Şimdi Ara

Re'vize (Yılmaz Özdil) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
19
Favori
15.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
314 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sifa verecegim diyerek milletin anasini bacisini karisini siken musluman hocalar vardi bilirmisin :) hatirlarmisin :)

Kendi elleriyle hocaya teslim ederlerdi:)

Mesajini gorunce o aklima geldi:) ne muslumanlar var be:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

Sifa verecegim diyerek milletin anasini bacisini karisini siken musluman hocalar vardi bilirmisin :) hatirlarmisin :)

Kendi elleriyle hocaya teslim ederlerdi:)

Mesajini gorunce o aklima geldi:) ne muslumanlar var be:)

yazmıyım diyorum ama bir ironiyi bile anlamayacak kadar aptalmısınız
  • TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt
    :) on yil sonra umarim beyin nakli gerceklesir de belki gelecek nesil kurtulur :)
  • sinirli99 kullanıcısına yanıt
    Yorumunuza cevap attim ironiyi belirten bir dip not vs gormedim sizide tanimam. Yazinin altinda onlarca begeni almis bi yaziya tepkisiz kalmak imkansiz.

Belliki pek cok kisiden bu tepkiyi almissiniz .

Ben yaziniza gore cevabi yazdim da siz tepkime karsi aptalmisiniz diyecek kadar adammissiniz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anomalii

quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

sizde bu safsatalara inanın işte, 10 yıl içinde Allah ömür verirse bu ülkenin nasıl dünya gücü hale geldiğini ağzınızı aça aça göreceksiniz

Hangi somut verilere dayanarak bu çıkarımda bulunduğunu merak ettim açıkçası. Ülkenin genel anlamda iyi gittiğini gösteren 2-3 kanıt gösterebilir misin lütfen ? Umarım köprüler, tüneller demezsin.

İşte hayal gücünün sonsuzluğu

Arkadaşim kardesim hemşerim komşum birader ülke batio battiiii..

Daha 2 gun once maliye bakani, senin oy verdigin sectigin adam acikladi onumuzde 2 secenek kalmisti ya borc alacaktik ya vergileri artiracaktik.. biz vergiyi sectik..

Kafaniz nerede ?? Azicik kafayi kaldirin yastiktan.. millet aç aç ... 1400tl maaşla ne halt yiceksiniz paranizin degeri olmadiktan sonra..

Benzin olmus 5.30.. ekmek 1.25 tl.. kiyma 45 tl.. elektrik dogalgaz fiyatlari gani gani..

15 yildir bisi duzelmezmi ??? Herseyi sattilar satacak bisi kalmadi.. ne halt yiceksiniz ?? Laf ettiginiz abd vizeyi kaldirdi asya piyasasinda dolar 3.90tlyi gordu.. hangi ruyadasiniz..

Yok sirbistan baskaniymis.. adamlar muslumanlari katletti zamaninda hangi birinizin haberi var..

Birakin particilik reis oyunlarinida gercege donun.. yok ekonomj iimis 10 yil sonra super guc olacakmis.. 15 yil oldu 15.. ne oldu... yilbasi gelsinde gorecek ekonomiyi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

Yorumunuza cevap attim ironiyi belirten bir dip not vs gormedim sizide tanimam. Yazinin altinda onlarca begeni almis bi yaziya tepkisiz kalmak imkansiz.

Belliki pek cok kisiden bu tepkiyi almissiniz .

Ben yaziniza gore cevabi yazdim da siz tepkime karsi aptalmisiniz diyecek kadar adammissiniz:)

Bir önceki mesajında ne oldugunu belli ettin zaten. Gülücük koyunca da haklı olmuyorsun.
    Beni tanımıyorsan yazıma da cevap yazmayabilirsin
    İdrak guclugu cektigini goruyor ve anliyorum.

Konu yazisini okuduktan sonra altinda senin akli kitlarin savundugu cumleyi okuyunca yazili olan cumlene tepki gosterdigimi tekrar soyler izah eder aciklar dururum.

Seni tanimam , tanimayada deger gormuyorum belli oldu zaten ne oldugun.

Gulucugun haklilik oldugunu dusunup , gulucuk koydum diye kendimi hakli gormememi soyleyecek kadarsin. Ne oldugunu ben soylemiyim gene anlamazsin.
    Onların kıldığı namaz sayılacak mı sanıyorsun?! Kul hakkına girdin mi istediğin kadar namaz kıl seni hiç bir şey kurtaramaz.
  • ÜLKEYİ BİTİRDİLER BÜTÜN MESLEKLER AYAKLAR ALTINDA İMAM OLMAK MODA OLDU SALAK SAÇMA İMAM HATİP LİSELER AÇILDI O KADAR LİSE NEYİNE YETER ULAN YETER BEN ECZACIYIM KENDİMDEN UTANIYORUM İNSANLAR KAALE ALMIYOR MESLEĞİN SAYGINLIĞI VARDI BİTİRDİLER TEŞEKKÜR EDERİZ. YAŞAMAK ÖLÜM KALIM MÜCADELESİ HALİNE GELMİŞ BU ÜLKEDE ZENGİN ÇOK ZENGİN FAKİR DAHA FAKİR OLDU SAYELERİNDE!

15 20 SENE SONRAKİ NESİLİ DÜŞÜNEMİYORUM BİLE ZOR BİR TÜRKİYE İLE BAŞ BAŞA KALACAKLAR :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Anomalii

quote:

sizde bu safsatalara inanın işte, 10 yıl içinde Allah ömür verirse bu ülkenin nasıl dünya gücü hale geldiğini ağzınızı aça aça göreceksiniz

Hangi somut verilere dayanarak bu çıkarımda bulunduğunu merak ettim açıkçası. Ülkenin genel anlamda iyi gittiğini gösteren 2-3 kanıt gösterebilir misin lütfen ? Umarım köprüler, tüneller demezsin.

dünyada bu kadar vatan haini, terörist grup ve savaş ile mücadele edip bu şekilde ayakta durabilen bir başka ülke gösterebilir misin peki ? gün gelecek hepsi temizlenecek ve yineliyorum siz bu yazdıklarınızdan pişman olup umarım defolup gidersiniz bu ülkeden !

Büyük resim diyorsun yani. Vallahi çöpten farkı olmayan istihbarat teşkilatına rağmen nasıl hala ayakta olduğumuza inanamıyorum bende. Ama dünya gücü olmak için dediklerin bir şey ifade etmiyor. Önce kendi kendine yetebiliyor olman lazım. Onun için de meritokratik bir devlet olmaya başlayarak ilk adımı atabilirsin. Şöyle bir şu anki duruma bakınca daha ilk adımda tökezlediğimiz apaçık ortada görünüyor. O yüzden devamını anlatmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anomalii -- 12 Ekim 2017; 2:56:38 >
  • Re'vize (Yılmaz Özdil)
  • Burada yazıyoruz ama yıllardır yurtdısına gidip hızlı treni gorup ucakla gidip zaman kaybetmeyip bi bok yapmayan siyasetcilerimize devlet memurlarımıza devlet adamlarımıza birsey demiyoruz. Oturdugumuz yerden yazmak kolay. Ankara istanbul arası hızlı treni bitirememis bir devletten bahsediyoruz. 1920 lerde butun devletler savastan cıkmıs sanayislesmeye baslamıs 1940 larda tekrar savasmıslar ama bizim geldigimiz yere bakın diyen yok. Bu sistemde birseylerin yanlıs oldugunu gormek icin ne olmak gerekiyor. Hayatımda yurtdısına 1 kere cıktım oda cin e adamlar hem gelisiyor hem calısıyor hemde yasıyorlar. Bulundugum sehir cin icin kucuk olmasına ragmen tren terminalinde 20 den fazla peron saydım. 3 dk da bir banliyo gibi tren kalkıyor. 1 saatte 300 km ye gidiyorsunuz. Yani dusunun Ankarada oturuyor gebzede calısıyorsunuz. Sabah 7.30 treni ile gidip aksam 5.30 treni ile geri donup 8 de evdesiniz. Bu bu millete bu kadar cok gorulmus bir nimet. Universite hocam isvicrede n cıkıp almanyada arkadasını karsılayıp konferansa gittigini soylemisti 20 yıl once bon bon bakmıstık. Ucaga binmek hayaldi simdi begenmez oldu. Bu millete bu luks fazlamı hayır. Bu millete bunları yapmayanlar suclu. Yollarda omurleri gecen hayatlar var. İs yuku kaybı var. Moral yorgunluk var. Benim maasım bu hukumet doneminde dolar bazında da arttı ama yinede begenmiyorum ama yılmaz ozdil gibide herseyi kotu demiyorum. Cevrenizde avucunu ovusturen bir suru ulke varken salyaları akan bir suru ulke varken bizim ulkenin gelismis ve guclu olması sart.
    Balık bastan kokar diyruz ama uafak caycı bile isini yapmazken en alttaki elemanlar bile isini yapmazken ustten yapmasını beklemek abesle istigaldir. Bizim buarada bir cami var bahcesi tuvaletleri tertemzi cami deseniz oyle. Cumaya gidiyoruz arkadaslarla tuvalet girerken kirlertiriz diye dikkat ediyoruz o kar yani ama diğer lerine bakıyorsun girmeiyorsun bile.Heryer boyle. Herkes onunu temiz tutarsa ulkede temzi olur en sonunda gelisecek. Calısalım diyoruz kendimiz calısmıyoruz.Kucuk bir iş yaptıracagız daire bakanları ne gereği var diyorsa bu ulkeyi bırakın gelismeyi ayakta durması bile mucizedir.

En azından yazının adalet coktu bolumune bakıyorsun bu adamın adalet icin ne yaptın demekten baska ne yapabiliyorsun. 1990 larda Adalet bakanı mogoltay savcı alırken aleni torpil yaptıgında yılmaz bey ne yapmıs? Hiçbirsey.

İnsanlar sehirlere tasınıyor devlet tarımmı yapacak. Devlet bir ilceye 20-30 ziraat muhendisi gorevlendirmis ama muhendis zahmet edip gorevli oldugu koye gitmiyorsa masa bası tarım yapıyorsa verim dusuyorsa bi zahmet bu sucuda devlete yıkmayalım.

Dun dis hastanesine gittim. Sıra aldım 10 dakika bekle 10 dakikada rontgende tekrar muayene 30 dakika ofise gecmem 1 saat surmedi. 1990 larda Ankarada koyden 6 arabasına biner 7.30 da hastanede sıraya girer aksam muayene olabilirsek koye donerdik. Bu ankarada diğer sehirleri siz dusunun. Bir aile hekimi maasındaki buyuk kayıptan universiteye geceyimmi gecmeyeyimmi diye dusunuyor bunu yasayarak ogreniyoruz goruyoruz.

Kendi muahlefetyimiz bile devleti suclarken teroristlerle el ele gezerken bu adamın o konuda yazdıklarınada itiraz ediyorum. 1990 larda Ermeni diyaporası usa da her yıl meclise getirirdi biz 6 ay evvelden calısmaya baslardık bakanlar aracılar. Üniversite harclar basortusu gerilimleri kılık kıyafetle ugrastık senelerce. Afedersiniz ama uyutulduk senelerce. İnsanları ozgurlestirecegimz yerde dahada baskıcı bir sistemle bogduk yıllarca. Ha sunuda diyebiliriz kurucularını yiyen bir cumhuriyetin cocuklarınızı yemesinden daha dogal ne olabilirki değilmi?

İnsanların yasam standartları yukseldikce daha iyisini istemelerinden daha dogal bir sey yoktur. Bu yılmaz ozdil icinde gecerli koydeki memed aga icinde gecerli.
  • bu yaziyi bir yabanciya okutsaniz, sonra o yabanciyi Turkiye ye goturseniz.. bu soylenenlerin hic birine inanmaz.

ama gel gor ki, isin icinde o kadar cok dogru yazilan sey var ki.

ama yinede insanlar Turkiye de yasiyor, cok guzel arabalara biniyor, cok guzel yiyor iciyor.

Ben amerikadan sizleri izliyorum, vallahi luks icinde yasiyorsunuz.

yada benim cevrem biraz degisik.. ben 2010 mercedes c300 icin 10 bin dolar veremiyorum, adamlar 2018 mercedese biniyor Tr de..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinirli99

Adamın en azından alnı secdeye değiyor, napalim Cehapeye mi verelim?

99lu fikri olmayan akpli tutucu babasının fikirleriyle bulanmış çocuk derhal burayı terket.
  • nanoona N kullanıcısına yanıt
    Yazdıkların halkın geneli için geçerli değil

Mercedes

Bmw

Porsche satışları Almanya’nın 10’da biri seviyesinde

Gelişim endeksinde 71.

Sefalet endeksinde ilk 5’e oynuyor canım ülkem.

Hala “Mersoya biniyonuz”l diye bir edebiyat var.

Çok ilginç bir konu vardı burada.

Araç muayenesinde tek lüks araç görmedim diye ve çok sayıda arkadaş da “bit yeniği mi var nedir bunun sebebi” diye sormaya başlamıştı.

Oran olarak o kadar az ki görme ihtimali de o derece düşük işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 12 Ekim 2017; 7:16:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Yazdıkların halkın geneli için geçerli değil

Mercedes

Bmw

Porsche satışları Almanya’nın 10’da biri seviyesinde

Gelişim endeksinde 71.

Sefalet endeksinde ilk 5’e oynuyor canım ülkem.

Hala “Mersoya biniyonuz”l diye bir edebiyat var.

Çok ilginç bir konu vardı burada.

Araç muayenesinde tek lüks araç görmedim diye ve çok sayıda arkadaş da “bit yeniği mi var nedir bunun sebebi” diye sormaya başlamıştı.

Oran olarak o kadar az ki görme ihtimali de o derece düşük işte.

nasil oluyor oyle ? istabulda otobanda her yer mercedes bmw .. amerikadan daha fazla bu araclari goruyorum istanbulda..

ben trabzonluyum, Trabzona gittigimdede ayni sekilde, zibil gibi yeni kasa bmw mercedesler var.

benim gozlerim mi kor yoksa bu araci alanlar Turkiye de yasamiyor mu ?
  • Bu beyin fakirleri ile tartışmayın size yazık olur bunlarla tartışmak yerine sağa sola lama gibi tükürün aynı şeydir...

Yılmaz Özdili pek sevmem lakin şu yazısı çok doğru olmuş değerlendirmeleri..

Maliyenin zerre umursadığı yok bu milleti, çift vatandaşlığı olan Mehmet Şimşek canlı yayında açık açık teknenin battığını yeni vergi almaktan yada borçlanmaktan başka çare olmadığını söyledi mi.. Söyledi..

"Şimdi bunu bu beynini kaybetmiş yandaşlara bir sorun bakalım ne diyorlar bu duruma.."

Ülke de zerre üretim kalmamış, yerli tohum ekmek bile yasaklanmış ve sonunda saman ithal etmiş bugün bir zamanların tarım ülkesi Türkiye..

Satacak kurum desen kalmamış, her yer elden çıkmış..ama pırlantanın kdv si hala sıfır...

Senelik geliri 30 bin lirayı geçen memur vs. çalışanların gelir vergisi kesintisi yüzde 30 a çıkarıldı sessizce kol gibi.. Diğer yandan suriyelilere TC kimliği verilmeye de hızla devam ediliyor.. malum 2019 seçimlerinde yeni mahsül oylar gerekli..

Ha bu arada maliye yurtdışı internet sitelerinden yapılan alışverişlere ve ikinci el alışverişine de sağlam bir vergi hazırlığına girişmiş.. Çalışıyolar harıl harıl yeni geçirme yolları için..

Ha bu arada köprü yaptı yol yaptıcılar, herif Osmangazi köprüsünden bırak o parayı verip geçmeyi.. yolunu bilmiyo daha, ama kalkmış bilmediğini bile savunuyor.. hay o görmediğin köprü girsin bi tarafına beyin fakiri seni.. Zaten giriyo da kol gibi farkında değilsin sadece..

Çünkü devletin anlaşmaya göre günlük geçme sayısı sağlanamadığı için her ay yapan firmaya milyarlarca dolar tazminat ödüyor..vitaminsiz olduğun için bunu anlamaman da normal tabi..

Ülkede zaruri ihtiyaç olan arabaya binmek bile zulüm olmuş benzin 5 küsür lpg desen 3 küsur olmuş ama hala ossurukla çalışan beyin fakirleri konuşuyor..

Allah soluğunuzu kessin ne diyelim..

Milleti resmen bokunda boğuyorlar bi yandan da vize kriziyle gündemi meşgul ediyolar, asgari ücretli bırak yurtdışını zaten kendi ülkesini tatil amaçlı bile gezemiyorken vize krizi çokta umrundaydı sanki..

Neyse çok şey var da, daha yazacak.. uzatmayalım ver mehteri... bize mehter lazım ağa...nasıl başlıyordu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 12 Ekim 2017; 7:40:37 >
  • nanoona N kullanıcısına yanıt
    Almanya’nın onda biri yahu

Mersedes Bmw ve Porscheyi topla 40 bin etmemiş 2017’de

Nüfusumuzun binde birinin yarısı bile değil

Her ikibin kişide bir kişi nasıl herkeste var oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 12 Ekim 2017; 7:41:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Almanya’nın onda biri yahu

Mersedes Bmw ve Porscheyi topla 40 bin etmemiş 2017’de

Nüfusumuzun binde birinin yarısı bile değil

Her ikibin kişide bir kişi nasıl herkeste var oluyor

birde iphone satislarina bakalim .....
  • Şimdi bu herif tutuklansa hak hukuk diye zırvalarsınız

İlk önce kendi içimizdeki hainleri temizleyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 12 Ekim 2017; 8:1:54 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.