Şimdi Ara

Realme 5i Ana Konu ( SATIŞA ÇIKTI )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Sagiroda Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.896
Cevap
21
Favori
47.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 307
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 57 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 182
  • Favoriye Eklediklerim 21
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • MERNEPTAH (307 mesaj) YvzTRK (236 mesaj) ykpumtt (199 mesaj) megatr670 (130 mesaj) Akhenatonnn (112 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (412 mesaj) Mobil (471 mesaj) Mini (148 mesaj) Uygulama (865 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Diğer Android Telefonlar >> Realme 5i Ana Konu ( SATIŞA ÇIKTI )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2606 Mesaj
    Arkadaşlar selamlar.
    Sorunsuz kullandığım telefonumu yaklaşık 1 ay kadar önce android 10 sürümüne güncelledim hemen reset attım ve hâlâ sorunsuz kullanmaktayım.
    Donma kasma vs yaşamadım hiç.
    Neyse dün c48 güncellemesi geldi yükledim sorunsuz kullandığım Bluetooth kulaklığımdan ses gelmez oldu.
    Telefon görüşmesi yaparken sorun yok ama YouTube den müzik dinlerken,radyo dinlerken ve WhatsApp dan ses kaydı geldiğinde hiç ses gelmiyor.birtek aramalarda kullanabiliyorum.yine reset atsam sorun düzelir mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.ERTEN -- 25 Eylül 2020; 8:50:7 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2119 Mesaj
    5i'ye uygun spigen, buff gibi - onlarda bulamadım- bilindik ve sağlam bir ekran koruyucu tavsiyesi verebilecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat_60 -- 25 Eylül 2020; 16:7:9 >
    |
    |

Hard reseti gelen güncellemeden sonra yaparsanız en iyi verimi alırsınız muhtemelen .

|
    |
    megatr670 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2606 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

Arkadaşlar selamlar.
    Sorunsuz kullandığım telefonumu yaklaşık 1 ay kadar önce android 10 sürümüne güncelledim hemen reset attım ve hâlâ sorunsuz kullanmaktayım.
    Donma kasma vs yaşamadım hiç.
    Neyse dün c48 güncellemesi geldi yükledim sorunsuz kullandığım Bluetooth kulaklığımdan ses gelmez oldu.
    Telefon görüşmesi yaparken sorun yok ama YouTube den müzik dinlerken,radyo dinlerken ve WhatsApp dan ses kaydı geldiğinde hiç ses gelmiyor.birtek aramalarda kullanabiliyorum.yine reset atsam sorun düzelir mi sizce?
    Şimdi fark ettim sorun sadece kulaklıkta değil.
    YouTube yi açıyorum hoparlörden de ses gelmiyor.
    İlginç bu durum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ben reset attım resetten sonra telefon değişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: megatr670

C.48'de kasma hala mevcut😒
    bendede aynı
    |
    |

“If it is important to you, you will find a way. If not, you’ll find an excuse.”
  • Yüzbaşı
    318 Mesaj
    Bu linkte downgrade işlemi için gerekli olan güncelleme dosyası güvenilir mi arkadaşlar? Realme'nin hem global hem hint sitesinde aradım bu güncelleme dosyasını bulamadım.
    https://c.realme.com/in/post-details/1299318175002787840

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scawn -- 30 Eylül 2020; 9:29:39 >

5. This package is released and available for India users only.

Diye bir ibare var .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WienerWald -- 30 Eylül 2020; 13:17:28 >
    |
    |
    Scawn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    318 Mesaj
    Üstteki linkten android 9 sürümünü indirip direkt olarak bu videodaki (https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=OEAT8odaYAY&fbclid=IwAR2ujLvnNqssqw2omk-5Lt_AoLTmPxjHok2-BTg1zMMFMvHsw4Sry3cKvho&app=desktop ) gibi yaptım ve sonuç ;

Android 9'dayım. Hint sürümü vs. kurulu değildi. C.48 sürümü kurulu idi.

Edit: Burada daha önce bu sürümü ya da hint sürümlerini kullanan arkadaşlar vardı yine bu linki atmışlardı. Şuan tek merak ettiğim güvenlik açısından problem yaratır mı bu bana ona göre bankacılık uygulamalarını vs. yükleyeceğim. Orjinal sürüm mü yoksa kullanıcı eli değmiş mi bunun cevabı yok bende öncesinde de yüklememe sebebim buydu ama android 10'da telefon o kadar kötü bir hal aldı ki tuş kiliti açıldığında kilitlenmesi, 10-15 saniye ekran gelmemesi vs. derken gözü kararttım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scawn -- 30 Eylül 2020; 14:10:24 >

• Yarbay
    2119 Mesaj

Launcher mı yüklü yeni güncellemeyle ikon değiştirme özelliği eklendi de ben mi göremedim acaba?
    |
    |
    M.ERTEN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Realme nin kendisi yayınladı o sürümü.Orjinal yani, rahatça kullanin, güvenlik guncellemesini yapın yeter. Bundan sonra siz manuel guncellemedikce telefonunuz bu sürümde kalacak.

|
    |
  • Yüzbaşı
    396 Mesaj

Simge stili ayarla menüsü var.

|
    |
    Sedat_60 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    396 Mesaj
    Arkadaşlar birde şunu hızlı seçeneğinde kullanmayaniniz var ise hızlı da bir deneyin.

Uygulama başlatma kapatma animasyon hızı.

|
    |
  • Yarbay
    2119 Mesaj

Yok bunu biliyorum da arkadaşın paylaştığı ekran görüntüsünde ikonlar da farklıydı o yüzden sordum
    |
    |
    YvzTRK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkürler hocam sanırım yine siz bir kaç ay önce paylaşmıştınız keşke o zaman android 9'a dönseymişim bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum. Telefon yine kaldığı yerden devam. Yağ gibi akıyor, bitmek tükenmek bilmeyen pil... Sıkıntı yaşayan arkadaşlara öneririm.
    |
    |
    YvzTRK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben de Android 9'a dönmeyi düşünüyorum
    Siz biraz daha vakit geçirin bir problem görmez iseniz ben de 1-2 hafta içinde geçerim

Lütfen bir sıkıntı yaşarsanız burada paylaşın
    Şimdiden teşekkürler

|
    |
  • Yüzbaşı
    660 Mesaj

Android 10'da bariz optimizasyon sorunu var. Ben takılma vs. yasamiyordum ancak android 9 kadar da akıcı değildi. Bende döndüm 9'a tekrar.

|
    |
    ylodmr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj

hocam bende c.48 sürümündeyim android 9 sürümüne dönmek için ekstra birşey yapmak gerekiyor mu?
    eski android 9'dan(rmx2030) fark var mı?

|
    |
  • Yüzbaşı
    263 Mesaj
    Arkadaşlar android 9 a dönmek ne gibi sıkıntılar çıkarır acaba telefona garanti vs gibi sıkıntı olur mu ya da yaparken telefonu falan bozarım diye korkuyorum çok anlamadığım için

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
SEO
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.