Şimdi Ara

Realtek ses sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az önce kullaklığımı ön jak girişine takıp oyuna girdim ses gelmeyince Realtek HD audio managere girip bi göz attım

kullağı taktığımda mikrofon takmış olarak algılıyor (pembe jag aktif oluyor)
    mikrofon girişine taktığımda ise hem kullaklık hem de mikrofon takmış olarak algılıyor
    acaba driver kafayı falan mı yedi diye driverıda silip yükledim
    yok sorun hala aynen devam

acaba ön portlarımda mı sorun var diye arka porta taktığım yine
    2 porta aynı anda jak takmış sayıyor

ilk defa böyle bi şeyle karşılaşıyorum

acaba sorun yazılımsal mı donanımsal mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleHawk -- 26 Haziran 2017; 23:58:58 >

• Kulaklık 3.5mm jack model herhâlde. Bağlantıları doğru yapıyorsanız problem olmaması lâzım. Hem mikrofon hem de kulaklık jackını ikisini birden kendi yerlerine takmanız gerek. Anakarttaki çıkışlarda da sorun olabilir diyeceğim ama biraz düşük ihtimâl. Uzun süredir Realtek kullanmıyorum. Yazılım ile ilgili sıkıntı var ise bilemeyeceğim. Kulaklık kablolarında sorun olmadığına eminsiniz değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Kulaklık 3.5mm jack model herhâlde. Bağlantıları doğru yapıyorsanız problem olmaması lâzım. Hem mikrofon hem de kulaklık jackını ikisini birden kendi yerlerine takmanız gerek. Anakarttaki çıkışlarda da sorun olabilir diyeceğim ama biraz düşük ihtimâl. Uzun süredir Realtek kullanmıyorum. Yazılım ile ilgili sıkıntı var ise bilemeyeceğim. Kulaklık kablolarında sorun olmadığına eminsiniz değil mi?

5 çeşit kullaklık ile denedim

arkaya taktığımda ise Hat girişi ile birlikte takılmış olarak algılıyor
    ya yonga yandı ya da windowsun şuanki sürümü ile bi sorun yaşıyor driverı

bayram dönüşü video atacağım bu sorun ile ilgili
  • Güncel
    -----
    -----
    -----
  • Video Eklendi!!

• Up
    ---
  • Sorunu çözmemde "YARDIMI GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM SAOLUN ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ"

Sorunu siz de yaşarsanız anlayın ki ses yonganız yanmış demektir anakartı çöpe sallayın
    ya da gidip ses kartı satın alın

konu kapatılsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleHawk -- 14 Temmuz 2017; 19:37:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.