Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
23
Favori
25.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yakın zamanda ''Anonymous Çeviri'' ekibi sayesinde Red Dead Redemption 2 gibi efsanevi bir oyunu Türkçe oynama fırsatı elde edeceğiz.

Ne yazık ki bu yama sadece PC versiyonunda çalışacak. Şimdiden konsol versiyonuna gelmesini bekleyenlere bu üzücu haberi tekrar vermiş olayım.

Benim gibi uzun zamandır bu yamayı bekleyen, story modunu oynayan veya oynamayan herkes bu yamayı bekliyor.

Oyunu almayıp, Türkçe yamayı bekleyenlerde var biliyorum

Lafı fazla uzatmadan sadede gelecek olursak.

Hardware Unboxed adlı youtube sayfası RDR2 için çok ince ve detaylı bir grafik optimizasyon ayarları paylaştı.

Part 1 ve Part 2 olarak toplamda 40 dakikalık bu videoda, her bir grafik ayarının performansa etkisini ultra/high/medium ve low olarak denemişler.

Ve her birini grafiklerle performansa olan zararını ve yararını belirtmişler.

Video uzun diye ilk başta bende izlemeyenlerdenim fakat YOUTUBE'da bulabildiğim en iyi inceleme bu olduğunu söyleyebilirim.

PEKİ BU AYARLAR NEDİR, NASIL YAPILIR ve KATKISI NEDİR?

Öncelikle ister güçlü bir ekran kartına sahip olun, isterseniz daha orta halli bir gpu'nuz olsun fark etmez.

Bu verilen ayarları yapmanız halinde FPS kazancınız minimum %52 olacaktır.

Benim kullandığım sistem Monster Tulpar T7 V19.3. Ekran kartım 1660ti.

Daha önce oyunun kendi barıyla balanced olarak kullanıyor ve 40-50 arası bir FPS değeri alıyordum. Şimdi ise 65-70 arası

Hangi ayarın sisteme nasıl bir etkisi görebilmek için deli olup saatlerce uğraşmak gerekiyor. İşte bu adamlar bunu bizim için yapmış.

Ve işte sonuçlar...

- Hardware Unboxed (HUB) optimize edilmiş ayarlardan sonra kazanacağınız FPS değerleri -

Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K)

- HERŞEY ULTRA vs HUB OPTİMİZE KARŞILAŞTIRMASI -

Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K)Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K)

Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K)Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K)

- HUD OPTİMİZASYON AYARLARI -

- ORJİNAL VİDEOLAR -

Gpu'nuzun performansına göre bu ayarları Full HD, 2K ve 4K'da kullanabilirsiniz.

Herşeyi ultra veya high yapmanın bir anlamının olmadığı, iyi ve sabit FPS değerleri almak isteyenler için sadece tavsiye niteliğindedir.

Ben 30 fps'de herşey ultra oynarım diyorsanız sizin bileceğiniz birşey. Bu ayarlar oyunu 60 fpsde yada orta halli GPU'ya sahip kullanıcılar için iyi bir şekilde oynayabilmeleri içindir.

Eğer 1060/2060'lı bir kartınız yok ise, daha düşük bir GPU kullanıyorsanız, videoların orjinal hallerini izlemenizi ve kendinize göre performans ayarı yapmanızı öneririm.

Red Dead Redemption 2 TÜRKÇE YAMA SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Rx590la zaten 60 fps alabiliyorum xbox ayarlarıyla ama yapmaktan zarar gelmez daha iyi olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1. resimde 56fps alıyorum nvidia önerilen ayarlarda.
    2. resimde 70fps alıyorum bu videodaki ayarlarla.
    Yani %25 lik bir fps artışı oldu

"şimdiki" yazan ayarlar videodaki ayarlar
    "optimum" yazan ayarlar da nvidia nın önerdiği ayarlar.

Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K)Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K)Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K)

uzunca test edemedim ama ilk göze çarpan görsellik bir tık düştü birde adamın çevresi yani kolları, omuzları, baş çevresi, bacakları hareket halindeyken garip bir dalgalanma yapmaya başladı ama fps %25 civarı arttı. Belki monitör veya ekran kartı farklılıklarından farklı sonuçlar çıkıyor olabilir en güzeli herkes kendi sisteminde deneyimlesin benim şuan izlenimlerin olumsuz oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullaniciadi12 -- 4 Haziran 2020; 20:26:34 >

• Buraya park edeyim, yararlı konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok işime yarıcak sağolun.
  • Gtx850m bu oyunu çalıştırır mı arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: mmyyyymmm

Gtx850m bu oyunu çalıştırır mı arkadaşlar?
    Oyunu çalıştırmaya çalıştırır fakat herşeyi low'a 720p'ye çekmeniz gerek. 20-25fps civarı çalıştıracağını tahmin ediyorum.
  • i9 9900k+rtx 2080 li sistemim var 4K da 60 fps almam mümkün mü mümkünse hangi ayarları kullanmalıyım? Tşk.
  • Güzel konu hocam, yama çalışması için de başarılar diliyorum

Geldik sorumuza Gtx 1050 4 gb ile mi yoksa ps4 pro'da daha verimli oynanır sizce? Malesef tek tarafa alabilirim sadece

• YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt
    ps4 pro kesinlikle.ps4 te oynuyorum gayet akıcı memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoureGodDamnRight

Güzel konu hocam, yama çalışması için de başarılar diliyorum

Geldik sorumuza Gtx 1050 4 gb ile mi yoksa ps4 pro'da daha verimli oynanır sizce? Malesef tek tarafa alabilirim sadece
    Verimli oynamak kişiden kişiye değişir hocam. Kimisi için 30 fpsde yeterlidir kimisi için 60fps olmazsa olmaz.

1050 ile PC'de mi yoksa PS4 Pro'da mı oynardın sorusuna cevabım Türkçe yamayı dışarda tutarsak PS4 Pro olur.

Fakat gel gelelim Türkçe yama PC'ye çıkacak.

Sadece hikaye modu için bile şuan tercih PC'den yana kullanılmalı.

Aşağıdaki videoda Xbox One X sürümünde RDR2'nin PC'deki eş ayarlarını bulabilirsin. PS4 Pro olan için bulamadım.

Açıklama kısmında detaylı olarak paylaşmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

i9 9900k+rtx 2080 li sistemim var 4K da 60 fps almam mümkün mü mümkünse hangi ayarları kullanmalıyım? Tşk.
    Paylaşılan ayarlarla 4K'da 60fps almanız mümkün. Aynı ayarları 1080'e sahip bir arkadaşım kullandı ve 2K'da 60fps sabit aldığını söyledi.

2080 ile paylaşılan ayarlarla avaraj olarak 4K'da 55-65 fps arası almanız muhtemel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

Bu mesaj silindi.
    Paylaşılan ayarlarla 2080'li bir GPU ile 4K'da 60fps oynamanız %90 diyebilirim. Avarajın 50'den aşağı olmayacağının garantisini verebilirim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.