Şimdi Ara

♛ Real Madrid C.F. Taraftarları ♛ 14. ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU 🏆 (1321. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.389
Cevap
88
Favori
1.241.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13191320132113221323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SEVGİLİ REAL MADRİD HAYRANLARİ VE SEVDALİLARİ,
    Oncelikle hepinizi saygi ve sevgiyle selamlarim. Zidanenin teknik direktorumuz olusundan sonra takimda ne gibi degisiklklere yol acacagini maalesef bu yazimda degil bir sonraki yazimda paylasacagim. Bu yazimi daha cok duyuru icin kullanacagim. Sozum size ey Real Madrid dusmanlari. Bizden korkun cunku biz sampiyon olacagiz. Bu ulkede daha oncede bizden buyugu olmadigi gibi su anda da bizden buyuk kimse yok. İciniz rahat olsun Real Madrid taraftarlari. Bu sene takimimiz bizi mutsuz etmeyecektir. İnsallah sene sonu geldiginde butun yollari sonuna dek yurumus olur ve kupalarla bitirmis oluruz. Amin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle formasyon farklıydı 4-2-3-1 olarak çıktık maça, orta alan boş kalmadı, herkes defansif katkı verdi, Rayo maçı 10-0 değil 10-2 bitmişti daha az pozisyon yemiştik o maçta daha güçsüz bir rakipti ama yinede 2 gol yemiştik, orta alan boş olunca ve sadece stoperler bekleyince yardıran atıyordu, Deportivo bugün neredeyse bizim kadar pozisyon aradı ama takım iyi kapandı.

Ofansif yönden değerlendirecek olursak çok daha istekli ve efektifti takım, 10-2 biten maçta doğal olarak bir mutluluk vardı tabi ancak bugünkü benim bahsettiğim gülen yüzler, galibiyet alarak geçirdiğimiz birçok maçta yoktu.
  • ya beyler iyi guzelde anliyan biri cevaplasin.
    barcadan sonra ispdaki takimim real seviyorumda.
    simdi reale bakinca 5-0 yenmis ama rakip 18 sut atmis deplasmanda birde realee.
    deportivoda her yil kume dusmemeye oynuyan takimdi..
    real bu kadar sut nasil cektirebiliyor bu neyden kaynakli ? bu oyun anlayisi yapisi cok kotu ?? real hem rakibi oynatiyor hem kendi oynuyor gibi ? misal barca asla 18 sut yemez evinde..
    depo ile 2-2 kaldi ama o bir kere olur..

bayerne hele pep sisteminden kaleye bile yaklastirmaz..

bu hocayla mi alakali birazda ? yoksa oyuncularin orta sahada sert olmamasi mi ? barcada oyle sert degil aslinda.

yani depordan 18 sut yemek kotu istatik

• quote:

Orijinalden alıntı: Sherlock

Öncelikle formasyon farklıydı 4-2-3-1 olarak çıktık maça, orta alan boş kalmadı, herkes defansif katkı verdi, Rayo maçı 10-0 değil 10-2 bitmişti daha az pozisyon yemiştik o maçta daha güçsüz bir rakipti ama yinede 2 gol yemiştik, orta alan boş olunca ve sadece stoperler bekleyince yardıran atıyordu, Deportivo bugün neredeyse bizim kadar pozisyon aradı ama takım iyi kapandı.

Ofansif yönden değerlendirecek olursak çok daha istekli ve efektifti takım, 10-2 biten maçta doğal olarak bir mutluluk vardı tabi ancak bugünkü benim bahsettiğim gülen yüzler, galibiyet alarak geçirdiğimiz birçok maçta yoktu.

Valla bilemiyorum bence Deportivo'nun gol atamaması biraz daha beceriksizliği ile alakaydı Real savunmasından ziyade.Pepe ölmüş ,Marcelo desen bizim Alves gibi defanstan çok hücum faktörüyle öne çıkıyor .Yalnız bizim msn üçlüsü ve oyun stilimiz geri hattımıza fazla yük bindirmiyor , oyun daha çok rakip bölgesinde geçiyor .Realde böyle bi güç yok , topu ayağında pek tutamıyor dolayısıyla rakibe daha çok oyun şansı veriyor . Real deportivoya çok fazla topla oynama şansı tanıdı , barça berabere kaldığı maçta deportivoya top yüzü göstermemişti doğru düzgün . Bu tür maçlarda bu top yönetiminin önemi olmaz da , önemli maçlarda güçlü rakibe top yönetimini verirsen Real savunması çöker . Allahtan Barça bu konularda rakibe fazla şans tanımıyor , yoksa maç başına sizden 3 kat daha fazla gol yerdik .

Gerek Barca olsun gerekse Real Madrid kalitelilerine yakışmayan bi defans hatları var .Real ve Barca ne çekiyorsa bundan çekiyor zaten son yıllarda .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 10 Ocak 2016; 2:38:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladyo38

ya beyler iyi guzelde anliyan biri cevaplasin.
    real bu kadar sut nasil cektirebiliyor bu neyden kaynakli ? bu oyun anlayisi yapisi cok kotu ?? real hem rakibi oynatiyor hem kendi oynuyor gibi ? misal barca asla 18 sut yemez evinde..

bu hocayla mi alakali birazda ? yoksa oyuncularin orta sahada sert olmamasi mi ? barcada oyle sert degil aslinda.

1-) Maçı izlememişsin: Deportivo açık pozisyon bulamadıkça bam güm vurdular uzaklardan o şekilde 18 şut oldu, çerçeveyi bulan 4 şut var bunlardan 1'i tehlikeliydi.

2-) Ligi takip etmiyorsun: Deportivo küme düşmeye oynamıyor şuan orta sıradalar ve bu sezon ligin güçlü ekiplerine karşı ayrı bir motivasyonla oynadılar hep, Barca - Atletico Madrid - Athletic Bilbao - Sevilla - Velencia - Celta Vigo maçlarında yenilgi almadılar.

3-) Benitez gitmeden öncede yazmıştım bizim orta sahamız o kadarda yumuşak değil aslında aynı kadro 1 sezonda 4 kupa aldı, Benitez orta alanı boş bırakıyordu hızlı çıkan rakip pozisyon buluyordu.

İlk maçtan Zidane'ı değerlendirmek yanlış olur ama gözle görülür bir oturaklılık vardı bugün, umarım hep böyle devam eder ve güçlü rakiplere karşıda aynı sonuçları alırız.
  • Sherlock kullanıcısına yanıt
    kardes ben her ligi 4-5 buyuk ligi cok iyi takip ederim.
    deportivo zaten bu yil iyi dusmemeye oynamadigini biliyorum. gecen yillari baz almistim onu derken her yil cikip dusuyorlardi.
    belki bu senede duser puanina bakmadim.

ozeti izledim uzaktan filan gordum. ama yine etkili sutlardi barca munih o sutlarin cogunu attirmiyor..

hem sadece bu macla ilgili degil yazdigim real sut attirmaya ve pozisyon vermeye musait takim goruntusunde diyecem bu

• quote:

kardes ben her ligi 4-5 buyuk ligi cok iyi takip ederim.
    deportivo zaten bu yil iyi dusmemeye oynamadigini biliyorum. gecen yillari baz almistim onu derken her yil cikip dusuyorlardi.
    belki bu senede duser puanina bakmadim.

ozeti izledim uzaktan filan gordum. ama yine etkili sutlardi barca munih o sutlarin cogunu attirmiyor..

hem sadece bu macla ilgili degil yazdigim real sut attirmaya ve pozisyon vermeye musait takim goruntusunde diyecem bu

İşte bunu anlatıyorum ben de. Rakibe o kadar şut imkanı tanındı fakat o sarı kafalı forvet gol yapamadı.Bu deportivonun başarızlığıdır.Aynı şansı Real Madrid isterse Messi,Lewandonski,Neymar,Müller gibi oyunculara tanısın bakalım sonuç ne oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 10 Ocak 2016; 2:56:49 >
  • quote:

ya beyler iyi guzelde anliyan biri cevaplasin.

Sistem değişikliği yapan takımlar için normaldir bu. Aynı hafta içerisinde farklı bir sistemden geçiş %100 başarılı olmaz. Kademeli olarak seviye atlar.

Bugün ki Real Madrid savunması ise;

Rakibin oyun kurmasına izin verme, olurda oyun kurup yarı sahana yerleşirse baskıya devam et idi. İlkini çok iyi olmasada iyi yaptı. Ama Deportivo sahaya yerleştikten sonra defans çokta iyi değildi. Daha maçın başında Navas'ın kurtardığı gol vardı mesela. Şutlar isabetli yada değil ancak sayısı fazla.

Bugün Real için önemli olan Real Madrid gibi hücum yapmasıydı. Bayern ve Barcelona ile kura şansı olmaz ise karşılaşmasına en erken 8-10 hafta var. Bu süre içerisinde defansını çok rahat geliştirecektir. En azından Benitez'e tanınan sürenin Zidane'a da tanınması gerekiyor.
  • Son gündemden uzak bir şey soracağım size beyler.
    Varane biraz harcanmıyor mu artık, Pepe'ye tanınan forma süresinin fazlalığıyla? (Gerçi Pepe'nin son zamanlarda yakaladığı forma şansı Varane sakatken oldu ama gene de Varane'dan ciddi miktarda süre çalıyor.)
    Bilbao'nun genç Fransız stoperi Laporte Varane'dan daha sonra ortaya çıkan bir isim, kulübünden dolayı Varane kadar isim yapmış biri değil, Varane kadar yüksek potansiyelli görünmüyor. Ama sahadaki kalitesiyle (görece şekilde) Varane'ın önünde bu adam. En azından ben öyle düşünüyorum.
    Pepe'yi eden çıkarıp, Varane'a garanti 11 verip, bir rotasyon stoperinin alınması fena olmaz mı?

Ne diyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ñolofinwë

Son gündemden uzak bir şey soracağım size beyler.
    Varane biraz harcanmıyor mu artık, Pepe'ye tanınan forma süresinin fazlalığıyla? (Gerçi Pepe'nin son zamanlarda yakaladığı forma şansı Varane sakatken oldu ama gene de Varane'dan ciddi miktarda süre çalıyor.)
    Bilbao'nun genç Fransız stoperi Laporte Varane'dan daha sonra ortaya çıkan bir isim, kulübünden dolayı Varane kadar isim yapmış biri değil, Varane kadar yüksek potansiyelli görünmüyor. Ama sahadaki kalitesiyle (görece şekilde) Varane'ın önünde bu adam. En azından ben öyle düşünüyorum.
    Pepe'yi eden çıkarıp, Varane'a garanti 11 verip, bir rotasyon stoperinin alınması fena olmaz mı?

Ne diyorsunuz?

Pepe sezon sonu ayrılacak, ayrıca varane'yi bulup transfer eden zidane'dir.varane kendine kadroda yer bulamazsa tamamen kendi suçu olacaktir.

• Ñolofinwë kullanıcısına yanıt
    varane'ı getiren zidane zaten. eminim onu daha çok kullanacaktır.
  • Ronaldo o golü atsa çok klas gol olacaktı. Gusül mü almamış ne yapmışsa tonla gol kaçırdı yine. Takım iyiye gidiyor.
  • Ñolofinwë kullanıcısına yanıt
    Hayda o kadar uzun yazı yazdık hata verdi forum, taslaklara da kaydedilmemiş.

Tekrar uğraşamayacağım Arkadaşların dediği gibi Varane'ı kulübe getiren Zidane muhakkak yeterli süreyi verecektir, benimde Ramos-Pepe-Varane üçlüsünden tercihim Ramos-Varane olur, Varane benim için hala potansiyel olarak geleceğin en iyi stoperi olabilir, zaten Pepe yaşı ve gerileyen performansı itibariyle gelecek sezon takımdan ayrılabilir yada yedeğe çekilebilir Arbeloa gibi.

Varane'dan bahsetmişken Benitez'in adı ciddi olarak ilk anılmaya başlandığında gençler için sevinmiştim bilindiği üzere rotasyon hocası dedik ama adam bize Varane ve Jese'yi unutturdu resmen, dün ikisininde süre almış olması beni sevindirdi, ikisi de artık genç yetenek statüsünü doldurmak üzereler takıma daha çabuk monte olurlar umarım.
  • ya bu güntekin ne diyor zidane hakkında. kendi dediği ile çelişiyor. kendi döneminin en iyi oyuncusu diyor ama o dönemdekileri gelmiş geçmiş en iyiler kıyasına koyup zidane'ı koymuyor. tamam anladık messi hayranlığınla kimse yarışamaz ama yapma bunu zidane gibi bir efsaneye.
  • Zidane'ın ilk maçından sonra değerlendirme yapayım, düzensiz bi şekilde.

Kroos - Modric orta sahası açık şekilde olmuyor abi. Olmuyor. Xabi - Modric ikilisinin yanında sıfır yani.
    Khedira'yı niye bedelsiz gönderirsin, tövbe yarabbim ya...
    Kroos tam anlamıyla rezalet oynuyor. Göstermelik baskı yapıyor, RAKİBİ KAÇIRINDA PEŞİNDEN KOŞMUYOR (bunu forvet bile yapsa sümsüğü yer), göstermelik tempolu bi koşu stili var, savunmaya desteğe gelmiyor, çalım atmıyor, oyunu açacak ya da pozisyon yaratacak pas atmıyor. Tek işlevi var, mesela Modric ile Carvajal arasında 30 metre varsa, arada da Kroos varsa, Modric Kroos'a, Kroos Carvajal'e atıyor. Kısaca paslarının da hiçbir işe yaradığı yok.
    Şutlarını da unutmuş halde.
    Bu adamla olmaz. Evet bu kadar kötü bir oyuncu değil, Modric'le yan yanayken olmuyor ama sonuçta Modric ondan on kat daha fazla koşuyor, adam eksiltiyor, pozisyon yaratıyor, alan açıyor, alan daraltıyor, top kapıyor, oyunu açıyor... Dünyanın en iyi orta sahası şu an zaten.
    Kroos hiçbir şey yapmıyor.

Bize DMC lazım, öyle böyle değil, hemen lazım. Zidane takımı isteklendirmiş, motive etmeye başlamış olsa bile büyük takımlara karşı yapamayacağız. Kroos, Casemiro ile olacak iş değil.
    Matuidi lazım, William Carvalho lazım, Mike Tyson lazım... biri lazım sonuç olarak.

Ayrıca Ronaldo hırslansa da bencilleşiyor. Gerçekten son paslarda çok kötü asist yapsa dahi, çok sık atağı mahvediyor ve şut açısı bulunca sağına soluna hiç bakmıyor adam.
    Bu sezon izlediğim Ronaldo hakkaten en kötüsü.

Son olarak, en çok Bale'ın kendini iyice bulmasına, adam geçmeye, dribling yapmaktan korkmamaya ve pozisyonlarda çok daha aktif olmasına seviniyorum. Adam 1 ay önce koşmuyordu bile resmen.

Isco tırt. Allah var çalım konusunda hakikaten iyi, ama pas yok, hız yok, şut yok, hiçbir şey yok. İlk geldiğinde, nasıl dediysem bunu, Ballon d'Or alır bu çocuk diyordum. Öyle bir düştü ki rezil oldum yani. İstese hakkaten müthiş potansiyeli olsa da, millet peşinden koşarken biz kapalım, Isco'yu birilerine kitleyip Alex Teixeira'yı alalım, çok daha yararı olur diyorum ben.
  • Zidane ile takım oturacak.

Zidane'ın bizi Madrid'imizi eski günlerine kavusturacagını düşünüyorum. Zaman tanınmalı.

Hep diyorum,De Gea alınmalı ve santrafora Aguero veya Lewa alınmalı.
    Kale hic yeterli degil Real Madrid kalitesine,adına.Navasla çok oturturlar bizi.

Lewa(Aguero)-De Gea.Uyum sağlanırsa durdurulamaz bir makine olur Madrid. Önderimiz sayın Zidane'nın zekası ve çözümlemeleri biz Madrid halkına yol gösterecektir.

Hala Madrid !

• onceki maclardan farkli olarak bu mac takim istekliydi. 10 gol attigi macta rakip 9 kisiydi o gun de yazmistim bu olcu olmaz sadece moral olur diye. yani bu takim o gun olsa 15 de atardi. cok guclu oldugundan degil cok istekli oldugundan. umarim her td degisiminde gelen saman alevi hirslanma degildir. gercekten bir istek, takimdaslik, ozguven vardi.

ronaldonun ise kotu olduguna katilmiyorum. aksine ronaldo da istekliydi. gecen sezon fw oynuyor diye elestiriliyordu ama bu sezon geneli isi haritasina baktigimizda daha cok ceza sahasi disinda topla bulustugunu goruyoruz. dun de ayni sekilde bircok pozisyonu kendi olusturmaya calisti. denedi calisti bi de asist yapti ama gol atamadi. boyle devam ederse gecen seneki kadar gol atmasa da yine 30 golu garanti gecer ve bu goller daha faydali goller olur

• arkadaşlar önce doğru oyuncu olması lazım.doğru oyuncu olsun ki düzgün bir td olmasa bile takım başarıya ulaşır.bizde bu eksik.

• Vay arkadaş bu takıma hala ilk 11 oynayacak santrafor istemenin mantığını anlayamıyorum ben. Ronaldo ve Bale gibi assoslistlerin yanında rol çalmayacak, skora çok ciddi etki edecek ve kişisel egoları olmayacak belki de tek adama sahipsiniz. Benzema daha ne yapsın ben gerçekten anlayamıyorum. Mesut bu takımda inanılmaz iş yapardı fakar James de son derece kaliteli bir topçu. Bu takım tekrar dünyanın en iyi takımı olmak istiyorsa 4 mevkiye transfer yapmaya ihtiyacı var ve bunlardan biri kesinlikle santrafor mevkisi değil. Bir ön libero, bir stoper, bir sağ bek ve bir kaleci. Casemiro formayı kapamayacak gibi durduğu için Pogba - Carvalho - Xhaka - Wanyama vs. bir oyuncu gerek, Kroos ile olacak iş değil maalesef. Stoper'de Ramos'un yanında Varane ile forma yarışına girecek biri lazım, Stones veya Mangala gibi. Mangala son zamanlarda form düşüklüğü olsa da inanılmaz kaliteli bir isim. Carvajal, Danilo iyi hoş fakat uzun zamandır Real'in sağ bekinde dünya kalitesinde diyebileceğimiz birini göremedik. En az ihtiyaç olan bölge burası olsa da bir Bellerin transferine kimsenin hayır diyeceğini sanmıyorum. Kalede de Navas ne kadar yetenekli ve iyi niyetli olsa da Real Madrid karizmasında bir oyuncu değil, dünyanın en iyi takımı olmak istiyorsanız kalenizde Navas olmamalı. Bir Barcelona taraftarı olarak düşüncelerim bunlar, teşekkürler ettim. Benzema'nın kıymetini bilin.
  • Abi Navas'ı beğenmeyenler var.

Ya git ya.
  • 
Sayfa: önceki 13191320132113221323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.