Şimdi Ara

RECEP İVEDİK 6 (8 KASIM 2019)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
1
Favori
10.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 6 Ekim 2019; 13:17:46 >

• Diğer hiçbir komedi filmi tutmadığı için buna yığıldı insanlar ama gitmeyenler için söyleyim. Açık ara en kötü filmi serinin. Hele ilk yarısında bir tane espri yok, güldüren sahne yok.

Son 1-2 filmi çıtasını yukseltmisti ama bununla dibi gördü bence.

Bosyere sinemaya para harcamayın. Çabuk düşer İnternete.
  • Bitmedi gitti bir türlü.
  • 10'a kadar yolu var bu serinin .. Konu kısıtlaması yok çünkü .. Macera çeşitliliği bol ..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Piyasa, sosyal medya fenomenlerinin osuruktan yapımlarıyla işgal altında olduğu için şu filmin gelmesine üzülemedim bile; Türk sineması o derece berbat seviyede. Neyse 4 ve 5. yapım öncekilerine nazaran daha fazla güldürecek sahne içeriyordu. Kalitesini son iki filmin altına düşürmemesi dileğiyle. 2019'un ilk çeyreğinde kendisini vizyonda görürüz.
  • Hocam profil isminiz ilgimi çekti ve özetinize baktım

İlgi Alanları >> herşey olabilir << yazıyor

Sanırım baya donanımlı birisiniz Size bir sorum olacak IMAX teknolojisini tam olarak nedir açıklayabilir misiniz merak ettim ??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahan Gökbakar işin kolayını bulmuş paraya sıkıştıkça Recep İvedik çekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Cheritto kullanıcısına yanıt
    ilgi alanı kısmını öylesine yazdım :D IMAX asla ödün vermedir çogu filmleri IMAX te izlerim normal salonda izlemem

avengers ve deadpool IMAX te izleyecektim olmadı 4k olarak internete düşünce indirip izleyeceğim

IMAX başka dünya onu izleyen başka sinemada izleyemez bina boyutunda perdesi var zaten :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: -IMAX-

ilgi alanı kısmını öylesine yazdım :D IMAX asla ödün vermedir çogu filmleri IMAX te izlerim normal salonda izlemem

avengers ve deadpool IMAX te izleyecektim olmadı 4k olarak internete düşünce indirip izleyeceğim

IMAX başka dünya onu izleyen başka sinemada izleyemez bina boyutunda perdesi var zaten :D

Hocam bakıyorum da yüksek görüntü kalitesine aşıksınız ♡

Size imax ve özellikle bir çok kisinin bilmediği ANALOG formattan söz edeyim. Nasıl da olsa ilgi alanınıza dahil

Kendi mesajlarımdan alıntıdır

Analog sinema filmlerinin kaç megapiksele eşdeğer olduğunu merak edenler mutlaka olmuştur. Sizlere bunun nasıl basit bir şekilde hesaplandığını paylaşmak istedim.

En alttaki tabloya bakarak analog filmlerin çözünürlüğünü hesaplayabilirsiniz.

Not: Orijinal kamera negatifin çözünürlüğü mm2 başına 0.0625 megapiksele eşdeğer

Alttaki görselin sol kısmında bulunan film şeridi orijinal kamera negatifidir kalitesi en yüksek olanı. Renk paleti çok tuhaftır.

[simage]
    [/simage]

Bu da tablomuz

[simage]
    [/simage]

Analog 35mm hesap

18.672 × 24.576 = 458.883072 mm2

458.883072 × 0.0625 = 28.680192 mp

35mm = 28 megapiksel

35mm piksel sayıları (6K)

Yatay çözünürlük - 6144 piksel

Dikey çözünürlük - 4668 piksel

6144 × 4668 = 28.6 megapiksel

Analog 70mm IMAX hesap

(70mm IMAX aslen 65mm olur)

51.2 × 70.2 = 3594.24 mm2

3594.24 × 0.0625 = 224.64 mp

70mm IMAX = 224 megapiksel

70mm IMAX piksel sayıları (16K)

Yatay çözünürlük - 16848 piksel

Dikey çözünürlük - 13334 piksel

16848 × 13334 = 224.6 megapiksel

Analog IMAX tam bir canavar

Analog 35mm filmlerin görüntü kalitesi

Lossless 4K DPX formatında görüntü bitrate oranı saniyede → 1.6 Gbps ←

Linke tıkla ; )

https://www.bhphotovideo.com/explora/video/buying-guide/guide-scanning-motion-picture-film

Analog medyada normal kadraj hızı 24 kare saniyede olur. Bu hızda 4K dakikada 11 gigabyte saatte ise 686 GB yer kaplıyor.

Eveet şimdi asıl mevzuya gelelim efendim analog IMAX 16K

Sıkı dur yer yerinden oynuyor

IMAX 16K saniyede bitrate oranı 28 Gbps yani bir saniyede 3360 megabyte yer kaplıyor

Dakikada 201 GB

Saatte 12 Terabyte yer kaplıyor

Hepside tamamen kayıpsız (DPX dijital format) 16 bit renk kalitesindedir ; )

Not: Analog filmler hakkında yabancı sitelerden yaklaşık 1 yıl araştırma yapmıştım. Neredeyse her şeyi öğrendim (%90 cıvarı)

Ben tam bir ANALOG CANAVARIYIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 3 Haziran 2018; 20:50:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gelsin.
    Recep İvedik 5'i çok beğenerek izleyen bir film izleyicisi olarak yeni filminin de en az diğerleri kadar komik ve eğlenceli olmasını bekliyorum.

Fazla eleştiri yapmaya gerek yok. Piyasa ortada ve adam izleyicinin istediği şeyi veriyor.
  • gülmesek olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irishman

10'a kadar yolu var bu serinin .. Konu kısıtlaması yok çünkü .. Macera çeşitliliği bol ..
    yorum gibi yorum.

lan arkadaş her filmini sinemada izledim evet bunu söylemekten utanıyorum..
  • Ben de izledim ama utanmiyorum .

• 1-2-3 gerçekten komik ve güzel diğer serileri ise tamamen para amaçlı çekilmiş çok belli çok vasat keşke 3 de bıraksaymış 3'e kadar gayet komik bi film
  • boşuna tepki vermeyin. izleniyor işte.
    altın yumurtlayan kazı niye kesesin ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taııbuv

1-2-3 gerçekten komik ve güzel diğer serileri ise tamamen para amaçlı çekilmiş çok belli çok vasat keşke 3 de bıraksaymış 3'e kadar gayet komik bi film
    Bence 3 serinin en kötü filmiydi.
  • 1 2 4 diğerleri çöpdü
  • yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adam paranın kaynağını buldu dibine kadar sömürecek tabi ki. milyonlar götürüyor en kötü yüzlerce bin bile götürse kar onun için
  • 1 o dönem için orijinaldi. Kalanı sıktı

• En nefret ettiğim film ve karakter budur herhalde.

Hannibal veya testere benim gözümde daha sempatik
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.