Şimdi Ara

Recovery dvd'den boot olmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

hp dv6 dizüstünü 4. yıl sonunda çökertmeyi başardım. üstelik öyle çöktü ki harddiskten recovery yaparken yarıda hata veriyor.
    Allahtan bilgisayarı ilk aldığımda recovery dvd'leri oluşturmuştum.

Gelin görün ki bu dvd'lerden sistem boot alamıyor. Başka bir bilgisayarda 3 adet recovery dvd'nin birincisinin kalıbını alıp power iso ile baktım ve "önyüklemeli dvd" yazısını gördüm! Burdan dvd'nin bootlu olduğu anlaşılıyor.

Elime başka bir w7 kurulum dvd'si alıp onunla format attım fakat aktivasyon key'i kabul etmiyor (yeni kurulan ultimate, eskisi yani ürün anahtarı home premiuma ait, sanırım burdan uyumsuzluk doğuyor). bu yüzden kendi orjinal işletim sistemimi kurmak istiyorum.

Sizce bu recovery dvd'si neden boot etmiyor? Bu sorunu çözebilmenin bir yolu var mıdır?

• tamam olayı çözdüm. cd kalıbını WINDOWS USB DVD TOOL DOWNLOAD (http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe) programı ile dvd'ye tekrar yazdım. Sorun düzeldi. Bu arada bootlu w7 dvd'si yapmak isteyenlere de çözüm oldu gibi. Bootsuz iso dosyasını bu programla usb flash diske veya dvd'ye yazmak sorunu çözüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.