Şimdi Ara

RECYCLER ve $RECYCLE.BIN ne işe yarıyor virüsmüdür

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
35.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RECYCLER geri dönüşüm kutusu dosyaları diye biliyorum peki $RECYCLE.BIN ne işe yarıyor? C ye gizli dosyaları göster dediğimde hem $RECYCLE.BIN hemde RECYCLER Klasörü var?

• O Windows'un Log dosyasıdır, silseniz dahi yeniden oluşacaktır. Dosya geçişleri sırasında kullanılır, çöp kutusu vazifesi görür, geri dönüşüm kutunuzdur. ( Her ikiside ) her ikisinede virüs bulaşma ihtimali vardır. Eğer ki sadece şüpheleniyorsanız, bırakın şüphe olarak kalsın.

O klasörler aslında gizli ve görünmemesi gereken klasörlerdir, Bilgisayarım > Denetim Masası > Klasör Seçenekleri > Görünüm ve ''Varsayılanı Yükle'' seçeneğine basarak Uygula'yınız...

RECYCLER ve $RECYCLE.BIN ne işe yarıyor virüsmüdür

• daha önceden yoktu ama $RECYCLE.BIN sadece diğeri vardı virüs olmasın?
  • Endişenizi anlıyorum, sistemin ''Geri Dönüşüm'' bölümüne ait klasördür. ( RECYCLE.BİN )

Diğer klasörde ''Geri Dönüşüm'' ile bağlantılıdır Windows'a bağlıdır. Ancak bazı Norton, ESET vb. Anti-Virüs yazılımlarıda bu klasörü üretebiliyor. ( Kendi adlarına üretebiliyor. ) Kısacası bu klasörler virüs değildir. Ancak içeriklerine virüs bulaşma ihtimali mümkündür.

Birden çok bu türden klasörler bulunuyorsa;

-Combofix ve Windows Zararlı Yazılım Temizleme Aracı ile taratmanızı öneririm...( Her ikiside kurulumsuz ( portatif ) ve etkili yazılımlardır.

Combofix indirmek için TIK.

Windows Zararlı Y.T.A indirmek için TIK.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 29 Temmuz 2010; 12:02:42 >

• Bu adresten İndir Kullan Kendi Yapımım Program Anlatım da Var İçinde

http://www.dosya.gen.tr/indir-3472/receyler_virüs_temizleyici.rar

Link Benim dir Al Kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

Endişenizi anlıyorum, sistemin ''Geri Dönüşüm'' bölümüne ait klasördür. ( RECYCLE.BİN )

Diğer klasörde ''Geri Dönüşüm'' ile bağlantılıdır Windows'a bağlıdır. Ancak bazı Norton, ESET vb. Anti-Virüs yazılımlarıda bu klasörü üretebiliyor. ( Kendi adlarına üretebiliyor. ) Kısacası bu klasörler virüs değildir. Ancak içeriklerine virüs bulaşma ihtimali mümkündür.

Birden çok bu türden klasörler bulunuyorsa;

-Combofix ve Windows Zararlı Yazılım Temizleme Aracı ile taratmanızı öneririm...( Her ikiside kurulumsuz ( portatif ) ve etkili yazılımlardır.

Combofix indirmek için TIK.

Windows Zararlı Y.T.A indirmek için TIK.

İyi forumlar...

Bende $Rcycler klasörü ile birlikte hdd deki diğer klasörler kısayol olarak görünmeye başlamıştı, ayrıca gizli dosya olarak.Uzantısı da cmd system idi.Dosya üstüne tıkladığımda siyah komut dosyası geliyor kapanıyor sonra ayrı bir pencerede dosya içindekiler açılıyordu, adres satırına dosya adını girdiğimde düzgün açılıyordu.
    Sorun harici hdd acaba diyerek diğer belleği taktım ondaki dosyalarda aynı oldu.Sonra combo fix ile tarattım temizlendi..autoron dosyasını sildi combo fix.Rcycler adında 3 tane klasör halen duruyordu.Ayrıca taramadan önceki kısayol/gizli klasörler de duruyordu "onları sildim". Rcycler adlı dosyalardan gizli olanını silmedi daha doğrusu uyarı verdi hata verebilir sistem diye dokunmadım.Boş olan bir tane vardı onu sildim.
    Şimdi temizlediğim harici hdd'leri tekrar taktım ve yine aynı şekilde görünüyor klasörler ! Yine dosyaların hepsi kısayol / gizli durumunda !

Yine temizlerim hatta sonrasında vista ya format da atarım ama format sonrası hdd yi taktığımda yine olursa aynı olay ?

• Birden fazla Recycler klasörü yer alıyorsa, bazı zararlı yazılımlar bu klasörün adını alabilmektedir. Mümkünse tüm USB/H.HDD vb. medya aygıtlarını sisteme bağlayın, Combofix ve Spyware Doctor adlı programaları indirin ve kurun, sisteminizi taratın. Sorun ortadan kalkacaktır.
  • Zaten sorun çıkan harici aygıtlar takılıydı tarama yaparken..Hatta biri bittiğinde diğerini taktım tekrar tarattım .
  • s5s5s5 S kullanıcısına yanıt
    Birader diger virüs prog. gibi Reycle resim klasorune falanda bulaşıyor o klasorleri silmeden temizleyen bi program yokmudur
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    hocam aynı sorun bende var nasıl halletın
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbaz67

hocam aynı sorun bende var nasıl halletın

Hatırlamıyorum bile..

Şimdi zaten Mac kullanıyorum etkilemiyor hdd de varsa dahi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.