Şimdi Ara

Reciever + Uydu Aparat Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elimde 4k ve dahili 4k uydu alıcısı olan 58UF830V mevcut. Ayrıca TV de modül girişi de mevcut.

Smart üzerinden Card Sharing olmayacağı için cardsharing için receiver almak istiyorum.

Uydu olarak çatıda çanak kalabalığı yapmamak için,

Baff 5 uydulu multi focus anten almak istiyorum.

http://urun.n11.com/lnb-ve-canak/baff-multifocus-anten-tek-canak-ile-5-uydu-izleme-P67343070?cid=604001&gclid=COazo_Xwq8wCFRATGwod1L0BDQ&gclsrc=aw.ds

Bununla da Turksat, Astra 28, Astra 19,2, Hotbird 13E, Astra 4(Eski Adı ile Sirus)

Bu uyduları almak istiyorum.

Sorularım,

1- Bulunduğum il İzmir, sorunsuz çoğu kanalı alabilir miyim?

2- Türksat için sıradan bir LNB işi görebilir ama diğer uydular için fazla pahalı olmayan Fiyat Performans için hangi LNB önerirsiniz?

3- 4K dahili uydu oladuğu için 4K yayınları TV nin kendisinden, diğer yayınları alacağım receiverden almak istiyorum. Sürekli kablo tak çıkar derdi olmasın diye. LNB girişinden giren, LNB çıkışından çıkacak kablo ile TV ye girse. Sorunsuz bir şekilde 4k ları TV deki receiver'den izleyebilir miyim?

4- 3. sorunun yanıtının evet olması durumunda, hangi uydu alıcıyı önerirsiniz?

5- TV deki modül girişinden card sharing imkanı sağlayan bir modül var mıdır? Kullansam nasıl olur? Normal Receiver'dan farkı ne olur?

Konu ile ilgili bilgi sahibi arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas -- 26 Nisan 2016; 11:39:21 >

• Kardeş ben de aynı sikintilardayim? 1 aydır bakıyorum kafam allak bullak oldu. Belgesel izlemek için Powervu çözen uydu alıcı lazım bunu da aklında bulundur.
  • Hocam LNB out çoğu receiverde çalışmıyor . adeta süs gibi koymuşlar
    4x3 multiswich ile LNB lerin vertikal ve horizontal çıkışlar 4 ayrı out yapılabiliyor . En az dört veya beş adet 4x3 multiswich ve 2 çıkışlı LNB gerekli.
    LNB en iyisini Invertomu ne idi denedim .
    Ucuzu pahalısı aralarında çok fark yok .
    Çanak büyüklüğü önemli .
    Bende Baff multifocus var Çankayadaki Baffcılar doğru dürüst ayarlayamadılar . 145$ uydu bulucu alıp kendim ayarladım .
    Önemsiz uydular Baff da . Thor . Azelsat Astra 19.8 120cm çanakta Astra 4.8 150 cm çanakta vs ...

edit : Vu+ serileri Thorda ses problemi yapıyor . Ama iş görebilir .
    Clon Vu serisinden Enigma2 bir cihaz alabilirsin .

Kendim için aliexpress den 2 cihaz aldım . gelişi 1 veya 2 ayı buluyor. beklersen tavsiyede bulunabilirim .

TV den kart paylaşım yapamazsın . Başarırsan haberimiz olsun . Irtedo hackledin demektir :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kruegerfred -- 26 Nisan 2016; 12:46:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Kardeş ben de aynı sikintilardayim? 1 aydır bakıyorum kafam allak bullak oldu. Belgesel izlemek için Powervu çözen uydu alıcı lazım bunu da aklında bulundur.

Powervu için hergün softcam.key aratıp kafayımı sıyırtacan :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kruegerfred

quote:

Kardeş ben de aynı sikintilardayim? 1 aydır bakıyorum kafam allak bullak oldu. Belgesel izlemek için Powervu çözen uydu alıcı lazım bunu da aklında bulundur.

Türkçe sesli belgesel başka sistemle izlenebiliyor mu? Card sharing de ccam de türkçe içerik cok az diyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

Türkçe sesli belgesel başka sistemle izlenebiliyor mu? Card sharing de ccam de türkçe içerik cok az diyorlar.

Alıntıları Göster
    cccam thorda 2 belgesel , Hotbird 5 belgesel türkçe .
    Yetmiyorsa alternatif yerli platformlar . filbox 119 tl banka kodu ile .

Criptoworks bizimkiler bitirdi .Powervu açıklarını sürekli kapatıyor . Conax kaldı elde . onlarda bizimkiler gibi İrtedoya falan geçerlerse .
    Türkçe Belgesel rüyası bitmiş demektir :-(

• Filboxta da o kadar fazla kanal yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

Filboxta da o kadar fazla kanal yok.
    Filboxu ucuz platform olarak önerdim . Diğer Platformlar taş kırığı yiyecek değil .:-)
  • quote:

Filboxu ucuz platform olarak önerdim . Diğer Platformlar taş kırığı yiyecek değil .:-)

Alıntıları Göster
    Mantıklı olarak Dsmart mega paket + 16 mbit internet 89 lira. hd kanal seçeneği de digiturkten fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

Mantıklı olarak Dsmart mega paket + 16 mbit internet 89 lira. hd kanal seçeneği de digiturkten fazla.

Alıntıları Göster
    60 tl internet saysan 29 tl uydu kanalları kalır . uygun
  • quote:

60 tl internet saysan 29 tl uydu kanalları kalır . uygun

Alıntıları Göster
    Türksat uydusunda LNB hiç fark etmiyor. Benim elimde 20 çeşit LNB var hepsini denedim ve Inverto Black kullanıyorum. Türksat için hiçbir fark yok, boşuna fazla para vermeyin. Yabancı ve sinyali bölgenize az gelen uydular için LNB önemli. Inverto'nun ucuz modelleri de var yabancı uydular içinde onları tercih edebilirsiniz.
  • quote:

Kendim için aliexpress den 2 cihaz aldım . gelişi 1 veya 2 ayı buluyor. beklersen tavsiyede bulunabilirim .

Aliexpress'den ne aldınız acaba? X solo serisi cihaz mı aldınız?
  • Evet uygun fiyatlı BCM7362 enigma2 . diğeride android Hisilicon işlemcili
  • quote:

Evet uygun fiyatlı BCM7362 enigma2 . diğeride android Hisilicon işlemcili

Hatırlı olsun. 160-170 lira civarına kargo dahil enigma 2 gb 256 mb flashlı cihazlar var.
  • işlemcisi nedir . ?
  • 512 ram 256 rom , BCM7358 tek çekirdek işlemci .
    Herşeye rağmen alınır . fiyat iyi .. hele abuk subuk androidlerin 500-600 tl iç piyasada satıldığını düşünürsek :-)
    onlardan 3 gömlek net görüntü verir .

benim aldığım 1gb ram 256 rom BCM7362 çift çekirdek 84usd herobox ex2 .
    Tek düşündüğüm konu destel az .
    en az cloud ibox kadar destek olabilirmi bilmiyorum . oda olur sanırım .
  • quote:

Sizde güzel cihaz almışsınız. herobox ex2 benimde dikkatimi çekiyordu, uydu forumlarında yeteri kadar destek var sorun olmaz. Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LiFi

quote:

Sizde güzel cihaz almışsınız. herobox ex2 benimde dikkatimi çekiyordu, uydu forumlarında yeteri kadar destek var sorun olmaz. Hayırlı olsun.
    Sitesinde 5-6 dağıtım vardı . ama başka bir şey bulamadım .
    Satıcıya sordum dönmedi . Ucuz ve kaliteli bulunca balıklama atlamaya meraklıyım .:-)
    Google da bir şey bulamadım . bildiğin bir iki link varsa sevinirim .
  • quote:

Sitesinde 5-6 dağıtım vardı . ama başka bir şey bulamadım .
    Satıcıya sordum dönmedi . Ucuz ve kaliteli bulunca balıklama atlamaya meraklıyım .:-)
    Google da bir şey bulamadım . bildiğin bir iki link varsa sevinirim .

Alıntıları Göster
    Aldığınız cihazın güncel yazılımları :http://www.herobox.net/a/Software/VU__Images/HEROBOX_EX2/

Ayrıca donanım olarak Maxdigital XP1000 ile birebir aynı olduğu söylendiği için onunda da yazılımlarını enigma2 tarafından kurabilirsiniz.http://openpli.org/download/maxdigital/xp1000/

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.