Şimdi Ara

Realme 5 Pro [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
434
Cevap
28
Favori
17.071
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Oppo >> Realme 5 Pro [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8959 Mesaj

Bu fiyata xt almak hiç mantıklı değil malesef. Ben alan olacağını sanmıyorum. 2200 ve altı olmalıydı fiyatı.
    |
    |
    seda.g kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu iyi haber. Demek ki radyonun kaybolması sadece yazılım sorunu ve düzeltilecek anladığım kadarıyla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kesbi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    361 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Bu fiyata xt almak hiç mantıklı değil malesef. Ben alan olacağını sanmıyorum. 2200 ve altı olmalıydı fiyatı.

Alıntıları Göster
    Fiyat konusunda sizinle aynı fikirdeyim.
    özellikle 2199 dan reklam verip birkaç saat sonra 3200 lere çıkarmaları hiç de etik değil.
    Bir firma önce verdiği fiyatın arkasında durmalı ya da düşük fiyatlı etiketi/ekran görüntüsünü getirene aynı fiyata verme dürüstlüğünü göstermeli bence.
    Bu ticari ahlak evrenseldir ama realme Türkiye potansiyel müşterilerine bu davranışı yaparsa gel de bundan sonra sağlayacakları satış sonrası durumlarda kimbilir neler yapar.

Burayı realme Türkiye nin de takip ettiğini düşünüyorum.

Hodri meydan:

Hadi ilk duyurduğunuz / çıkardığınız fiyatı uygulayın. Ve de önce yaptığınız fiyat artırımından dolayı özür dileyin. işte kanıtı (şu an için 2599 a indirmeniz süpermarketlerdeki bilindik önce bindirdikten sonra indirme etiketleri gibi bir dürüstlük değil, değil mi?):
    |
    |

• Binbaşı
    1312 Mesaj
    Bir kere realme 5 proyu sadece internetten hiçbir reklam gideri olmadan lansman fiyat düzeyinde çıkarıp baya iyi satış ciro yapip stokları eritip. Aynı özelikteki Xt modelini 3000 lira civarında satışa koyma nedinini anlayamadım Xt satılmadı. Şimdi de fiyat indirme çabalarıyla satma peşindeler..

Piyasa mala doydu.. talep arz eğrisi birden yükselip düşüşe geçti..ekonomi de her malın ürün hayat seyri var..

Realme bir kere opponun alt markası kullanılan malzemelerde ona gore da ucuz maliyetli..

Ve ayrıca karşısında da başka rakip markalar var..

Lansman fiyatı 2199 lira tutulup 2499 liraya yükselselerdi anlardım..

Radyonun kaybolması da diger rakip firmaların ve devletlerin baskısıyla yapılmış. Bir kısıtlama politikası olabilir. Herkes lansman fiyatından alınca diger firmaların dikkatini çekiyor. Diğer firmalar telefonları satamayıp realme alt markası öne geçince. Bir güncelleme ile ne yüklediğimizi bilmeden kısıtlamış oldular cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 11 Şubat 2020; 16:21:2 >
    |
    |

• Binbaşı
    1110 Mesaj
    Realme XT modeli 2200 tl fiyatında satışa sunulsaydı ben dahil birçok kimse 5 pro değil XT modelini tercih ederdi.Amoled ekran ve 8 gb ram mükemmel olurdu o fiyata.Tek sıkıntısı 64 MP kamera sanırım 5 pro modelinden daha kötü çekim yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

N11’den 200 TL realme kuponu, %3 sevgili3 kuponu + 50 TL kart puanı ile 1598 TL’ye geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hardware Plus @Hwptr
    quote:

Markalara Sorun serimizin yeni bölümünde @realmeturkey
    yöneticileri konuğumuz olacak. Siz sorun, biz sizin adınıza Realme'ye ileterek cevaplanmasını sağlayalım
    https://twitter.com/Hwptr/status/1227150869461917696

Bazı sorulması istenenler / Facebook yorumları :

quote:

- Xt modelinde neden indirim yapmaya direniyorlar?

- Kendilerine ait bir servis ağı kuracaklarmi bana ne yazıkki türkiyede ki anlasmali servisler güven vermiyor?

- X2 pro niye gelmiyor

- Mi Community gibi bir platform olacak mı ?

- 14 Şubat'ta Realme 5 Pro da indirime girecek mi ?

- realme 2 tane snapdragon 712 li cihaz piyasaya surdu relme xt ve 5 pro birisi 1700 tl birisi 3000 tl. yani aradiki 1300 tl lik farki sadece 64 mp kamera ve amoled ekrana mi vericez neden boyle yuksek fiyatlardan cikti sonucta genclere hitap ediyoruz diyolardi

-Şahsi tahminimce ellerinde kalan 8 gb xt modellerini bize itelemeye çalışıyorlar. Hatta ondan 5 pro modelinin yalnızca 4 gb modelini getirip 6 ve 8 gb modelini getirmediler bizim pazarımıza.

- neden 5 pro'nun 4 gb modeli geldi?
    6 ve 8 gb modelinin gelmeme sebebi yoksa ellerinde kalan realme xt'yi Türklere 8 gb olarak itelemek için mi?

- Instagram sayfasından attığımız mesajlara niye cevap verilmiyor

- google türkiyede yasaklı iken nasıl olduda 5i modelini google ile getirdiler bunun bilgisi

- Orta segment malzeme kalitesi neden kötü,hep polikarbon kasa kullanıyor ön taraf Gorilla glass 3 kac yılın teknolojisi

- cihazların arkasını cam ve korumalarını Gorilla Glass 5 yapmaları çok mu zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seda.g -- 11 Şubat 2020; 16:14:46 >

• Yarbay
    7949 Mesaj
    Widevine L1 sertifikası yok , redmi note 7 de bile varken Realme ne diye bu cihaza koymaz saçma..

Arayüz , xiaomi cihazlarına göre cok hantal kalıyor , coloros ile alakalı bir durum cunku donanım cok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Nikolaus__ -- 11 Şubat 2020; 18:26:51 >

Radyo, callrecord vs.. için bunların serbest olduğu ülkelerin romu yüklenemiyor mu acaba, eğer Realme bu yöntemi kapamadıysa bir çok sorun bu şekilde de çözülebilir..Örneğin Endonezya,Hint,Pakistan pazarlarında yasak yok..oranın romları yüklenirse sorun çözülür gibi mantıken,ancak son güncelleme ile donanımsal bir engel getirmedilerse tabi..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    rapidos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Resmen kombo yapmış millet sinirden

|
    |
    seda.g kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    UX

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Radyo ile ilgili bana verilen cevap şu şekilde:

Merhaba,

Realme Türkiye ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Realme 5 pro cihazlarımızda A.16 güncellemesinden sonra FM Radyo uygulamasının kaybolması sorunu tespit edilmiş olup A.16 sürümü yazılım ekibimiz tarafından düzenlenmekte ve önümüzdeki Mart ayı içerisinde siz değerli müşterilerimizin hizmetine tekrardan sunulacaktır. Eğer bu süreye kadar beklemek istemezseniz size en yakın Genpa veya KVK onarım merkezlerimize giderek bir önceki yazılım sürümü olan A.15 e geri döndürme işlemi teknisyenlerimiz tarafından sizlere anlık olarak sağlanacaktır.

Onarım merkezimize götürme kararı aldığınız takdirde, telefonunuzdaki verilerinizi yedekleyiniz. Bilgi Güvenliği Kanunları gereği, teknik servise giren cihazlar sıfırlanıyor olacaktır.

Yardımcı olabileceğimiz farklı bir konu varsa lütfen bizimle iletişime geçmek için çekinmeyin.

Saygılarımızla,

Realme Müşteri Hizmetleri,
    kesbi ve albaywolf radyonun kaybolması yazılım sorunu değil. Radyonun kaybolması bilerek ve isteyerek alınan bir karar.

Türkiye tarafında Global EU Rom kullanılıyor. Samsung gibi ülke bazlı ROM kullanılmadıktan sonra Türkiye tarafının ROM'a direk müdahale etme şansı çok zor. Global EU Rom ne veriyorsa bizde onu kullanıyoruz.

Radyonun kaldırılması Realme'nin üst kuruluşu olan Oppo Avrupa'nın aldığı bir karar ve bunun duyurusunu yaptılar. 16. sürümde radyo uygulamasının EU ve Türkiye'de kaldırılacağı zaten duyuruldu. Son satırda kaldırılacağı ve hangi ülkelerde kaldırılacağı yazıyor.

17 Ocak 2020'de Realme Avrupa'ya neden FM radyonun kaldırılacağı soruldu ve aşağıdaki cevabı verdiler. Kısacası anket yaptık ve kullanıcılar radyoyu kullanmıyor ve pili çok tüketiyor bu sebeple kaldırıldı, isterseniz üçüncü parti bir uygulama kurup kullanabilirsiniz dediler.

21 Ocak 2020'de ise yine soruldu ve ilgili yetkili konuyu teknik ekibe aktardığında üçüncü parti uygulama kurma tavsiyesi verildi.

Bu tarihten sonra ise üçüncü parti radyo uygulamalarının da kurulup kullanılması engellenmeye başladı. Konuyla ilgili resmi cevap verilmesi de kesildi. Önceden üçüncü parti uygulama kurun kullanın denirken artık bu cevapta gelmemeye başladı.

Anladığım kadarıyla EU Rom üzerinde epey bir söz sahibi olan Realme İspanya tarafı ise kullanıcı portalında yasal sorundan ve Avrupa Birliği kısıtlamalarından dolayı kaldırıldığını söylemeye başladı. Tabi bu açıklama öncekiler gibi esas yetkili olan [email protected] tarafından yapılan resmi bir açıklama değil.

Kısacası kaldırılacağı önceden duyuruldu ve bilinçli olarak kaldırıldı. Neden kaldırıldığı ise ilk resmi açıklamalara göre kullanıcı anket talebi ve fazla pil tüketimiydi, resmi uygulama yerine üçüncü parti uygulamalar önerildi ama bu uygulamalarında kullanılması donanımsal olarak engellendikten sonra resmi açıklamaların arkası kesildi. Bu tarihten sonraki açıklamalar ise Avrupa ülkelerindeki ülkesel sorumluların verdikleri cevaplara dayanıyor ve bu cevaplarda yasal sorundan ve AB'nin taleplerinden bahsediliyor.

Realme Avrupa'dan resmi açıklama gelmediği içinde kafalar karışık. Global EU ve ülke bazlı EU Rom'lar için dikkate alınacak yetkili Realme Avrupa ve onunda iletişim adresi [email protected] Türkiye'de de kullanılan ROM buradan çıkıyor ve yeni sürümde ne olup biteceğine yine onlar karar verecek.

Realme 5 Pro ile ilgili olarak Realme Avrupa tarafını, Realme Avrupa bazlı ROM kullanan ülkelerin topluluk sayfalarını, küresel topluluk sayfasını, sosyal medyadan verdikleri cevapları, XDA forumdaki geliştirici sayfasını, Github'da güncellenen EU Rom'un kaynak çalışmalarını ve aklıma gelmeyen birçok konuyu takip ediyor son gelişmeleri konuda paylaşmaya çalışıyorum. Gerçek bir açıklama olduğunda ve sebep belli olduğunda burada da paylaşacağım.

seda.g teşekkür ederim. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum, araştırmadan incelemeden ve üzerinde düşünmeden pek fazla cevap yazmam.

Realme XT modeli ilgilendiğim ve incelediğim bir model değil bu sebeple ana konusunu oluşturmamda doğru olmaz. Ayrıca yeterince bilgi sahibi olmadığım konularda konuşmayı pek sevmem.
    |
    |
    Bahsedilenler: kesbi , seda.g , albaywolf

• Yüzbaşı
    344 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    UX

quote:

Orijinalden alıntı: [email protected]

Radyo, callrecord vs.. için bunların serbest olduğu ülkelerin romu yüklenemiyor mu acaba, eğer Realme bu yöntemi kapamadıysa bir çok sorun bu şekilde de çözülebilir..Örneğin Endonezya,Hint,Pakistan pazarlarında yasak yok..oranın romları yüklenirse sorun çözülür gibi mantıken,ancak son güncelleme ile donanımsal bir engel getirmedilerse tabi..

Alıntıları Göster
    Yüklenemiyor. Global EU Rom dışında başka ülkelerin ROM'larını kurabilmek için Bootloader kilidinin açık olması gerekiyor ama son güvenlik güncellemesi ile Bootloader kilidinin de açılmasını engellediler.

Şu an için farklı ülkelere ait ROM dosyaları ile sorun aşılamıyor. Ayrıca radyo özelliği Avrupa bölgesi için donanımsal olarak kapatıldığından farklı ülkelere ait radyosu açık bir ROM'da yeterli olmayabilir.

Radyo uygulaması kaldırılan Avrupa bölgesi dışındaki ülkelerde satılan cihazlara orijinal uygulamanın APK'sı kurularak radyo geri getirilebiliyor ama bizde radyo chip setini yazılımsal olarak kontrol edebilen Next radio uygulaması radyo chip'ine erişemediğini söylüyor. Kısacası bizim tarafta radyo yazılımsal değil donanımsal olarak kapatılmış. Bu sebeple diğer ülke ROM dosyaları bize çare olmayabilir.

• Yarbay
    2384 Mesaj
    Radyo konusunda AB ve talepleri hiç inandırıcı değil, Psmart2019 radyo ile çıktı, Ab birliğinin birçok ülkesinde de satışta ve hala radyo uygulaması aktif.
  • Er
    4 Mesaj
    Arkadaşlar bende aldım telefonuda tek sıkıntım aklımdaki ekran koruyucu ve kılıf telefonun hiç bir yerde bulamadım çinden getirmedim bu corona virüs falan sıkıntı olur diye bilen varmı nasıl yol izleyeceğiz.
    |
    |

Teşekkürler bilgiler için..Xiaomiyle devam kararı aldım.. Realme'nin bu kafayla işi çok zor burada..hayırlı forumlar

|
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    UX

quote:

Orijinalden alıntı: Lomax.

Radyo konusunda AB ve talepleri hiç inandırıcı değil, Psmart2019 radyo ile çıktı, Ab birliğinin birçok ülkesinde de satışta ve hala radyo uygulaması aktif.
    Lomax. benim bu radyo konusundaki kişisel fikrim İspanya tarafınında dediği gibi radyo lisans ihlali. Resmi açıklama çok pil tüketmesi ve kullanıcıların radyoyu istemesi, yarı resmi açıklama AB talepleri ve lisans ihlali ancak bunların içinden bence en doğrusu lisans ihlali konusu. AB sınırları içerisindeki bir patent ihlal edildiği için radyonun kaldırıldığını ve patent ihlali sorunu çözülürse geri geleceğini düşünüyorum.

serkanmalkoc Hayırlı olsun. Xiaomi Redmi Note 7 ve Samsung A20 (2019 SM-A205F) modellerinin kırılmaz ekran camları uymakta. İnternet sitesinden alacaksanız bazı satıcılar Xiaomi Redmi Note 7 diye başka cam gönderiyor ona dikkat edin. A20 içinde 2019 SM-A205F modeli olacak e modeli olmayacak. Kılıf içinde Tahtakale Hasırcılar iş merkezi ve civarından tedarik edebilirsiniz. Oradaki kılıfçılar Realme nedir anlamıyor Oppo diyecekseniz ve model olarak RMX1971 diyeceksiniz. Yurt dışından ellerine model koduyla geldiği için o şekilde buluyorlar. (Bazılarında Realme Q yazanda var)

Alabileceğiniz kenarları köşeli ve kutudan çıkandan biraz daha iyi koruyan iki kılıf var. Biri siyah biri şeffaf. Oralara gidemem internet sitelerinden almam gerek diyorsanız Akıllı Phone isimli bir ithalatçı firma var. Onun stoklarında kılıftan var internet sitelerinde bulamazsanız onlarla iletişim kurup N11, GG gibi sitelere eklemelerini rica edebilirsiniz.

Normalde bağlantı paylaşmak pek doğru olmayabilir ama ben size şeffaf ve siyah olanın GG ile N11 bağlantılarını vereyim. Stok 2-3 tane olduğundan alacaksanız acele edin derim. Şeffaf olanı (N11 2 stok) ve siyah olanı (GG 3 stok) bağlantılarından alabilirsiniz. GG ve N11'de arayarak satın alabilirsiniz.

Kılıf ve kırılmaz cam alacaklar ellerini çabuk tutmalılar. Çin'den yeni mal gelmediği için tedarikçilerin eldeki stokları tükenmek üzere ve tükenince uzun süre yenisi gelmeyecek.

[email protected] rica ederim. Epey satış yapıp eldeki stokları erittikleri için ilerisine baktıklarını pek düşünmüyorum. Birçok kullanıcıda FM radyo varmış yokmuş, bootloader kiliti açıkmış kapalıymış, ColorOS 7 alacakmı almayacak mı bakmadığı için fiyat / performans ürünü telefonları satmaya devam ettikleri sürece yine çok satmaya devam edecekler.
    |
    |
    Bahsedilenler: Lomax. , [email protected] , serkanmalkoc

• Er
    4 Mesaj
    rapidos çok teşekkürler
    UX

quote:

Orijinalden alıntı: serkanmalkoc

rapidos çok teşekkürler
    Rica ederim serkanmalkoc.

Kılıf alıp uzun kullanım sonucu memnun kalanlarda aldıkları kılıfın bir fotoğrafını paylaşırsa diğer arkadaşlarında tercih yapması kolaylaşır.
    |
    |
    Bahsedilenler: serkanmalkoc

ilk işim Hasırcılar Çarşısına gitmek sonrasında resim paylaşırım bu arada Akıllı Phone isimli sitede stok tükenmiştir ibaresi mevcut..
    |
    |
    UX

quote:

Orijinalden alıntı: serkanmalkoc

ilk işim Hasırcılar Çarşısına gitmek sonrasında resim paylaşırım bu arada Akıllı Phone isimli sitede stok tükenmiştir ibaresi mevcut..

Alıntıları Göster
    Teşekkürler. Çarşıya gidince Realme Q modeli de diyebilirsiniz ikisinin kılıfı aynı. N11 bağlantısının yanında ne yazıyor? Elinizi çabuk tutmanız gerekiyordu. Stok kısıtlı olduğu ve bu ana konu çok takip edildiği için kısıtlı ürünler hemen bitiyor. Akıllı Phone'a mesaj atıp elinde kalıp kalmadığını sorabilirsiniz. Belki iade eden olmuştur.

Bir satıcıda da zırh kılıf denen kılıftan vardı. Lansman zamanı satışa koydu 20 tane stok açmıştı ve ben sepete ekleyip ödeyene kadar bitmişti. Çin ve uzak doğudan artık mal gelmediği için Türkiye'de Realme için aksesuar bulmak kolay değil. Korona virüsü devam ederse popüler birkaç marka dışında aksesuar tamamen sıkıntı olacak.
    |
    |
    Bahsedilenler: serkanmalkoc

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
SEO
Bey Azura
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.