Şimdi Ara

Realme 5i Ana Konu ( SATIŞA ÇIKTI ) (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.100
Cevap
19
Favori
67.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün güneşin altinda bayagi denedim ekran gölgeye gelince hiç beyaz kalmadi normal haline geldi.
    İnşallah bu sorun çözülmüştür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C46 için ne diyorsunuz arkadaşlar? Sizce geçiş yapılır mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hala gelmedi bana c.46 bi kaç güne gelir herhalde. Yalnız google play sistem güncellemesi yapmamdan bu yana sıkıntı yaşamıyorum c.44 ile. Bi alakası var mıdır bilmiyorum ama normal çalışıyor sistem. Bu arada bootloader açıkken bi çok custom rom deneme şansım oldu. Malesef hiç birinde parmak izi okuyucu çalışmıyor ancak performans ve özelleştirme açısından havoc os hoşuma gitti. Pixel experience biraz boştu, normal bi android deneyimi sunuyor çok fazla özelleştirme seçeneği yoktu. AOSP' de aynı şekilde özelleştirme seçenekleri olmadığı için beğenmedim. Havoc os un hoşuma giden yönleri simgeler ve sistemin genel rengini kafanıza göre seçebiliyor olmanız, şarj olurken şarjın ne kadar sürede olacağını ve voltajı göstermesi, tahmini pil süresi bildirim çubuğunda aynı şekilde gösteriyor. Volte seçeneği vardı ancak vodafone realme 5i için aktifleştirmediğinden kullanılamıyor. Batarya süresi gayet iyiydi. Açıkçası parmak izi okuyucu çalışsa bir süre daha kullanabilirdim ancak zırt pırt şifre girmek istemediğimden orijinal romu sıfırdan flashlayıp bootloader ı tekrar kitledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prometheus38 -- 4 Eylül 2020; 22:21:43 >

• Prometheus38 kullanıcısına yanıt
    Hocam İngilizceniz varsa şu gruba bakabilirsiniz custom romlarla ilgili de bilgi paylaşıyorlar. Parmak izi için çözüm bulabilirsiniz bellki.

https://t.me/Realme5Dev

• ykpumtt Y kullanıcısına yanıt
    Malesef hocam zaten romları vs telegram üzerinden buldum zaten , baya yararlı bi topluluk var aslında telegram da realme 5i üzerine herhangi bir sorun olunca anında yardım ediliyor. https://t.me/rmx2030s ,https://t.me/rmx2030 ,https://t.me/R5iUpdate. Ama parmak izinin bir çözümü yok malesef , realme nin kendisi engelliyor parmak izi okumayı ancak realme izin verirse ilerde çözülebilecek bi sorun bu.

• Çok büyük bir sıkıntım var android 10 da..uygulamaları arka plana attığında mesela virüs tarayıcı yada CCleaner gibi yazılımlar çalışmayı durduruyo ama tekrar sol alttaki tuşla geçiş yapınca kaldıkları yerden devam ediyorlar yani uygulamaları arka planda çalışmıyor donuyor android 9 da yokdu bu...pil yada güç planım eskisi gibi telde hiçbir değişiklik yok

• mis gibi telefonu güncelleyip çöpe çevirdik.

evde 4-5 yıllık android 7 yüklü telefon var hala mis gibi sapasağlam .hiç güncelleme yapılmadı sıfır sorun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya hiç bişey istemiyorum şu lag gitsin arada sırada uygulamadan ana ekrana atmasın başka bişe istemiyorum yahu whatshapp kullanamaz hale geldik ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 7 Eylül 2020; 0:23:46 >
  • 3 gündür c46'yı bekliyorum gelen giden yok

Biraz daha bekleyelim bakalım

• arkadaşlar merhaba,

bu telefonu düşünüyorum, var mıdır kronik bir problemi? Ya da bunu alacağına bunu al gibi bir tavsiye?

tşk
  • 5 aydır kullanıyorum. Fazla bir sıkıntı görmedim. Android 10 güncellemesi geldi ama ben guncellemedim.

Bir de bu telefon 5ghz modem bağlantısını desteklemiyoru? Evde ki 4 senelik redmi note 4x bile 5ghz bağlantıyı destekliyor

• Realme C3, C3i ve 6i modelleri için Vodafone VoLTE desteği vermeye başlamış.

Bizim 5i öksüz kalacak bu gidişle.

• Android 10 a yükselttik acayip lag var kasıyor gibi sanki telefon çok sinir bozucu sanki 7 yıl önceki telefon gibi 😕 böyle bi sorun yaşayan var mı varsa çözümü nedir alalı 1 ay oldu daha

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetow123

Android 10 a yükselttik acayip lag var kasıyor gibi sanki telefon çok sinir bozucu sanki 7 yıl önceki telefon gibi 😕 böyle bi sorun yaşayan var mı varsa çözümü nedir alalı 1 ay oldu daha
    Evet bu sorunu yaşayan çok.
    Yalnız sorunsuz kullananlar da var.

• ahmetow123 A kullanıcısına yanıt
    İndia sürümünde duzelttiler öyle sorun yok muhtemelen yakında tr sürümüne de gelir

• jaguar19 kullanıcısına yanıt
    Neden böyle anlamadım hocam herkesin farklı olması ilginç

• BiBeR10x kullanıcısına yanıt
    Kesin düzelir değil mi böyle kullanılacak gibi değil çünkü hocam

• ahmetow123 A kullanıcısına yanıt
    c46 gğncellemesi geldi yine aynı sürekli kasıyor donuyor,1gb ramlı telefonlar gibi düzelirse satıp başka marka alıcam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır hocam yardımcı olursanız sevinirim

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.