Şimdi Ara

REALME 7 PRO #ANA KONU (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
28
Favori
66.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam iki cihaz var.

Biri Mi 10 Lite 128GB S765G ile geliyor İthalatçı garantili 4.2K TL

Biri de Mi Note 10 Lite 128GB S730G ile geliyor resmi garantili 3.7K TL

Mi note 10 lite dı iptal ettiğim.

• Hepsiburada da 3.599 a düştü ama NFC yok sanıyorum bu saçmalık olmasa alacaktım..

• Video çekerken ekran parlaklığının düşmesi ve gürültü önleyici mikrofon ile videolarda sesin kısılması deli ediyor..

Sabahtan beri oppo reno 4 ile realme 7 proyu kıyaslıyorum :)

Reno 4 Artıları :

Daha ince (çok ufak) , daha hafif (çok ufak) , yazılımsal sorunları yok , nfc var , kutudan kulaklık çıkıyor.

Realme 7 Pro Artıları :

64MP kamera , müthiş çalışan bir eis gyro , stereo hoparlör , gorilla glass 3+ ekran , neredeyse 500 tl daha ucuz , super amoled , 65w şarj..

Aslında video çekerken parlaklık düşmesi ve gürültü önleyicinin ses kaydını kısması olmasa , kıyaslamanın galibi çok açık..

NFC çok çok önemli değil , kutudan kulaklık çıksa iyi olurdu.. Reno'da GYRO çok kötü ,kamerası Realme 7 pro'dan bir tık daha canlı ve doğal çekiyor.

Kafamda deli sorular... Hangisini seçsem.. Yazılım sorunu düzeltilir mi ki :(

• Arkadaşlar yakın zamanda yeni bir telefon edineceğim ve realme 7 pro ve poco x3 nfc arasında kaldım bir yardımcı olun. Hangisini alırsam aklım diğerinde kalacak gibi  

Realmedeki problem video kaydederken ses problemi. Bunun güncellemeyle bi tık azaltmışlar ama hala problem devam ediyor net bir şekilde sesi kaydetmiyor. Ekranı, süper hızlı şarjı, kamerası, tasarımı harika fakat bu problem kafa karıştırıyor.

Poco x3 ekranı 120hz uygulamalarda akıcılıkta farkı hissedebiliyorsunuz fakat ips ekran olması beni kendine çekmiyor. Realme şuan 3600tl 'ye düşmüş vaziyette Poco x3 ise 3350tl.Kullanan arkadaşlara sorularım:

Bu ses problemine rağmen almalı mıyım? Güncelleme ile düzelir mi? Farklı kamera uygulamaları ile ses problemi devam ediyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: serotik

Arkadaşlar yakın zamanda yeni bir telefon edineceğim ve realme 7 pro ve poco x3 nfc arasında kaldım bir yardımcı olun. Hangisini alırsam aklım diğerinde kalacak gibi  

Realmedeki problem video kaydederken ses problemi. Bunun güncellemeyle bi tık azaltmışlar ama hala problem devam ediyor net bir şekilde sesi kaydetmiyor. Ekranı, süper hızlı şarjı, kamerası, tasarımı harika fakat bu problem kafa karıştırıyor.

Poco x3 ekranı 120hz uygulamalarda akıcılıkta farkı hissedebiliyorsunuz fakat ips ekran olması beni kendine çekmiyor. Realme şuan 3600tl 'ye düşmüş vaziyette Poco x3 ise 3350tl.Kullanan arkadaşlara sorularım:

Bu ses problemine rağmen almalı mıyım? Güncelleme ile düzelir mi? Farklı kamera uygulamaları ile ses problemi devam ediyor mu?

Farklı kamera programlarında olmamış ses problemi zaten yazılımsal belli düzeltirker. Poco aldım ben ilk alanlardanım 3000 tl ye gelmişti ama ips ekran çöp yani normal vasat ips bile değil 10 derecede bile renk değiştiren beyazlaşan dandik ucuz telefon ekranları gibi... Ön cepheden idare eder fena değil renkler ama parlaklık da az. Çok kaba bir telefon ayrıca 120 hz benim için yalan çünkü video film netflix youtube kesinlikle 60 hz sadece oyun ve menü 120 hz bu da benim için tamamen geçersiz bir özellik.

• Dün akşam 3599 liraya düşünce hepsiburada'dan bir de mesaj geldi, 3000 lira üstü telefona 100 lira indirim. Sabah ilk işim 3499 liradan almak oldu. Gümüş renk aldım, gelsin bakalım inşallah. Video ses kaydını bilerek aldım, inşallah pişman olmam. Ekran, kamera (özellikle gece çekimi ve video stabilitesi) ve 9 küsür mm kalınlıktaki kaba telefonlardan olmadığı için aldım. Pil 4500 mah, bir de 65w hızlı şarj çok iyi. Bu fiyata reno 4 bulsam alırdım, çok şık ve zarif bir telefon.

• Kılıf ve kırılmaz cam önerisi verebilir misiniz.

• Senceru kullanıcısına yanıt

Hocam o sorunlar başka kamera uygulamaları ile çözülüyomuş ben de yeni sipariş verdim büyük ihtimal gcam kurarım ya da güncelleme ile düzelir hiç gerek kalmaz

• idemo kullanıcısına yanıt

Aynen hocam ben de öyle yaptım 2 3 gün önce 3800 e düşmüştü alacaktım iyi ki almamışım dün 3600 e düştü bi de 100 lira indirim geldi 3800 e razıyken 3500 e aldık 😄

• Selam Realme 7 Pro kullanıcıları.

Youtube’daki karşılaştırma videolarında bu modelin RAM yönetimiyle alakalı bir sorun olduğu, önceki açılan uygulamalara dönünce sayfayı yeniden yüklediği söyleniyor ve videoda da gösteriliyordu.

Güncellemelerde bu sorun çözüldü mü? Ya da bu sorunu yaşayan var mı?
  • Ekran koruyucu cam varmı piyasada? Kılıf piyasada var ama ekran koruyucu maalesef yok?
  • Beyler Kamera koruyucu arıyorum benzer telefonun kamera koruyucusu olur mu var mı Benzer kamera yapısı olan telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslanMelih

Aynen hocam ben de öyle yaptım 2 3 gün önce 3800 e düşmüştü alacaktım iyi ki almamışım dün 3600 e düştü bi de 100 lira indirim geldi 3800 e razıyken 3500 e aldık 😄

Aynı şekilde aldım ben de neredeyse 3799 a alacaktım bekledim :) Ben alırken kargo 10 tl hepsijet olarak yansıdı başka seçenek yoktu sizde de öyle miydi?

• Realme 7 pro kullanıcılarından okuyan var ise bu telefonu almamda kuşku bırakan tek problem ses kayıtlarındaki aşırı derecede çevredeki sesi kısması. Muhtemelen gürültü engelleyici ile mikrofonun birlikte çalışmasında oluşan kronik bir sorun. Aynı problem realme 6 pro'da da mevcut. Forumda her iki telefona ait konuları okudum. Bu telefonu kullanan arkadaşlardan problem yaşamayanlar örnek bir video paylaşabilirler mi?

Çünkü black friday haftasında bu telefonu alacak birçok insan bu konuda sıkıntı yaşayacak ve paranın kolay kazanılmadığı ülkemizde paramızı çöpe atmayalım. Düşük bir ihtimalde üretimin bir partında çıkan bir sorun olabilir.

• Dayanamadım 3499tlye aldım. Ses sorununu bilerek, düzelir ümidiyle aldım. İnşallah pişman olmam. Bundan önceki telefonum 5 yıldır kullandığım sony z5 miadını doldurdu. Umarım pişman etmez hakkımızda hayırlısı..  

• serotik S kullanıcısına yanıt

Vay hocam, benim gibi insanların var olduğunu görmek inanılmaz. Benimde z5c var bende aldım bakalım hayırlısı

• SonySelim S kullanıcısına yanıt
    Hocam ismin güldürdü valla sende uzun süre kullanmışsın belliki.
    Nicki değiştirirsin artık yeni telefonun ile hayırlısı olsun :D
  • serotik S kullanıcısına yanıt

Nasıl değiştirebilirim bilmiyorum ama böyle devam eder heralde :)

5 yıl oldu benimde. z3c vardı su geçirdi para iadesi alıp z5c almıştım. Senin telefonunda hayırlı olsun :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Evil Belief

Selam Realme 7 Pro kullanıcıları.

Youtube’daki karşılaştırma videolarında bu modelin RAM yönetimiyle alakalı bir sorun olduğu, önceki açılan uygulamalara dönünce sayfayı yeniden yüklediği söyleniyor ve videoda da gösteriliyordu.

Güncellemelerde bu sorun çözüldü mü? Ya da bu sorunu yaşayan var mı?

Bunlar fani sorunlar bölgesel ya da ayarda ki batarya koruma modu bile yapabilir takılmayın varsa sorun çözülür zaten 8 gb var sülaleye yeter :)

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.