Şimdi Ara

RealBench 2.56V Sonuçlarınız Buraya (Kapışma) GÜNCELLENDİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
6.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu testte bir sıkıntı var; uygulamayı açar açmaz performans güç yönetimini balanced'a çekti, Cool'n quite mı açık dedim baktım değil o kadar kurcaladım ettim tesadüf eseri fark ettim bunu.

İşin en komiği neydi biliyor musun, güç yönetimini yüksek performansa çektiğimde otomatik olarak balanced'a geri çekti gözümün önünde yuh dedim bu kadar olur...

Bir de test adımlarının birkaçında işlemci kullanımı %15 üzerine çıkmadı ki son versiyonunu indirdim Asus'un sitesinden. Eğer bu testde de Intel parmağı varsa yuh derim...

RealBench 2.56V  Sonuçlarınız Buraya (Kapışma) GÜNCELLENDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 17 Nisan 2018; 22:50:50 >

• ßekir kullanıcısına yanıt
    Herkes almış testti sıkıntı olduğunu ilk defa sizden duydum hocam , neyse sisteminize göre sonuç düşük değil aslında yine asus rog sıralamasına bakarsanız siteden yine iyi yerlerdeseniz sizi de ekledim listeye güncellendim score

Testte sıkıntı olsa sitede o kadar adam test almış score paylaşmış bi sıkıntı o kısımda da olurdu siz yine pc ayarlarınıza bakın derim .
    Kaldı ki hatırlarsanız hocam meltdowndaki performans kaybı muhabbeti bile bu test üzerinden yürümüştü ,

https://forum.donanimhaber.com/intel-cpu-larda-21-i-bulan-performans-kaybi-15-mart-2018-yeni-meltdown-yamalari-kaybi-arttiriyor--130734679

Siz ama yine bir ayarlarınıza bakın derim
    Burdaki indirme linkindeki setupta günceldi zaten son versiyon
    Ama yinede ryzen sınıfında sonucunuz iyi yerlerde
    Saygılar ,

İyi sabahlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA3AA6F80 -- 18 Nisan 2018; 2:55:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok yok, ilk baktığım şey ayarlar oldu ama ayarlarım sorunsuzdu. Uygulamayı açar açmaz işlemci saat hızını düşürdü, bunu yapsa yapsa cool'n quite yapar dedim ki baktım o da kapalı sonra tekrar açtım sistemi durum yine aynıydı.

Son olarak güç seçeneklerine geldim ve ne göreyim balanced'a çekmiş, high performans yapıyorum ve yapmamla bir geri alıyor, tekrar yapıyorum tekrar balanced'a çekiyordu gözümün önünde

Uygulamayı kapatıp birkaç defa restart attıktan sonra güç seçeneğini tekrar yüksek performans getirebilirdim. Keşke videoya çekip koysaydım, böyle bir saçmalık görmedim şimdiye kadar...

Bir de bu test bana pek tutarlı gelmedi, hele ki image editing ve heavy multitasking'de 20MB cache ve 8/16@4GHZ'de bir işlemci için saçma sapan sonuçlar. Şu gözlerimle gördüğüm güç yönetimi olayından sonra kırk takla da atsalar pek bir güven oluşturamazlar.

Bir sürü insanın bunu kullanması veya bir şeylerin bu test üzerinden yapılması bu testi güvenli kılmaz; VW dizel motorlarını da o kadar adam test etti ve yapılan oyunu ruhları bile duymadı, ta ki birileri o pisliği ortaya çıkartana dek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 18 Nisan 2018; 13:2:19 >

• ßekir kullanıcısına yanıt
    passmark v9 testinde cpu puanı kaç alıyor hocam sizin
  • ßekir = Ryzen 1700 @4,0Ghz : 17570
    şimdi görum passmark score

sımdı baktım aslında realbench ve passmarkta sizin işlemciyi kullananlar zaten aynı sonucları almıs 17k-18k arası testte sıkıntı yok aslında
    ryzen kısmında passmark ve realbench testinde sadece fark yaratan işlemci 1950x olmus onun dısındaki ryzenler hep aynı sonuclar
  • İlk sayfada i5-4590 ile olan testim vardı işlemciyi i7-4770e güncelledim sonuç bu.
  • RealBench 2.56V  Sonuçlarınız Buraya (Kapışma) GÜNCELLENDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAuS -- 1 Mayıs 2018; 3:12:29 >
  • 8700k @4.7ghz - Sonuçlara etkisi büyük hava sıcak çok yüklenmedim sonrası için Delid veya iyi işlemci şart.
    Zotac 1080ti mini + Barrow Fullcover

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alidarkstone -- 24 Temmuz 2018; 23:57:28 >
  • AMD Ryzen 7 2700X @XFR

Bu da eski işlemcim AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ

• i9 9900k oc yok turbo boost 5Ghz

G-skill TridentZ Ddr4 3200 @ 4000 CL18-18-18-36-374-2t 1.45v

Realbench 2.56v 196.931 skor

• s1Lv3r S kullanıcısına yanıt
    2080ti gücünü göstermiş baya hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nothingtodeclare -- 4 Temmuz 2019; 23:28:19 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.