Şimdi Ara

RED DEAD REDEMPTION 2 [ PS ANA KONU ] [TÜRKÇE REHBER] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.936
Cevap
277
Favori
453.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mRt_007

TR altyazı desteği ile gelirse muazzam olur.

Xbox TR'nin yeni müdürü, Türkiye pazarına artık önem vereceğiz diyordu işte fırsat. Sony TR ile birlikte hareket edip böyle bir süreci birlikte yürütsünler. Hem kendileri hem ülkemiz oyunculuğu için çok önemli bir gelişme olur.

Umarım xbox kanadı yerelleştirme konusunda atak davranır, birlikte hareket etmeseler bile aralarındaki rekabet olayı daha iyi noktaya taşır.

Xbox kanadı yerelleştirme konusunda geride, bu açığı kapatıp önemli hamleler yaparsa Sony boş durmaz
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Umarım öyle olur bakalım neler olacak göreceğiz.

RDR 2'nin Türkçe altyazı desteği ile gelmesi belki diğer oyun yapımcısı şirketlerinde dikkatini çeker.
  • Yeni gelen müdür sağolsun 500$ lık cihaz 2600 liradan satılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni müdürün açıklamalarını izledim zaten.Adam takıldı kaldı Türkçe lafını duyunca.Aynı tas aynı hamam değişen birşey yok.
    Eski bayan müdürde aynıydı.Türkçe altyazı lafını duyunca oyuncular konsol alsın demeye başlıyordu
    2500-2700 tl yapacaksın fiyatı sonra Türkçe getirmeden konsol alsınlar diyeceksin..
    Buradaki Xbox kitlesi bile Pro nun çıkışından sonra Scorpio 2200 den çıkar en fazla diyorlardı

Bakalım,umarım onlar da destek olur Türkçe oyunlar için.Hiç halka hitap ettiklerini ve kullanıcıların isteklerini dert ettiklerini düşünmüyorum da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemanja Bjelica

Yeni müdürün açıklamalarını izledim zaten.Adam takıldı kaldı Türkçe lafını duyunca.Aynı tas aynı hamam değişen birşey yok.
    Eski bayan müdürde aynıydı.Türkçe altyazı lafını duyunca oyuncular konsol alsın demeye başlıyordu
    2500-2700 tl yapacaksın fiyatı sonra Türkçe getirmeden konsol alsınlar diyeceksin..
    Buradaki Xbox kitlesi bile Pro nun çıkışından sonra Scorpio 2200 den çıkar en fazla diyorlardı

Bakalım,umarım onlar da destek olur Türkçe oyunlar için.Hiç halka hitap ettiklerini ve kullanıcıların isteklerini dert ettiklerini düşünmüyorum da..

Xbox cephesi denemeler yapıyor, şimdi lansman yaparak medya ve oyuncu kanadındaki beklentiyi talebi ölçüyor. Tabi karşılığında ne kadar satış yapacak onu gözlemliyor. Muhtemelen iyi satış olursa sonra ki nesil konsollarda yatırım yapacaktır.

Şimdi karşılığını alsa bile gerekli yatırımları yapana kadar nesil biter :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Gran Turismo 7

Mustafa Yiğit ve Sercan Sülün ün aciklamalarina gore Take Two ile surekli gorusme halindelermis ve mutlaka bu oyunu Türkçe istediklerini dile getiriyolarmis. Cok büyük bir baski var Playstation TR tarafindan.

Playstation 4 sürümü Türkçe gelsin yer yerinden oynasin be abi.

Adamlarin Horizon Zero Dawn dan gelen bir uzuntuleti var cok fazla tepki aldik falan dediler. RDR 2 nin peşini bırakmayacaklar.

''Playstation 4 sürümü Türkçe gelsin yer yerinden oynasin be abi. ''

Ne alakası var hocam adamlar oyunu Türkçe yaparsa her platformda Türkçe yaparlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Davy Jones.

quote:

Mustafa Yiğit ve Sercan Sülün ün aciklamalarina gore Take Two ile surekli gorusme halindelermis ve mutlaka bu oyunu Türkçe istediklerini dile getiriyolarmis. Cok büyük bir baski var Playstation TR tarafindan.

Adamlarin Horizon Zero Dawn dan gelen bir uzuntuleti var cok fazla tepki aldik falan dediler. RDR 2 nin peşini bırakmayacaklar.

Ne alakası var hocam adamlar oyunu Türkçe yaparsa her platformda Türkçe yaparlar

Witcher 3 ü PS Türkiye Türkçe ye çevirdi.23 Studios
    Tüm platformlara geldi.

Bu sefer sadece RDR 2 nin Playstation formatları Sony tarafından dağıtılacak burada.Devamı yine Aral
    O yüzden sadece Sony nin dağıttıkları cd lerde ve store de Türkçe olma ihtimali yüksek anlaşma gereği

Fakat tüm platformlara Türkçe çıkarsa daha güzel olur.Microsoft unda yardımcı olması gerek
    Hep hazıra konarak nereye kadar

• quote:

quote:

Valla hocam hiç lafi gevelemeyecegim. Eger Playstation Turkiyenin cabalari ile bu oyun Turkce altyazilu olacaksa hicbir sekilde xbox icin tr olmasini istemem. Tamam xbox kullanan arkadaslar icin kötü bir durum olacak ama xbox TR nin hic caba göstermemesi benim canimi sıkıyor açıkçası.

Ayrica bu oyunun TR dagitimi da SONY yapacak. Adamlar cikip dese ki "ya arkadas Playstation TR Olarak biz çaba gosteriyoruz ve tabii ki sadece kendi konsolumuz için altyazi görüşmesi yapiyoruz" dese kim ne diyebilir adamlar sonuna kadar hakli. Sonucta bu da bir stratejidir. Adam RDR hayranidir ama xbox sahibidir. Eger bu oyun Playstation a Türkçe cikarsa bu adam belki Playstation 4 de alir. Bu da olabilir yani. Adamlar herseyi düşünüyor.

Zaten bizim RDR den Türkçe beklememizin en buyuk nedeni Türkiye dagitimini Sony yapacak olmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gran Turismo 7 -- 10 Kasım 2017; 16:54:13 >

• Wog.ch den çok önceden preorder yaptım basel veya zürih herhangi birinden alıcağım şubeden türkçe olacak olması iyi oldu her ne kadar fransızca oynayacaksamda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence burada fanboy olmak yerine kesinlikle PS Türkiye ile Xbox Türkiye beraber oturup konuşup RDR 2 Türkçe altyazı getirtmeleri lazım. One X satışları RDR 2 çıkınca artar hem Xbox Türkiye güzel bir şey olur. Tabi bu benim görüşüm olur olmaz bilemem tabi. Yani kardeş kardeş olmak varken, kavga gürültü bir yere kadar.
  • Türkçe altyazılı gelirse oyun büyük ihtimalle bu çevirinin masrafını ps tr tarafı öder r* karışmaz yani bu durumda da xbox tarafına tr altyazı desteği verilmez eğer r* ben türkçe destekli çıkartıyorum derse o zaman xbox tarafına da gelir. Onun dışında ps tr ile xbox tr oturup masrafı paylaşalım derse o zaman da olur. Ama xbox ın tr müdürü önce konsol çok satsın diyor. Dün koskoca mediamark tı gezdim bırak satmayı 1 tane rafta örnek olsun diye x1x koymamışlar raflarda xbox one s bundle paketleri vardı. Fifa 18 de yanlış hatırlamıyorsam 369tl idi. Xbox oyunlarının fiyatları çok uçuk marketlerde. Bu durumda en azından cihazın çok satması zor adamların türkçe diye bir dertleri de yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Türkçe altyazılı gelirse oyun büyük ihtimalle bu çevirinin masrafını ps tr tarafı öder r* karışmaz yani bu durumda da xbox tarafına tr altyazı desteği verilmez eğer r* ben türkçe destekli çıkartıyorum derse o zaman xbox tarafına da gelir. Onun dışında ps tr ile xbox tr oturup masrafı paylaşalım derse o zaman da olur. Ama xbox ın tr müdürü önce konsol çok satsın diyor. Dün koskoca mediamark tı gezdim bırak satmayı 1 tane rafta örnek olsun diye x1x koymamışlar raflarda xbox one s bundle paketleri vardı. Fifa 18 de yanlış hatırlamıyorsam 369tl idi. Xbox oyunlarının fiyatları çok uçuk marketlerde. Bu durumda en azından cihazın çok satması zor adamların türkçe diye bir dertleri de yok.

2700 TL'ye konsol lafını duyunca zaten midem bulanıyor. Konsolun amacı zaten uygun fiyatlı olmak. Bu amacından sapınca tabi ki kimse almaz. Düşünsene PS5'in 3000 TL olduğunu. Kimse yüzüne bile bakmaz.

• venomstr kullanıcısına yanıt
    Ps5 in 2500 tl den aşağı olmayacağını 3000tl ye kadar çıkacağını düşünüyorum. Çünkü x1x ten güçlü olması lazım daha büyük sıkıntı kur ve vergiler her geçen gün artıyor. Herşeyin fiyatı devamlı yükseliyor. Güçlü Türkiye olmanın bir bedeli var elbet beraber ödüyoruz.

• quote:

Ps5 in 2500 tl den aşağı olmayacağını 3000tl ye kadar çıkacağını düşünüyorum. Çünkü x1x ten güçlü olması lazım daha büyük sıkıntı kur ve vergiler her geçen gün artıyor. Herşeyin fiyatı devamlı yükseliyor. Güçlü Türkiye olmanın bir bedeli var elbet beraber ödüyoruz.

PS5'i iki çeşit çıkarmazlarsa bizim gibi ülkelerde kepaze olurlar. Umarım tek fiyat çıkarmazlar. 1600 TL ve 2600 TL gibisinden 2 model çıkarmaları lazım. Genel kitleye ulaşmaları lazım.
    Bir kere bir konsolun lansmanda iki çeşit çıkması imkansız. Kimsenin de türkiyedeki alım gücü sıkıntılı haa bak iki konsol çıkaralım da millet alsında demez. Paramız böyle değer kaybetmeye devam ederse ps5 2.500 liradan aşağı gelmez. Oyunlarda yavaştan 300tl bandına doğru çıkıyor. Hiç iyi durumda değiliz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bTusher

Bir kere bir konsolun lansmanda iki çeşit çıkması imkansız. Kimsenin de türkiyedeki alım gücü sıkıntılı haa bak iki konsol çıkaralım da millet alsında demez. Paramız böyle değer kaybetmeye devam ederse ps5 2.500 liradan aşağı gelmez. Oyunlarda yavaştan 300tl bandına doğru çıkıyor. Hiç iyi durumda değiliz.

PS4 Pro'nun fiyatı bile sabit 400 dolar. En azından yüksek fiyatlı PS4 konsolu yok. Tek fiyat. Bence aynı mantıkla da devam edebilirler. 500 dolarlık konsola gerek yok.
    Başşangıçta 2 çeşit olmaz ama vr2 3 gibi vb. ir cihaz sonradan çıkarırlarsa o ayaktan ps5 pro çıkabilir. Malum ps5 in gücü yetmiyor diyebilirler.

• quote:

Başşangıçta 2 çeşit olmaz ama vr2 3 gibi vb. ir cihaz sonradan çıkarırlarsa o ayaktan ps5 pro çıkabilir. Malum ps5 in gücü yetmiyor diyebilirler.

Zaten şuanda tek PS4 Pro fiyatı var. O da 400 dolar. Bunları düşünmek için şuan erken.
    Ben ps5 ten çok çıkaracağı fan sesini merak ediyorum inşallah nükleer santral gibi çalışmaz da ben de her gün sövüp günaha girmekten kurtulurum. Battım günahtan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemanja Bjelica

quote:

quote:

Witcher 3 ü PS Türkiye Türkçe ye çevirdi.23 Studios
    Tüm platformlara geldi.

Bu sefer sadece RDR 2 nin Playstation formatları Sony tarafından dağıtılacak burada.Devamı yine Aral
    O yüzden sadece Sony nin dağıttıkları cd lerde ve store de Türkçe olma ihtimali yüksek anlaşma gereği

Fakat tüm platformlara Türkçe çıkarsa daha güzel olur.Microsoft unda yardımcı olması gerek
    Hep hazıra konarak nereye kadar

witcher'ın türkçeleşmesiyle playstation türkiye'nin hiçbir ilgisi yok. bizzat geliştirici cd project istediği için oyun türkçe oldu. bunun tek sebebi de witcher türkiye topluluğudur.

sony eurasia red dead'in yerelleştirmesini first party oyunlarda olduğu kendi bütçesinden yapmayı istese bile aralarında böylesine yatırama müsait bir ortaklık var mı? take two'nun normal şartlarda yaptırmayacağı yerelleştirmeyi sony'nin kendi imkanlarıyla yapması mümkün olsaydı sonrasında bunu exc. tutmasına anlayış gösterir ve "en azından PS4'te türkçe oldu" diye sevinirdim. ancak oyuna bir dil desteği eklenmesi gerektiğinde bunun maliyetini yapımcı üstlenmek zorunda. diğer türlüsü olsa bile her halükarda tüm hakları yapımcıda kalacak bir çeviriyi, türkiye'deki PS4 kutularını sony dağıtacak diye exc. tutmalarının kendilerine hiçbir katkısı yok ve bunu asla anlaşma konusu yapıp dil desteğinde platform kayırmazlar. take two'nun kazancında sony ile aral'ın satışları fark etmiyor.

şu anda playstation'da türkçe olan oyunların varsa xbox versiyonlarını kontrol ettiğimde türkçe olduğunu görüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.