Şimdi Ara

Realme 5i Ana Konu ( SATIŞA ÇIKTI ) (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.100
Cevap
19
Favori
67.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefonu şarza takınca sizdede kapanıyormu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • streamin S kullanıcısına yanıt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    Kapanmıyor , enteresan bir problem.

• 10 gucellemeesi ile telefon kesinlikle daha yavaş, daha çok ısınıyor, daha geç şarj oluyo, dokunmatik manasız hassaslasmis yada bana ole geldi..yanlışlıkla güncelle bildirimine tıkladım direk güncellendi sormadı bile..

Android 9 9 puan ise 10 7 alır ..önermiyorum 3-6 ay daha güncelleme yapmayin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YvzTRK kullanıcısına yanıt
    güncelledikten sonra olmaya başladı. şarza takınca bazen bakıyorum kapanmış oluyor,ekranın donma sorunuda düzelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 25 Ağustos 2020; 6:46:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de ne atma sorunu var ne takilma. Telefon zaten çok hızlıydı şuan bi farkını göremedim yine hızli. bu sorunlar daha sonra mı olusuyor acaba?

Görsel olarak daha iyi. Sarj da dün sabah 5.30 da fişten çıkarmıştım 30 saate yaklasti şuan yüzde 75 kalmış orda da sıkıntı yok. Umarım böyle devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 25 Ağustos 2020; 9:42:29 >
  • Bu arada ilginç bir problemim var güncelleme sonrası miracast bağlantım bir süre sonra kopuyo daha çok bana kullanılmadığında yada ekran kapanmasıyla ilgili geldi..gelişmiş seçeneklerden birşeylere mi oynamak lazım.acaba ?

• Telefonu 5 gün önce sıfırladım, 5 gün boyunca hiç bir sıkıntı yaşamadım, her şey tıkır tıkır çalışıyodu , ama şu an yine kasmaya başladı. İnş. güncelleme gelir de en kısa zamanda çözerler şu sorunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prometheus38

Telefonu 5 gün önce sıfırladım, 5 gün boyunca hiç bir sıkıntı yaşamadım, her şey tıkır tıkır çalışıyodu , ama şu an yine kasmaya başladı. İnş. güncelleme gelir de en kısa zamanda çözerler şu sorunu.
    hocam bugün bendede başladı ana ekranda sağa sola kaydırırken yine lag varwhatshap bazen ışık kısıyo telefon vs bu ne lanet yazılım ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 26 Ağustos 2020; 14:17:34 >
  • Android 10 güncelleme bildirimini nasıl kapatabilirim? Güncellemek istemiyorum.

• YvzTRK kullanıcısına yanıt
    hayır 2 kez fabrika ayarlarına döndüm hala sorun aynı sanki biraz azaldı ama
  • Bende de kapanma değilde ekran gelmeme sorunu var. Telefonu elime alıyorum tuş kilidini açmak için her türlü şeyi yapıyorum açıldığına dair ses geliyor ama ekran yok. Bazen 1-2 dk sonra bazen 20-25 saniye sonra ekran geliyor. Mutlaka gün içerisinde bir kez bunu yaşıyorum. Oldu mu çıldırtıyor özellikle acele şekilde birini aramam gerekirse ya da biri beni arıyorsa(görüntü olmadığı için açamıyorum). Bu sorunu yaşayan var mı? Birde parmak izi okuyucusu felaket ağır algılıyor onu geçtim algılayana kadar bir çok kez basmam gerekiyor. O yüzden parmak izini iptal ettim. Yine de almak isteyenler için söyleyebilirim ki aynı anda dört kişi aldık bu telefonu herkes son derece memnun bu tarz sorunlar yok hatta sürekli iyi ki almışız muhabbeti döner ofiste. Tahminen ekran gelmemeside yazılımsal bir sorun.

Edit : Son bir haftadır iki kez olan başka bir problem daha geldi. Ekran sararıyor baya bir sararıyor hemde sanki güneş altında kalmış plastik gibi. Renkler oldukça açık bir hal alıyor kapatıp açınca düzeliyor. Pişman olacağım gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scawn -- 27 Ağustos 2020; 18:28:18 >
  • Android 9 da gunesin altındayken ekranın rengi ve simhelerin tonu çok fazla açılıyordu gölgeye gecince bazen eski halini almakla birlikte bazen de renkler yine beyazımsı kalıyordu. Kapatip açınca anca duzeliyordu. buraya da yazmıştım hatta birkax kişi de vardi bu durum.

9 un en sevmediğim huyuydu insalllah düzeltirler dedim duzeltmisler

Şuanda telefon süper oldu

• jaguar19 kullanıcısına yanıt
    Düzelme yok yine oluyor ama eskisi kadar sık olmuyor

• Evet, uzun uğraşların sonunda in depth testini buldum telefon için, sürümü tekrar android 9 a düşürdüm. Tabi garantiyi etkileyebilir bu olay ama en azından telefonu adam akıllı kullanabilirim, ilerde belki custom rom'ları da deneyip deneyimlerimi buraya yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prometheus38 -- 27 Ağustos 2020; 20:54:45 >
  • Prometheus38 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. :)
    Aslında bununla ilgili ufak bir rehber paylaşsanız çok iyi olur.

• ykpumtt Y kullanıcısına yanıt
    Hocam riskli bir işlem olduğu için sorumluluk almak istemiyorum açıkçası. Hatta bi kaç yerde youtube dan rehberi takip etmeme rağmen takıldım ve cihaz fastbootta takılıp kaldı , deneme yanılma ile düzelttim. Aslında işlemler baya basit ,az çok bilgisi olan birisi kolaylıkla yapabilir. Telegram realme 5i grupları var oralardan in depth testini bulup bootloader kilidini açtım, sonra twrp yükleyip eski romu flashladım. Youtube üzerinden hindistanlı biri realme x2 için paylaşmış adımları onları takip ettim.

• Ekran sararma ve simgelerin beyazlamasi sorunu inanılmaz bir şekilde arttı bu ne yahu pişman etti iyice ? Bu donanımsal bir sorun mu yazılımsal mı bilen var mı arkadaşlar?
    Edit: birde hiç bir şey yapmama rağmen bugun otomatik olarak 10'a güncelledi kendini. gg wp an itibari ile çöp gözümde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scawn -- 28 Ağustos 2020; 14:26:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scawn

Ekran sararma ve simgelerin beyazlamasi sorunu inanılmaz bir şekilde arttı bu ne yahu pişman etti iyice ? Bu donanımsal bir sorun mu yazılımsal mı bilen var mı arkadaşlar?
    Edit: birde hiç bir şey yapmama rağmen bugun otomatik olarak 10'a güncelledi kendini. gg wp an itibari ile çöp gözümde.
    Kasılma programdan atma gibi sorunlar var mı?
    Ben yazılanlari görünce guncellemeden sonra moralim bozuldu ama bende hiç bir sıkıntı da olmadi.
    Akıyor telefon.

Şarj da iyi 1.5 gündür herzamanki gibi kullanıyorum yüzde 68 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 28 Ağustos 2020; 15:22:24 >
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.