Şimdi Ara

REALME 6 PRO #ANA KONU (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
893
Cevap
13
Favori
52.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dgnme

Hayırlı günler millet
    2-4 gün içinde telefon alıcam tercihimde realme 6 pro var fakat markaya pek güvenemediğim için a71 kurcalıyor aklımı.Kullananlardan biraz deneyimlerini aktarmalarını rica ediyorum.bu arada bu telefondan biraz da korkmamın sebebi bi yorum okudum adam 3 ay kullanmış kamera ve flash bozulmuş.dolayısıyla beni ürkütüyor.
    Beni cezbeden yanları
    -90hz ekran
    -arayüz
    -cam kasa
    A71 i hiç ama hiç düşünmüyordum ama realmenin beni pişman edebilir mi korkusu beni a71 e yönlendiriyor biraz ama 4200 verip de plastik kasa doğru düzgün kamera donanımı olmayan telefonu alasım şahsen hiç yok . Realme 5 serisi kullananlardan birkaç kişinin güncellemeden sonra kastığını okudum şikayetvarda.çok uzattım uzun lafın kısası beni uzun vadede pişman eder mi?
    Hocam araştırma yapmışsınız. İncelemelere bakmışsınız. Güven oluşmadıyasa bence farklı markalara yönelin.
    Kullanımı çok az etkileyecek 90hz özelliği için bence bir model seçilmez.
    Güncelleme ile problem yaşamayan marka ve model varsa söyleyin bizde bilelim. IOS dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: andios

Bende sosyal medya, youtube sık kullanıyorum. Bende 2k ekranlı samsung galaxy note 4 telefondan geçtim realme 6 pro'ya ekranı çokta güzel.

Ben olsam s8 plus satıp telefon almazdım. kendi note 4 'ümde 5. yılında bozunlunca almak zorunda kaldım.
    Elinizdeki telefon bozulmadan telefon almayın diyorum ki bu telefon piyasasındaki yükselişe birlikte dur diyelim
    Ekranı bozuldu artık, logo yanması var. Garantisi de bitti, 3 yıl oldu. Ondan dolayı değiştiricez, yoksa dediğin gibi geçmeye değmez çok.
    Sonuçta amiral gemisi bir telefondan geçicez ama yine bir amiral gemisi parası vermek istemiyorum s10 plus gibi paralar. Ondan dolayı Realme'ye baktım, mantıklı geldi.
    Bakalım yakın zamanda alıcam gibi görünüyor.
    İncelemeleri izledim, tek sorun video kaydında ses kalitesinin düşüklüğü, ya da kısıklığı diyeyim. Onun dışında segmentindeki telefonları döver bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: aunsalg82

Ekranı bozuldu artık, logo yanması var. Garantisi de bitti, 3 yıl oldu. Ondan dolayı değiştiricez, yoksa dediğin gibi geçmeye değmez çok.
    Sonuçta amiral gemisi bir telefondan geçicez ama yine bir amiral gemisi parası vermek istemiyorum s10 plus gibi paralar. Ondan dolayı Realme'ye baktım, mantıklı geldi.
    Bakalım yakın zamanda alıcam gibi görünüyor.
    İncelemeleri izledim, tek sorun video kaydında ses kalitesinin düşüklüğü, ya da kısıklığı diyeyim. Onun dışında segmentindeki telefonları döver bence.

Alıntıları Göster
    Bende bir önceki telefonumu amiral gemisi diye almıştım galaxy note 4. Çalışanı şu devirde bile iş görür. 5 yıl çok memnun şekilde kullandım.
    Ama 5 yıl önce 1530TL 'ye almıştım. O zamanlar o paralara amiral gemisi vardı. Ama şimdi 10bin üzerinde telefonlar.
    Hayatta bir telefona o parayı vermem.

Bende ara ara derken realme 6 pro'yu gördüm 3800TL'ye aldım. 4 ayı geçiyor çok memnun kullanıyorum.
    Eşime ocak ayı 6800TL ye p30 pro almıştım. Keşke o zaman çıksaydı realme 6pro'da o kadar para yedirmeseydim huawei'ye.

• Merhaba arkadaşlar, Redmi Note 8 Pro telefonum sıvı teması nedeniyle tamiri imkansız dendiği için bugün kaskodan gelen hediye çekiyle beraber Realme 6 Pro alıp aranıza katıldım. Normalde Note 9 Pro alacaktım ama şuan kronik bir kameraya toz alma sorunu olduğu için hiç bulaşmadım.

Telefonla ilgili kullanım ayarları, ipuçları vb. önerilere açığım. Ayriyetten fark ettiğim kadarıyla telefon ekran koruyucu bir filmle ulaştı elime, bunu söküp yerine temperli ekran koruyucu takan oldu mu aranızda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence gayet sağlam ve kaliteli sokmene gerek yok hiç valla benim en çok hoşuma gidenleri sayayyim yandaki araç çubuğu .ekrana v yaoaran fener açma .video edit.sarj .üç parmakla ekran görüntüsü alma ve düzenleme.goz sağlığı modu..aragecisler . ve yüksek ses uyarısı.selfi düzenleme hizi .hayatımı çok kolaylaştırıyor sadece gece çekimini pek sevmedim...NFC de olsa benim için tadından yenmez di ama çok elzem değil.

• bu telefonda volte ve vowifi yok mu? ilk sayfada birisi yok demiş. vowifi benim için çok önemli bulunduğum yerde telefon çekmiyor. birisi bakıp söyleyebilir mi?
  • Telefonun menü geçişleri ve bazı programlarda kastigi söyleniyor bazı YouTube yorumlarında. Bu problem düzeltildi mi acaba?

• Büyük C B kullanıcısına yanıt
    Volte mevcut değil maalesef.

• First Premolar kullanıcısına yanıt
    0 kasma. Hatta ekran tazeleme oranı 90 Hz olduğu için ben şuana kadar kullanmış olduğum hiç bir telefonda bu kadar akıcı bir tecrübe yaşamamıştım.

• Teşekkürler. Yorumlarda ve eski bir videoda Realme 6 ile kıyaslarken bariz lag vardı da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Rica ederim, her türlü soruyu sorabilirsin aklına takılan hocam

• Ben 2 gün önce baktım ama alttan çok boşluk kaldı istemedim. İnternette var baya. İzmire döndüğüm zaman bakmaya devam edeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Problem hiç yoktu bende. Son güncellemeyi de yükledim sorunsuz. Yağ gibi akıyo tel.

• Merhaba, bazı realme telefonlarda bir takım dokunmatik sorunları olduğunu duydum. Bu telefonda da herhangi bir dokunmatik sorunu var mı? Bir videoda görmüştüm bir realme telefonda ekranın kenarları dokunmaları algılamıyordu. Bu tip herhangi sorun yaşayan var mı? Bir de netflix HD destekliyor mu sorumun cevabını hala alamamışım :D yardımcı olur musunuz?

• Bende Netflix var ama HD mi yada çözünürlük nerede bilmiyorum.
    Dokunmatikte sorun yaşamadım hiç.

• Full HD ve HDR mevcut hocam, bütün sertifikaları var Netflix için. Zamanında Redmi Note 8 Pro’da patlamıştık, güncelleme gelene kadar 240p dizi izledim :D Bir kere dilim yandığı için o mevzudan,bunu araştırarak aldım bu telefonu

Edit1: Dokunmatik sorusuna cevap vermeyi unutmuşum, telefonla oyun oynadığım oluyor baya kullanıyorum bu aralar fotoğraf çekimi vs. için. Dokunmatikte hiç bir problem yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IronHipster -- 29 Ağustos 2020; 2:22:14 >
  • andios kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bende söktüğüme pişman olurum korkusundan temperli cam bakma fikrinden vazgeçtim. Sizin telefonla daha fazla tecrübeniz var tabi, eğer deneyip, hoşunuza giden bir cam bulursanız önerilerinizi bekliyor olacağım

• Kesinlikle. Bende sökmeden üstten denedim :)
    Tam uygun birşey bulunca buradan paylaşırım tabi.

• Hocam çözünürlük ayarını nereden yapıyorsunuz?
    Film izlerken bulamadım ben. Sadece alt yazı ve ses ayarları var.
    Direk uygulama ayarlarında ise en yüksek kalite yazıyordu onu seçtim. Farklı bir ayar var mı?

• Konu sahibine de size de cevaplarınız için çok teşekkürler, kafamdaki soru işaretleri kalktı böylelikle
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.