Şimdi Ara

REALME 7 PRO #ANA KONU (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
28
Favori
66.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Telefonda yazılımsal kaynakli cok fazla hata var düzelecegini sanmiyorum anca adam gibi bi güncellemeyle düzelebilir o da zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Videodaki ses olayının yeni farkına vardım. Üstelik bu durumun önceki modellerde de olduğunu duyunca sinirlendim. Donanımsal bir sorunu yok ancak yazılım ile de çözmeyecekler. Bu durum Xiaomi için de geçerliydi. Çin cihazlarında yazılımda bir eksiklik varsa ne hikmetse o şekilde bırakıyorlar. Seven bu şekilde sevsin der gibi. Ayrıca bir de video kayıt esnasında ekran ışığının kendi kendine kısılması saçmalığı var. Üstelik kısılan ışık yükseltilemiyor. Bu tür saçma sorunların çözülememiş olması canımı sıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roland Deschain -- 16 Aralık 2020; 13:51:42 >
  • Roland Deschain kullanıcısına yanıt

Çin mali telefon almayin aldirmayin

• Alternatif yok maalesef.

İstediğim özelliklerde Samsung marka cihaz yok. Mesela M51 güzel cihaz ancak beyaz rengi sarımsı gibi. Arka kapak leş gibi. Maliyetten üç kuruş kısmak için bu kadar berbat bir malzeme kalitesi olamaz. Kamera kısmı görece iyi. Cihaz 7000Mah pilin hakkını vermiyor. Ayrıca pilin yeniden doldurulması ciddi bir sorun. Samsung arayüzü sebebiyle sanırım tüketim biraz fazla. Realme ile %20 şarjım varken 10 saat ekran süresi alıyordum. Arayüzü çok sade ve gayet de akıcı. Ayrıca M51'de hoparlör mono. Stereo hoparlör gerçekten çok daha iyi oluyor. Ayrıca forumlarını gezerken wifi çekim-kopma sorunu ve görüntülü konuşmada karşı tarafa sesin gitmemesi gibi kronik sorunlar duydum. Mecburen de vazgeçtim.

Bu fiyat bandında Samsung tarafında maalesef uygun cihaz yok. Geriye Iphone kalıyor. Orada da parayla alınacak telefon yok . 

Bu arada eski emektar J7'yi kullanıyorum. Daha doğrusu kullanmaya çabalıyorum. Teknoloji bu kadar kısa sürede ne kadar da ilerlemiş diyor insan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roland Deschain -- 16 Aralık 2020; 17:31:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0CC398553

Bu mesaj silindi.

Ağzını bozma ve uzatma bilader. Uzatacaksan illa hangi tıp söyle geleyim yüz yüze konuşalım.

• slipdream kullanıcısına yanıt

Aynı sorun bendede var ayarlara bakmama ve internette araştırmama rağmen herhangi bir çözüm bulamadım.

• Sessizmorq S kullanıcısına yanıt

https://www.realme.com/in/support/kw/doc/FAQ1106

Hocam bu linkte bazı şeyler önermişler ama bende işe yaramadı belki sizde işe yarar. Reddit ve xda'da da paylaşımlarda bulunulmuş ama ben de sorunu henüz çözülemeyen kısımdayım.

Ben bu tarz bir bildirim gelmeme sorununu hiç yaşamadım. Aksine çok geliyor :))) çoğu uygulamanın bildirimini kapattım. Bir arkadaş çok fazla hata var demiş ama ben video çekiminde ki sorun dışında bariz büyük telefonu iade ettirecek bir hataya denk gelmedim. Gayet memnunum telefondan. Özellikle fotoğraf çekimleri çok iyi.

• Arkadaşlar merhaba 1 aydır real me 7 pro kullanıyorum. A70 vardı önceden ama şu 34 dk şarj olayı en büyük sebep o yüzden çok memnunum.

Karşılaştığım tek sorun şu chrome kullanırken örneğin bir Web sitesini gezerken takılıyor telefon değil ama sayfa o noktada donuyor. Ana ekrana geri gidip geldiğimde düzeliyor. Hatta mesajı yazarken bile oldu şu an böyle bir sıkıntı yaşayan var mı?

Aynı sorunu ben de 1 kez yaşadım. Arkadaşım niye cevap vermiyorsun dediğinde Whatsapp'ı açmamla birlikte Whatsaap'tan ve diğer tüm uygulamalardan bildirimler bir anda geldi. Yani sadece Whatsapp değil, tüm internet kesilmiş. O gün saat kaçtı tam hatırlamıyorum, ancak ben pil ayarlarından gece daha az pil harcaması için uygulamaları kısıtlama gibi bir ayarını açmıştım, ondan kaynaklı da olabilir. Ayrıca bir arkadaş Chrome'un donduğundan bahsetmiş. Ben Chrome'da böyle bir sorun yaşamadım. ancak benzer sorunu Youtube'da video izlerken Bluetooth bağlantısı yaptığımda defalarca yaşadım. Bluetootha bağlanma aşamasında bildiğiniz gibi Youtube ekranı küçültüyor, işte o küçülmeden sonra ekranı tekrar büyütemiyorum veya tamamen arka plana atamıyorum. O küçük ekran video oynamaya devam eder şekilde öylece kalıyor. Youtube'u sonlandırıp tekrar açmak zorunda kalıyorum. Son zamanlarda yaşamıyorum bu problemi ama. Belki güncellemeler ile halletmiş olabilirler.

Yok kardeşim bende çok araştırdım fabrika ayarlarına vs döndürdüm hiçbir şey bulamadım hala aynı sorun devam etmekte.

Sık sık wifi bağlantısı kopuyor. Uygulamalardan bildirim gelmiyor.

2.4 ghz destekleyen modemlerde 50 mbit hızdan fazlasını alamıyorum.

video çekerken uzaktaki sesleri almıyor.

Bluetooth kulaklık kullanırken yükses kaliteli ses kullan seçeneğine bastığınızda bağantı kopuyor sorun çıkıyor.

Bu sebeplerden dolayı telefonu iade etmeye karar verdim. Bugün kargoya teslim ettim telefonu umarım iade sürecinde sorun çıkarmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sessizmorq

Yok kardeşim bende çok araştırdım fabrika ayarlarına vs döndürdüm hiçbir şey bulamadım hala aynı sorun devam etmekte.

Sık sık wifi bağlantısı kopuyor. Uygulamalardan bildirim gelmiyor.

2.4 ghz destekleyen modemlerde 50 mbit hızdan fazlasını alamıyorum.

video çekerken uzaktaki sesleri almıyor.

Bluetooth kulaklık kullanırken yükses kaliteli ses kullan seçeneğine bastığınızda bağantı kopuyor sorun çıkıyor.

Bu sebeplerden dolayı telefonu iade etmeye karar verdim. Bugün kargoya teslim ettim telefonu umarım iade sürecinde sorun çıkarmazlar.

Hocam hayırlısı olsun hakkınızda. Videoda ses sorunu hepimizde var da bu bildirim mevzusunun adam seçer gibi bazılarında olup bazılarında olmaması sinir bozucu. Çünkü belki ses mevzusunu çözerler ama böyle olursa bildirim mevzusunu umursamazlar. Diğer dediğiniz sorunlarla karşılaşmadım belki de o seviyede kullanmadığım için. Kablonet wifi ve level u pro kullanırken sorun yaşamadım yani ama pek de o konuda bir bilgim yok açıkçası.

• Herkese Merhaba,

Birkaç gündür Realme 7 Pro kullanıyorum.

Fakat beni bloke eden bir sorun yaşıyorum. Yoğun telefon görüşmelerim var ve özellikle 6-7 kişi ile sık görüşüyorum. Eski telefonum Samsung da Sık Görüşülenler ve Favoriler diye bir alan vardı. Hızlıca ordan eriişim görüşme yapabiliyordum. Fakat realme 7 de bu alan yok ve karıştırmadığım ayar kalmadı alanı aktif etmek için..!

Siz bu sorunu nasıl aştınız lütfen benimle paylaşabilirmisiniz.. :))

• yavuzdan kullanıcısına yanıt
    Kişiler uygulamasında kişi detayına girdiğinizde sağ üstte yıldız işareti var. Oraya basarsan o kişiyi sıralamada en üste alıyor.
  • cihazda bildirim sorunları yaşayanlar realme lab bölümündeki batarya ile alakalı olan kısmın aktif olmadığından emin olsun bende her hangi bir sorun yok. Ancak bu kısımdaki batarya ile ilgili olan kısmı aktif ettiğimde wifi kendisi kapanıyor.

• Arkadaşlarım kardeşlerim ve abilerim. Çok uzun zamandır bu telefonu araştırıyorum ve bana yardımcı olacak birilerini arıyorum.2017 27 ocakta aldığım ıphone 7 plus kullanıcısıyım. Telefonumu satıp realme 7 pro almayı düşünüyorum. Önerilerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var. Androidden pek anlamıyorum :( Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Eğer cihazı almak istiyorsanız video kayıtta ses sorununu göze alarak almayı düşünmelisiniz. Pek fazla video çekmediğim için benim için fazla bir sorun olmuyor. Ama telefonun diğer özellikleri beni fazlasıyla tatmin etti.

Çok hızlı şarj oluyor %15te falan takıyorum 30dakika sonra çıkarıyorum ve oyun oynasam bile 1günü rahat çıkarıyor. Oyun falan fazla girmiyorum derseniz sonraki günü bile çıkarabilirsiniz tabi kullanmaya bağlı olarak.

Ekranı gerçekten şahane. Evde xiaomi note8 pro var aradaki amoledin farkını gözle görüyorsunuz.

Stereo hoparlör olması + bir özellik. Ön kameradan fazla bir beklentiniz olmasın (çokta kötü değil) ama arka kameradan çektiğim fotoğraflar beni tatmin etti açıkçası.

Telefonda kasma donma gibi bir sorun yaşamadım. Marvel Şampiyonlar oyununu oynuyorum ve oyun içinde geçişler iphone telefonlar kadar hızlı ve akıcı(oyun ios tabanlı olduğu için en hızlı iphone cihazlarda çalışıyor).

Oppo reno 4 indirime girmişti tekrar girerse onuda düşünebilirsiniz.

• Beyluce B kullanıcısına yanıt
    Değiştirme sebebin nedir ? 7 Plus bence hala güncel bi cihaz.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.