Şimdi Ara

REALME 7 PRO #ANA KONU (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
28
Favori
66.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonum geldi 2 günde teslim aldım, öncelikle şunu söyleyeyim ses sorunu var ve gerçekten can sıkıcı. Video çekerken etraftaki sesleri kısıyor, yakında bir ses algılayınca etraftaki sesleri o zaman alıyor. Tabi bunu göze alarak almıştım inşallah düzeltirler.
    Bunu kenara bırakırsak telefona acayip bayıldım. Şarjı süper hızlı, adaptör biraz büyük ve dışarda muadilini bulamayabilirsiniz. Ekranı beğendim. Kamera çok iyi hele video modunda bir stabilite özelliği var muazzam gerçekten. Video falan işiniz yoksa 3,5k fiyata tek rakibi m51. Sorusu olan varsa yardımcı oluruz.
  • serotik S kullanıcısına yanıt
    Telefonu yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Dediğiniz gibi video ile işi olmayanlar için gayet iyi telefon.

Hızlı şarjı, ekran kalitesi, parmak izi okuyucusunun hızlı olması ve şarjın çok iyi gitmesi benim için öne çıkan faktörler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KediTartaklayanBodyciFare -- 28 Kasım 2020; 0:2:42 >
  • Telefon u aldık. Gayet güzel. Bakalım Realme 2.0 arayüzü (android 11) ne zaman gelecek. Kasım ayı içinde vereceklerdi..
    Biraz inceledim güzel bir güncelleme olmuş...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba ios bu telefona geçtim gayet güzel fiyat performans ürünü şöyle bir sorum olacak hatta komik gelebilir uygulamalar menüsündeki uygulamaların yerlerini değiştirip düzenleyemiyorum nasıl yapabilirim? atıyorum rehberi üst kısma taşıyacam ana ekrana taşıyor sadece gibi...

• Cpt Janissary C kullanıcısına yanıt
    Basılı tut sürükle olmuyorsa kilitlemiş olabilirsin. Ayarlardan ana ekran sekmesi, ana ekran düzeni kilitle'deki tiki kaldırman gerek.
  • hepsiburada dan alıcaktım telefonu ama 3.500tl lik telefona birde üstüne 10tl lik kargo parasını isteyince telefondan soğudum ayıp yani böyle bişey

• quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Video çekerken ekran parlaklığının düşmesi ve gürültü önleyici mikrofon ile videolarda sesin kısılması deli ediyor..

Sabahtan beri oppo reno 4 ile realme 7 proyu kıyaslıyorum :)

Reno 4 Artıları :

Daha ince (çok ufak) , daha hafif (çok ufak) , yazılımsal sorunları yok , nfc var , kutudan kulaklık çıkıyor.

Realme 7 Pro Artıları :

64MP kamera , müthiş çalışan bir eis gyro , stereo hoparlör , gorilla glass 3+ ekran , neredeyse 500 tl daha ucuz , super amoled , 65w şarj..

Aslında video çekerken parlaklık düşmesi ve gürültü önleyicinin ses kaydını kısması olmasa , kıyaslamanın galibi çok açık..

NFC çok çok önemli değil , kutudan kulaklık çıksa iyi olurdu.. Reno'da GYRO çok kötü ,kamerası Realme 7 pro'dan bir tık daha canlı ve doğal çekiyor.

Kafamda deli sorular... Hangisini seçsem.. Yazılım sorunu düzeltilir mi ki :(

Kendimde reno 4 esimde realme 7 pro var

Realme 7 nin artilarinda abarti yazmissiniz

Fiyat farki kampanya doneminde 0 tl ye kadar düştü. Suan 500 degil 300 civarı

Realme 7 pro amoled arti demissiniz

Reno 4 de amoled

Reno 4 gorilla glass 5

Ayrica en de ve boyda az fark var LAKİN onden arkaya kalinlik reno 4 - 7.7mm, realme 7 pro 8.7mm. iki telefonu elinize aldığınızda bu incelik az bir fark degil.

Diger artilar dogru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MedicuS_ -- 28 Kasım 2020; 23:59:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _MedicuS_

Kendimde reno 4 esimde realme 7 pro var

Realme 7 nin artilarinda abarti yazmissiniz

Fiyat farki kampanya doneminde 0 tl ye kadar düştü. Suan 500 degil 300 civarı

Realme 7 pro amoled arti demissiniz

Reno 4 de amoled

Reno 4 gorilla glass 5

Ayrica en de ve boyda az fark var LAKİN onden arkaya kalinlik reno 4 - 7.7mm, realme 7 pro 8.7mm. iki telefonu elinize aldığınızda bu incelik az bir fark degil.

Diger artilar dogru

Alıntıları Göster

Boyutlar tercih sebebi olarak değişkendir bu sebeple artı ya da eksi olarak belirtilemez kimi büyük ekran ister kimi küçük bunu batarya etkiler çünkü...

Reno 4 3499 tl ye düştü mü? düşmedi ise ciddi bir fiyat farkı var realme çift hatlıdır hdr yok sanılıyor ama var. Reno 4 tek fazlası nfc buna karşılık hızlı şarj ve stereo hoparlör ve çift hattan pek kimse vazgeçmez diye düşünüyorum.

Realme 7 pro da Hi-res ve Dolby Atmos sertifikaları var (reno 4 de yok) ve sese önem verenler için söylüyorum çok ciddi bir fark var seste asıl fark kulaklıkta çıksa da çift hoparlörden çevresel dolby ses veriyor film izlerken iphone 7 de stereo ancak onda çevresel ses yok sadcee düz stereo veriyor.

Şunu da ekleyeyim gorilla glass 3 plus korumalıdır gg3 e göre düşme dayanıklılığı artırılmış gg5 ile dikkate değer bir fark yokmuş düşme de çiziklere ise özel olarak geliştirilmişti gg3.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 29 Kasım 2020; 11:56:55 >

• Cevap için teşekkürler kilitli değilmiş gene aynı sadece ana ekrana taşıma yapıyor.

• bu cihaz 3600 lira etmez bunun hakki 3000

• 📲REALME 7 PRO'YA GELECEK GUNCELLEME HAKKİNDA BİLİNENLER

📌Oldukça büyük bir boyuta sahip olan güncelleme toplamda 3,57 GB gibi bir dosya boyutuna sahip.

📌Yeni güncelleme ile birlikte yeni karanlık mod stilleri gelecek. Ana sayfada üçüncü parti uygulamalardan gelen ikonlar kullanılabilecek, ayrıca kullanıcılar kendi duvar kağıtlarını yapabilecek.

📌Ekranı bölme modunda bir uygulamadan diğerine metinleri ya da dosyaları sürükleyip atmak mümkün olacak. Ayrıca arayüzler kişiselleştirilebilecek, arayüzlerin ve uygulamaların performansı da artacak.

📌Yapay zeka sayesinde şarj hızı, telefonun batarya ömrünü uzatacak şekilde değişiklik gösterecek.

📌Yeni güncellemede uygulama bildirim seslerinde değişiklik yapılıyor. Peş peşe gelen bildirim sesleri tek bir melodi olarak birleştirilecek. Çeşitli uygulamalar için bildirimlerde özelleştirme yapmak da mümkün olacak. İzin yöneticisi de geliştirilecek.

📌Android 11 ile birlikte Realme 7 Pro kullanıcıları artık sistemlerini de başka telefonlara aktarmak için klonlayabilecek. Ayarlar sekmesinden de uygulama kilidi özelliğini kolayca açıp kapatabilecekler. İsteyen kişiler, bataryaları %15'in altına düştüğü an seçtiği kişilerle otomatik konum bilgisi de paylaşabilecek.

📌HeyTap Bulut erişimiyle de kullanıcılar isteğe bağlı olarak fotoğraflarını, dökümanlarını, sistem ayarlarını, WeChat verilerini ve daha fazlasını bulut üzerinden yeni bir telefona taşıyabilecek. Hangi verilerin yedekleneceğini ya da yükleneceğini ise kullanıcı seçecek.

• bukalemn B kullanıcısına yanıt
    Geleceği tarih hakkında bilgi var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

bu cihaz 3600 lira etmez bunun hakki 3000

Aynen ama ne yazık ki bizim piyasamızda şu an malum fiyat sitelerinde 4700 e çıkarmış durumdalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aleyk83

Aynen ama ne yazık ki bizim piyasamızda şu an malum fiyat sitelerinde 4700 e çıkarmış durumdalar.

Alıntıları Göster

cok sey yazarim ama bunlari ilerisi icin sakliyorum.. simdilik bir cep telefonu icin ugrasmaya degmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 30 Kasım 2020; 17:46:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ptolomeo

Boyutlar tercih sebebi olarak değişkendir bu sebeple artı ya da eksi olarak belirtilemez kimi büyük ekran ister kimi küçük bunu batarya etkiler çünkü...

Reno 4 3499 tl ye düştü mü? düşmedi ise ciddi bir fiyat farkı var realme çift hatlıdır hdr yok sanılıyor ama var. Reno 4 tek fazlası nfc buna karşılık hızlı şarj ve stereo hoparlör ve çift hattan pek kimse vazgeçmez diye düşünüyorum.

Realme 7 pro da Hi-res ve Dolby Atmos sertifikaları var (reno 4 de yok) ve sese önem verenler için söylüyorum çok ciddi bir fark var seste asıl fark kulaklıkta çıksa da çift hoparlörden çevresel dolby ses veriyor film izlerken iphone 7 de stereo ancak onda çevresel ses yok sadcee düz stereo veriyor.

Şunu da ekleyeyim gorilla glass 3 plus korumalıdır gg3 e göre düşme dayanıklılığı artırılmış gg5 ile dikkate değer bir fark yokmuş düşme de çiziklere ise özel olarak geliştirilmişti gg3.

Alıntıları Göster

Reno4 de de gornic gorilla glass var demek icin soyledim

Yani realme 7 pro nun bir artısı yok bu konuda

Fiyat 11 kasimda 4000 civari idi

Lakin 400 kupon 230 bonus ile

Realme 7 pro sadece Hepsiburada da satildigi icin

Ayni veya daha ucuza bile mal edilebildi

Kalınlık konusunda realme 7 pronun 1mm fazla fark 500 mah tan fazlası etmeli ki nfc de yok

Bu sebepten reno 4 daha basarili

İkisine de sahibim

Olay yoğurdum eksi degil degil yanlis anlasilmasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MedicuS_ -- 30 Kasım 2020; 17:50:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _MedicuS_

Reno4 de de gornic gorilla glass var demek icin soyledim

Yani realme 7 pro nun bir artısı yok bu konuda

Fiyat 11 kasimda 4000 civari idi

Lakin 400 kupon 230 bonus ile

Realme 7 pro sadece Hepsiburada da satildigi icin

Ayni veya daha ucuza bile mal edilebildi

Kalınlık konusunda realme 7 pronun 1mm fazla fark 500 mah tan fazlası etmeli ki nfc de yok

Bu sebepten reno 4 daha basarili

İkisine de sahibim

Olay yoğurdum eksi degil degil yanlis anlasilmasin

Alıntıları Göster

Ben 3150 tl ye malettim realm 7 pro yu. Haklısınız ikisinde de var gorilla glass ancak 1 mm zaten 500 ma batarya farkı var realme de bence %12 fazla batarya başarılı bir tasarım kaldı ki 1 mm öyle büyük bir fark yaratmaz ki tutuşta. Sanki yengenin telefonu sizinkinden iyi olması fikri sıkıyor gibi sizi :) Şaka bir yana ben şu daha iyi demiyorum bana göre öne çıkan özellikleri var sadece. Bu arada ikisinin ekran ve renk kalitesini karşılaştırabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 30 Kasım 2020; 18:41:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

bu cihaz 3600 lira etmez bunun hakki 3000

Boş yapıyorsun bırak 3 bini 3500 e bu cihaza denk bir tane cihaz söyleyemezsin...

• Yeni gelecek yazılım güncellemesini görmek isteyenler için video paylaşıyorum. https://www.youtube.com/watch?v=qIEH34TVR8g&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serotik -- 30 Kasım 2020; 20:14:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ptolomeo

Ben 3150 tl ye malettim realm 7 pro yu. Haklısınız ikisinde de var gorilla glass ancak 1 mm zaten 500 ma batarya farkı var realme de bence %12 fazla batarya başarılı bir tasarım kaldı ki 1 mm öyle büyük bir fark yaratmaz ki tutuşta. Sanki yengenin telefonu sizinkinden iyi olması fikri sıkıyor gibi sizi :) Şaka bir yana ben şu daha iyi demiyorum bana göre öne çıkan özellikleri var sadece. Bu arada ikisinin ekran ve renk kalitesini karşılaştırabilir misiniz?

Alıntıları Göster

Realme 7 pro daha iyi diye dusunsem aldigim fiyata satar daha ucuza alirim

İkisininde birbirine gorr artıları var

Benim reno 4 u tercih etme oncelogim

Nfc incelik ve hafiflik

Bu 3 özellik realme 7 pro da olsa reno 4 u düşünmezdim

Hocamam ekranlar denk

Yani göz ile fark göremedim

Belki özel cihazlar ile parlaklık renk farkı anlaşılabilir

Ayrica renk konusunda yazilim icinde sicak soguk ayarlari var

Yazilim ile degisen seyler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MedicuS_ -- 30 Kasım 2020; 20:18:48 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.