Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU] (391. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.083
Cevap
153
Favori
788.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 1920x1080 fotoğraflar nasıl 4k ayarladınız? Ben de yapmak istiyorum.
  • Fake in kralı hemde Mod yapimcilari daha oyunun dosyalarını açmaya uğraşıyorken bunlar bitirmiş yersen. Bahsi geçen sitede yama adı altında virüs paylaşıyorlar uyanık olun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bıyıklı Bey

Bunun gerçek olma ihtimali nedir bana fake gibi geldi ?

sazan.avi
  • Rockstar Social Club hesabında oyuna sahip olmama rağmen oyunlarım bölümünde red dead redemption 2 oyunu sahipliği görünürken Game Downloads bölümüne tıklayıp oyunu indirmek istediğimde Purchase yazısı çıkıyor aynı şekilde Rockstar Games Launcher masaüstü uygulamasına giriş yapıp oyunu indirmek istediğimde buy now yazı yazıyor sorun nedir sizce arkadaşlar
  • Oyunu kapanan arkadaşlar ryzen f50a bios update çıktı ben yaptım şimdilik sıkıntı yok bilgine.

• Bu güncellemeden sonra collector'ün set item fiyatlarımı düştü? Eskiden set satınca daha çok para kazanıyordum şimdi sanki tane tane satmayla aynı fiyata geliyor gibi.
  • Yeniada kullanıcısına yanıt
    Sisteminiz nedir ? ve aldığınız FPS.
    Birde VULKAN mı DX12 mi kullanıyorsunuz
    Ayrıca HDR seçeneği var mı ben anlamadım orasını nasıl yaptınız?

(not: SLI teknolojisi VULKANda çalışıyor sadece ama grafik hataları oluşuyor. DX12 SLI ı destekelmiyor şuan bu oyunda.)
  • Black friday steam kampanyasi ile gelse birde 100tl satilsa ne guzel olur.

• SLI çalışıyor, 441.34 sürücüsüyle takılmalar da sona ermiş. SLI için tek eksi sayılabilecek şey TAA kapalıyken performans ciddi artıyor ancak her yer beyaz ya da siyah görünüyor. Bununla ilgili bir güncelleme veya sürücü gelirse fena olmayacak. Bunun dışında sorun görmedim.
  • venomtrk kullanıcısına yanıt
    Evet TAA yı kapatamıyorum bende ama VULKANdan mı kaynaklı bilmiyorum gökyüzünde parlamalar oluyor bende. ve kıyafetler menüsünde desenler bozuk görünüyor bende. Sisli havalarda bazı saatlerinde flaş gibi parlayıp duran gökyüzü rahatsız ediyor.

Acaba PSU 650watt o mu yetmiyor olabilirmi sizce?
    Yada Display port kablosumu yetersiz anlamadım.

Edit: DX12 de de çalışıyormu artık SLI demek istediniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacr88 -- 20 Kasım 2019; 16:12:58 >
  • sertacr88 kullanıcısına yanıt
    O anlık gökyüzü parlaması flaş patlıyor olayı birçok kullanıcıda var. Bende de var hatta. Alıştım artık. Normal karşılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sertacr88

Evet TAA yı kapatamıyorum bende ama VULKANdan mı kaynaklı bilmiyorum gökyüzünde parlamalar oluyor bende. ve kıyafetler menüsünde desenler bozuk görünüyor bende. Sisli havalarda bazı saatlerinde flaş gibi parlayıp duran gökyüzü rahatsız ediyor.

Acaba PSU 650watt o mu yetmiyor olabilirmi sizce?
    Yada Display port kablosumu yetersiz anlamadım.

Edit: DX12 de de çalışıyormu artık SLI demek istediniz ?
    Sadece bu oyunda yaşanıyorsa başka bir şey olmalı. RDR2.exe'ye sağ tıklayın ve Özellikler-Uyumluluk'tan "Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak"ı seçin. SLI fullscreen exclusive de daha iyi çalışır, bunu SLI desteği olan tüm oyunlar için yapın. Vulkan'da fullscreen exclusive pek devreye girmese de ben bu şekilde çalıştırıyorum, gökyüzü parlama sorunu görmedim. SLI şu an için sadece Vulkan'da çalışıyor, DX12'de tek kart çalışıyor. Ayrıca Gsync varsa o da RDR2 için bazı sistemlerde sorunlara yol açıyormuş. Diğer oyunlarda SLI sorunu görmüyorsanız bu RDR2'ye özgü bir durum olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venomtrk -- 20 Kasım 2019; 18:1:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mari Lwyd

Hocam 1920x1080 fotoğraflar nasıl 4k ayarladınız? Ben de yapmak istiyorum.
    Hayır oyun içi 4k fakat foto moddan screen alınca 1920-1080 alıyor...

Hocam nvidi da 441.20 sürüm görünüyor. Siz nerden edindiniz updateyi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Sisteminiz nedir ? ve aldığınız FPS.
    Birde VULKAN mı DX12 mi kullanıyorsunuz
    Ayrıca HDR seçeneği var mı ben anlamadım orasını nasıl yaptınız?

(not: SLI teknolojisi VULKANda çalışıyor sadece ama grafik hataları oluşuyor. DX12 SLI ı destekelmiyor şuan bu oyunda.)
    Amd ryzen 5 3600x
    Asus Nvidia rtx 2080
    Ram 16 gb
    Board Asus Tuf serisi

Vulkan ile oynuyorum...
    Max 50-min 35 arası fps alıyorum.

4k ve Tüm ayarlar ultra-high arası.
    4k tv de oynuyorum,win 10 üzerinde HDR yi açınca oyun menüsünde HDR görünüyor...Yoksa görünmüyor...

Son olarak SONY nin 4k ve HDR li input lag değeri düşük 43 inç TV sinden alınma görüntüler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeniada -- 20 Kasım 2019; 18:9:52 >
    "Tam ekran iyileştirmeyi" devre dışı bıraktım ama o sıkıntı yani gökyüzü parmaları ve bazı sis ve dumanlı böglelerde dumanın yanıp yanıp sönmesi devam ediyor.
    Fakat şunu anlamadım (SLI fullscreen exclusive) nedir anlamadım.

Sizde eğer hiçbir sorun yoksa zahmet olmayacaksa NVIDIA ayarlarını ve oyun içi ayarlarını atabilir misiniz rica edersem ?
  • Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU]

mesela bu sorunu benden başka yaşayan varmıdır ben bunu VULKAN da SLI ile yaşıyorum DX12 de denemedim akşama bakacağım ama olacağını sanmıyorum.
  • quote:

mesela bu sorunu benden başka yaşayan varmıdır ben bunu VULKAN da SLI ile yaşıyorum DX12 de denemedim akşama bakacağım ama olacağını sanmıyorum.
    vulkan daha çok fps veriyor olayı da zaten bi mit

vulkan sadece 1080p+de daha çok fps veriyor

amd için durum başka olabilr orasını bilemem.

herkesin vulkanda daha çok fps almasının sebebi aslında gpu kullanımı

mesela 2x scale'a al, vulkan ve dx12 bende eşit fps veriyor

1080pye al, işlemci yetişemediği durumlarda gpu tam %99 olmuyor. vulkan daha az drawcall ile daha çok işlem yapabildiği için daha iyi bi işlemci pewrformansı sonucu daha iyi fps verdirebiliyor.

aslında olay, işlemcilerin gpulara dx12'de 1080pde yetişememesi.

9900ksı olan biri muhtemelen 1080pde de biçok gpuyu besleyebileceği için vulkanda çok fps kazanmaz.

ama i3 8100 dx12'de %100 gtx 1070 %70 iken, vulkan'da yine %100 ama gtx 1070 %85 90 falan oluyor

kafadan %15 20lik bi cpu render artışı var

ama işlemciniz zaten gpuyu dolduruyorsa (1.5 x scale 2 x scale gibi), bi işe yaramıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mari Lwyd

Hocam nvidi da 441.20 sürüm görünüyor. Siz nerden edindiniz updateyi?
    https://www.guru3d.com/files-details/geforce-441-34-hotfix-driver-download.html

Buradan indirebilirsiniz, 441.34.
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Bir haftalık %25 fazla para veriyordu setler. Gene de tek tek satmayın exp vs. vermiyor
  • 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.