Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU] (649. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: tiiiimek
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.083
Cevap
153
Favori
788.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Beyler AMD kart kullanan varsa oyunu DX12 ye alıp resolution scale i 1.25/1.5 yapıp ekranın alt kısmında renkler patlıyor mu diye kontrol edebilir mi?

Vulkan da hiç bir sorun yokken DX12 ye alıp resolution scale i artırınca ekranın alt tarafında renk patlamaları oluyor.

Bu arada oyun DX12 de ciddi anlamda daha yüksek fps de çalışıyor
    Ekranda öyle patlama yok açıkcası sürüm 20,7,2 ile test ettim vulkan da max 86 avg 61 gösteriyor eğer bu benchmark sağlıklı ise doğru fps artışı var ama ciddi anlamda mı bilemedim vulkanda drop yemedim böyle sanki 11fps verecek gibi. Ama şunu söyliyim görüntü olarak dx12 daha iyi gibi geldi sanki bilemedim.

Hub final taa sharpening sonda ve rs 1,5

İlk test

Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU]

İkinci test.

Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

Ekranda öyle patlama yok açıkcası sürüm 20,7,2 ile test ettim vulkan da max 86 avg 61 gösteriyor eğer bu benchmark sağlıklı ise doğru fps artışı var ama ciddi anlamda mı bilemedim vulkanda drop yemedim böyle sanki 11fps verecek gibi. Ama şunu söyliyim görüntü olarak dx12 daha iyi gibi geldi sanki bilemedim.

Hub final taa sharpening sonda ve rs 1,5

İlk test

İkinci test.

Alıntıları Göster
    Evet DX12 de görüntü bana da daha iyi gibi geldi.

Ben RS, Super resolution falan uğraşmaktan sıkıldım 27' 2K 144hz 1ms HDR400 monitör aldım

• quote:

Evet DX12 de görüntü bana da daha iyi gibi geldi.

Ben RS, Super resolution falan uğraşmaktan sıkıldım 27' 2K 144hz 1ms HDR400 monitör aldım

Alıntıları Göster
    Bak şimdi kalbimi kırdın 😁😁

• quote:

Bak şimdi kalbimi kırdın 😁😁

Alıntıları Göster
    Senin sisteme yakışır ama bu monitör. Ah bende 5700XT olsa

5600XT ile idare edecez artık. Biraz ayar düşürük 2K da oynamak çok daha güzel bir görüntü verecek diye umut ediyorum bakalım gelsin görecez

• quote:

Senin sisteme yakışır ama bu monitör. Ah bende 5700XT olsa

5600XT ile idare edecez artık. Biraz ayar düşürük 2K da oynamak çok daha güzel bir görüntü verecek diye umut ediyorum bakalım gelsin görecez

Alıntıları Göster
    Ne kadara aldın 😁

• quote:

https://www.hepsiburada.com/acer-xf272upbmiiprzx-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-hdr400-monitor-um-hx2ee-p04-p-HBV00000O345Y?magaza=Hepsiburada

Hala aynı fiyat.

Alıntıları Göster
    Ben almiyim 😁 o kadar veremem şuan şemsiye baya bi açıldı zati 😁 alırsam curved alırım alıştım çünkü 🤔

• quote:

Ben almiyim 😁 o kadar veremem şuan şemsiye baya bi açıldı zati 😁 alırsam curved alırım alıştım çünkü 🤔

Alıntıları Göster
    Maalesef çok pahalılar hocam. Bu özelliklerde curved bir monitör 3000 TL altına yok maalesef. MSI Optix serisinde 1-2 model var VEA panel 2800-2900 TL civarı fakat MSI optix de kimse tavsiye etmiyor.

Açıkçası ben FPS oyuncusu da olduğum için TN panel almak istedim malum IPS ve VEA panele göre ghosting sıfıra yakın derecede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 19 Temmuz 2020; 20:15:33 >
  • quote:

Maalesef çok pahalılar hocam. Bu özelliklerde curved bir monitör 3000 TL altına yok maalesef. MSI Optix serisinde 1-2 model var VEA panel 2800-2900 TL civarı fakat MSI optix de kimse tavsiye etmiyor.

Açıkçası ben FPS oyuncusu da olduğum için TN panel almak istedim malum IPS ve VEA panele göre ghosting sıfıra yakın derecede.

Alıntıları Göster
    Ben çok öyle oyun oynamadığım için gerek duymuyorum tn veya ms değeri filan en kötü va olsa yeter :)

• Oyun değil adeta sanat eseri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9ED59218A

Oyun değil adeta sanat eseri...
    Dur gaza getirme yeni yeni bırakmaya başladım tekrar başlamayalım zaten yama yok :)

• quote:

Dur gaza getirme yeni yeni bırakmaya başladım tekrar başlamayalım zaten yama yok :)

Alıntıları Göster
    Bu oyun bırakılmaz. Bırakmam için GTA 6'nın çıkması lazım. :) Acaba GTA 6 nasıl olacak? Bu oyundan sonra düşünemiyorum bile.
  • Gta oynamadığım için merak etmiyorum açıkcası ama beklentileri yüksek tutmamak lazım açıkcası haberlere göre yönetim kanadında değişiklikler olmuş çalışanların test ekibinin vs sorunlarından (sorun derken çalışma saati ek mesai gibi sorunlar) kaynaklı iyileştirme yapılmış rdr2 için zorla çalıştırılmışlar resmen bunun gibi haberler vardı. Bunlarda iyileştirilme hatta çalışanın isteklerine göre çalışma saati vs. düzenleme yapılmış deniyordu buna bağlı olarakta gta6 da tam bitmiş haliyle değilde çıkan paketlerle genişletilecek gibi bşyler konuşuluyordu haritanın büyütülmesi vs gibi şeyler yani ne kadar doğru bilmiyorum oynamıyorum ama takipte ediyorum :)

• Yama gelmeyince oyuna daldım ben , ortanın biraz üstü seviyede ingilizcem var. Hikaye akışının yarısını falan anlayabiliyorum ancak.

Spoiler vermeden , Tren görevini geçtim diyeyim , o zamana kadar ki yaşadıklarım ve yapay zekanın tepkileri muazzamdı.

Yalnız bir sorunum var ; oyunu gtx 960m 4 gb - i7 6700 hq - 16 gb ram laptop'da , 900p çözünürlük , texture medium geri kalan her şey low'da oynuyorum.

Ona rağmen 24-30 arası fps alıyorum. Bir babayiğit var mı ? Fps'i 30'a sabitleyebileceğim bir çözüm sunabilecek ?

Hayatımda hiç bir oyunu 30 fps olsun yeter demedim , ama bu oyun için yeter. Haydi dostlarım bir el atın.
  • LSD Bad Trip kullanıcısına yanıt
    Xbox one ayarlarını denedinizmi hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • acaba ayarlarda ki saat diliminde 12-24 saat arasında nasıl bir fark oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skywalkerx

acaba ayarlarda ki saat diliminde 12-24 saat arasında nasıl bir fark oluyor ?
    Bi fark olmuyor 12 diliminde am pm (öö ös) olarak ayırıyor sadece 24 de bildiğimiz saat dilimi.

• LSD Bad Trip kullanıcısına yanıt
    Hocam resolution scale diye bir ayar var advanced settings bölümünde. Onu 7/8 yaparsanız muhtemelen 30a çıkar fps.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Oyunu Bitirmeyen Arkadaşlar İzlemesin
  • Special edition var elimde isteyen ulaşabilir pc de isteyenler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.