabet olması şart. Xbox Türkiye'nin rekabet yapması lazım. Yoksa bu Mustafa Yiğit kuru çarpıp satıyoruz mantığını devam ettiricek Türk oyuncusunu da düşündüğü yok, cebini düşünüyor.
  • nopnog kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu da mı favorilerden çıkarsak. Adam her yerde kurtuluş yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 27 Ağustos 2018; 16:05:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 27 Ağustos 2018; 18:55:10 >
  • Ne yazık ki biz Türk oyuncuları önemsemiyorlar kim bilir belki de varlığımızdan bile bir haberler. Her ne kadar Türkiye global oyun sektöründe, büyümeye devam ediyor olsa da yeterlii oranda pazar hacmine sahip değiliz.

Kimi insanlar oyuna verilen paraları yadırgıyor eleştiriyor iken kimi insan toplulukları da oyunu/oyunculuğu CS:GO, Fifa veya mobil oyunlardan ibaret zannediyor.

Anlayacağnız Türkiye'de kemikleşmiş bir video oyunculuğu kültürü söz konusu değil.

Steam de veya başka bir platformda daha ucuza satılan orjinal içerik bir video oyunu dururken daha fazla para verip korsan cd satıcılarından oyun alacak kadar bilinçsiz kör insanlar da var halen.

Toplumumuzda ki bu mantalitenin değişmesi gerekiyor her şeyden önce.

Tabi Playstation Türkiye'nin olumsuz anlamda krizi fırsata dönüştürme çabalarını da görmemezlikten gelemeyiz elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 27 Ağustos 2018; 18:51:54 >

• Rdr 2 fena geliyor beklentiyi açıklamalarla çok yükselttiler illaki güzel olucak ama bu oyun fiyatlari ne olucak onu bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Buradan biri söylemişti, Godless mini dizisini bitirdim şimdi. Oyun öncesi güzel gitti gaza geldim resmen tavsiye ederim :)

• Hocam ben ilk gördüğümde o yazı 99du bende

Çabuk geçiyor zaman

• Ben de 70 küsürken almıştım 50'lere gelmiş bile..
    Şahsi düşüncem ilk oyunun kalitesinde olsa ve üzerine bir şey eklemediği gibi eksiltmese de rahat 6 ay götürür beni
  • Al benden de o kadar

• Mr.Seko kullanıcısına yanıt
    Ben önermiştim dostum.
    Aslında kendim de şansa denk gelmiştim ama RDR2 atmosferiyle bayağı örtüşecegini düşünüyorum. Hoş, öyle sürekli çatışma izleyeceğiniz bir yapım değil. Onu da göz önünde bulundurun izlemeden önce

• braveheart655 B kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ben bitirdim zaten izledim sonuna kadar :) bence güzeldi benim hoşuma gitti var olan çatışma sahneleri de güzeldi zaten

• Oww hayırlı olsun. Bakarsın birgün birlikte oynarız.

• Trt pazar sabahı yayınladığı western kuşağını kaldırmış.

• Mr.Seko kullanıcısına yanıt
    Ben de zaten sizin yorumunuza binaen izleyecek varsa diye ekstra bir yorum yapayım dedim

Malum, RDR2 bam güm 7/24 soygun yapacağımız, çatışmaya gireceğimiz bir oyun olmayacak. Poker de oynayacağız, balık da tutacağız, geyik de avlayacağız, dram da yaşayacağız, at da eğiteceğiz vs. Godless biraz da öyle bir dizi olmuş. Daha önce de dediğim gibi, bence RDR2 atmosferini yaşamak isteyen biri için bence en iyi dizi/film şu anda Godless.

• Abd yi boykot içindir...

• braveheart655 B kullanıcısına yanıt
    Evet zaten dizide benim o yüzden hoşuma gitti düz mantık değil. Oyunu da o beklentiyle aldığım için acayip hype ım şu an zaten :)

• 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.