Şimdi Ara

Realme 7 ANA KONU (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.090
Cevap
9
Favori
55.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vegoo

Ben de Realme7'nin yeni kullanıcısıyım. Almadan önce epey araştırdım. Önceki telefonlarımda hep flip kapaklı kılıf kullandım. Bu telefon için maalesef bulamadım. Aliexpress'te Realme7 için var fakat Asia versiyonları için yazılı tarifinde. Bizim telefonlar hangi versiyon.

Flip kılıf bulduğum birkaç link. En alttaki Aliexpress'ten almak en kolayı galiba.

https://www.ttlet.com/realme-7-super-soft-leather-flip-cover-phone-case-dual-invisible-magnets-snap

https://www.ttlet.com/realme-7-leather-flip-phone-case-flip-cover-vertical-open-wallet-case

https://www.flipkart.com/flipkart-smartbuy-flip-cover-realme-7/p/itm0b63c62426e25

https://tr.aliexpress.com/item/1005001583185491.html

Merhaba
    Microsonic matte silicone marka model kılıf aldım 3 aya çöpe attım, yanları soyuldu etti. Oldukça dandik geldi bana. Dediğiniz gibi aliexpress en mantıklı ama PTT kargonuzun üzerine konmazsa...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Aliexpress gönderilerini çok şükür artık ptt getirmiyor.aldığınız ürün AliExpress Standard Shipping ile gönderiliyorsa alırken %20 gümrük ve kargo ücretini ödüyorsunuz.Gümrüklemeyi AliExpress kendi yapıp Aras kargoya veriyor 2 gün içindede Aras Teslim ediyor.Bizlerde PTT nin nursuz elemanlarıyla muhatap olmuyoruz.Bu işin tek olumsuz yanı çinliler bizim çakal gümrük anlayışını bildiklerinden eskiden ürün fiyatlarını çok düşük yazıp az gümrük ödememizi sağlıyorlardı ama sonradan Ptt gümrüğe sunum ücreti vb. garip garip ücretler icat ettiler.Çinlilerde Ptt yi tamamen devreden çıkarttılar.İyide oldu.

Bu arada bende 23 şubattan beri Realme 7 kullanıyorum.Telefonu 2547,35.- TL ye amazon türkiyeden aldım.1 günde elime açılmamış jelatinli kutu ile ulaştı.Çok ama çok memnunum.

Herkese selamlar.

• Aliexpress'in bu şekilde satışını bilmiyordum. Birkaç aydan beri yüksek gümrük ücretleri nedeniyle alışveriş yapmamıştım. Bu kılıfı dediğin şekilde alayım. Bakalım farkı ne olacak. Gerçi artık küçük kargoların hemen hepsi uçak ile bir haftadan kısa sürede geliyor ve PTT kargo gününde teslim ediyor. Bahse konu; diğer Çin alışveriş siteleri ve şehir İzmir.

Bu diğerinden daha kullanışlı gibi. Kapak mıknatısla kapalı duruyor. Diğerinin kapak kapatma kopçalı parçası, telefonun açma butonunu engeller (kullanma zorluğu verir).

https://tr.aliexpress.com/item/1005001599110797.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2b383c00p3uFzh&mp=1

Realme 7 ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: ksfno1

Arkadaşlar telefonu İngilizce kullanıyorum ve Gboard harici bir klavye uygulaması kurdum. Türkçe yazdığım her kelimenin altını kırmızı ile çizmesi beni delirtiyor. Bu problemi yaşayan var mı? Çözümü var mıdır?

Bilgisayarda yazarken (word belgelerinde) imla / kelime düzeltmesinde olan ile benzer sorun. Klavye veya yazma özelliklerinde böyle bir kontrol var ki düzeltilmesi için kelimeyi işaretliyor. Bu konuda telefonda araştırma yapmayı dene bence.

• Realme 7 acemi kullanıcısı olarak birkaç sorum var. Cevaplanırsa hem ben hem de benim gibi konunun acemileri yararlanırız.

1) Kullandığımız telefon hangi versiyon? Aliexpress'te kılıf almak için bunun bilinmesi gerekiyor. Çünkü Realme7nin değişik versiyonları var.

2) Bu telefonun kullanım klavuzu maalesef yok. Kendi sitesinde de bulamadım. Çözüm için önerisi olan var mı? Mesela başka bir telefonun klavuzu gibi.

3) uygulamaların topluca bulunduğu bir dosya / klasör var mı? Ayarlar, uygulamalardakini kasdetmiyorum. Önceki telefonum LG V20 idi. Onda tüm uygulamalar bir arada görünüyordu. İstediğimiz uygulamanın ikonunu ana ekrana ekleyebiliyorduk. Bu telefonda eksik olan, bütün uygulamaların topluca bir arada görünmesini bulamadım.

4) Ana ekrandaki yazıların büyültülmesi. Bildirimler, uygulamala vb herşeyin yazılarını büyütme mümkün mü? Yakın gözlüğü kullanmadan okumak istiyorum.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: vegoo

Realme 7 acemi kullanıcısı olarak birkaç sorum var. Cevaplanırsa hem ben hem de benim gibi konunun acemileri yararlanırız.

1) Kullandığımız telefon hangi versiyon? Aliexpress'te kılıf almak için bunun bilinmesi gerekiyor. Çünkü Realme7nin değişik versiyonları var.

2) Bu telefonun kullanım klavuzu maalesef yok. Kendi sitesinde de bulamadım. Çözüm için önerisi olan var mı? Mesela başka bir telefonun klavuzu gibi.

3) uygulamaların topluca bulunduğu bir dosya / klasör var mı? Ayarlar, uygulamalardakini kasdetmiyorum. Önceki telefonum LG V20 idi. Onda tüm uygulamalar bir arada görünüyordu. İstediğimiz uygulamanın ikonunu ana ekrana ekleyebiliyorduk. Bu telefonda eksik olan, bütün uygulamaların topluca bir arada görünmesini bulamadım.

4) Ana ekrandaki yazıların büyültülmesi. Bildirimler, uygulamala vb herşeyin yazılarını büyütme mümkün mü? Yakın gözlüğü kullanmadan okumak istiyorum.

Teşekkürler.

3- ayarlar>ana ekran ve duvar kağıdı> ana ekran modunu çekmece yerine standart yaparsanız istediğiniz gibi olur diye tahmin ediyorum
    4-ayarlar>ekran ve parlaklık altında yazı ve görüntü boyutu ayarı var bir bakin isterseniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• RASP kullanıcısına yanıt

Teşekkürler @RASP kardeşim.

• Telefonun bataryası bende bir hayli garip, son güncellemeden sonra hızlı gitmesinin yanında bugün şunu farkettim. Telefon 1 aydır elimde, elimde olduğundan beri %20 de takar %80 de çıkartırım. Bugün tam %80'de çıkardım, batarya %78 e düştü, şarja geri takınca %80 oldu. Telefonu yeniden başlattım %78'e düştü. Bataryam mı sorunlu?

• BigBangZero kullanıcısına yanıt

Bence yüzde göstergesi pek sağlıklı değil özellikle şu 98.1 98.2 diye gösteriyor ya o değerler tutarsız gidiyor sanırım ondan. Bende baktım 100 olunca hala şarj oluyor diye 5dk duruyor sonra şarj oldu diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SYLAS S kullanıcısına yanıt

Bu aralar şarjım bi tık hızlı gidiyor, bir tek bende mi var bilmiyorum. Sıfırdan Rom falan kurun demişti bir kullanıcı lakin Steam olsun bazı uygulamalar olsun onları yedeklemeden çok zor. Telefonu ilk aldığımda 5 saat falan gitmişti kurulumuna. O yüzden pek sıfırlamak istemiyorum.

Bekleyin az kaldı yakında android 11 gelir orada denersiniz nasıl gidiyor düzelir belki.

Öyle yapacağım sanırım. Android 11 güncellemesi birçok telefona geldi aslında, bize bir tık geç gelecek gibi.

evet realme biraz yavaş kaldı bu konuda betası erken çıkmış oysaki. Neyse stabil gelsin de. Benim önceki kullandıgım cihazlarda erken geliyordu ama kullanılır olması 3 4 ayı buluyordu.

• Realme7 için Aliezpress'ten kılıf aldım. 20 güne kadar gelir sanırım. Geldiğinde resim ve yorum yayınlarım.

Biz bize benzeriz diye boşuna dememiş büyüklerimiz. Satıcı ile oldukça uzun bir süre karşılıklı yazışmak zorunda kaldık. Telefonumun 4G ile mi yoksa 5G ile mi bağlandığını sordu. Ben; 4.5G olduğunu anlatamadım bir türlü. Adam haklı olarak hiçbir yerde duymadığı bu bağlantı yüzünden defalarca sordu. Sonunda satın aldığım sayfaya yönlendirdim. İnceledi ve gülerek 4G dedi.

https://tr.aliexpress.com/item/1005001553286098.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.40854f38VeLXYP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vegoo -- 16 Nisan 2021; 8:4:5 >

Oppo kısmına Android 11 güncellemeleri geleli 1 ay oluyor. Oppo Reno 4'e 15 Mart tarihinde gelmişti. 1 ay oldu hala bekliyoruz, umarım yakın zamanda çıkartırlar. Şarj problemi aşırı sıkıntı olmaya başladı çünkü.

Edit: Birşey sormak istiyorum, bilen bir arkadaş cevaplayabilirse çok sevinirim. Temiz ROM atmak ile, Hard Reset atmak aynı yola mı çıkıyor? Yani Hard Reset atsam, Temiz Rom atmış gibi olur muyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigBangZero -- 16 Nisan 2021; 13:26:53 >

aynı yere gider.

• arkadaşlar şu an da realme 7 almayı düşünüyorum. tavsiye eder misiniz?

çok bi performans beklentim yok.

beklentilerim stabil çalışması, mümkün olduğunca hızlı şarj olması (videolarda redmi note 10, poco x3 e göre daha hızlı şarj oluyor), pil tüketimi ve sıcaklık makul seviyelerde olması.

güncelleme konusunda biraz sıkıntılı gibi yorumlardan anladığım o.

bu ürünü tavisye etmezseniz bu fiyata yakın başka model, marka ne önerrsiniz?

• PurposeLess sinan P kullanıcısına yanıt

Tavsiye ederim...Hızlı Şarj, İşlemci konusunda seni üzmez. Telefonu aldım alalı ısındığına şahit olmadım (şarjda falan kullasan dahi en fazla ılıma oluyor)

Bazı arkadaşlarda Ekran sorunluymuş. Ben de hiç bir sorun yok, takılma vs

Güncelleme konusunda çok iyi diyemem. Android 11'i bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 16 Nisan 2021; 22:2:3 >
  • PurposeLess sinan P kullanıcısına yanıt

Ben öneririm güzel cihaz. Oyun performansı gayet güzel. Yazılım stabil bir sıkıntı yaşamadım bug vs görmedim. Şarj konusunda realme de kendi 30watt şarjınin 33watt xiaomilerden hızlı olduğunu iddia ediyorlar ve doğru. 1saatte doluyor maximum. Ben bayağı 60fps wild rift oynadım ısınma düşük. Güncelleme olarak android 11in hâlâ gelememiş olması üzücü ama 0 sıkıntı ile gelirse gene mutlu eder. Bu ay gelmesi lazım bence.

• Telefonda ki şarj sıkıntımdan dolayı Hard Reset attım. Umarım bunla beraber çözülmüştür, servislerine de mail yoluyla ulaştığımda fabrika ayarlarına sıfırlamamı söylediler. Birkaç gün gözlemleme yapacağım bakalım. Bir de sizinde telefonunuz şarjdayken ısınıyor mu? Aşırı ısınma yok lakin biraz ısınıyor.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.