Şimdi Ara

RCZ ‘den Scirocco ‘ya Geçmeye Değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
3.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar. 2011 model Peugeot RCZ 1.6 THP 200 lük manuel aracım var. 2 aydır kullanıyorum ama biraz farklılık olması için 2014 üstü makyajlı 1.4 TSİ 160 lık DSG vitese geçme niyetim var. Rcz dış tasarım olarak oldukça güzel araç ancak manuel olması ve direksiyonun aşırı sert olması ve içine oturduğumda istediğim sürüş pozisyonunu bir türlü bulamamam beni Scirocco ya yöneltti. Alçak oturma pozisyonunu seven biri olarak scirocco sanki bana hitap ediyor gibi geldi. 2 aracı da kullanan biri varmı aramızda yorum alabilirim ondan. Tabi aracımın üstüne 35 bin civarı da koymam gerekiyor onu da ekleyeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• scirocco gerçekten güzel bir araç fakat kitlesinden dolayı namı kötü ve bazı motor tiplerinde kronik sorunu var diye duymuştum piston kırma gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 30 Mart 2020; 15:25:7 >
  • Arkadaşımda 2013 1.4 vardı 160lık olandan.
    Zevkli arabaydı.

• Oynanmamış ya da çakal eline düşmemiş bir araba bulabilirseniz kesinlikle değer.
  • 1.4 TSI 160 HP olanları çok keyifli fakat bir o kadar da sorunlu. Hem turbo hem süperşarj var araçta. Soluksuz hızlanıyor. Kötü yanı ise piston kolu kırıyor. DSG sorunu da cabası.

RCZ çok daha tarz bir araba bence. Geçme hocam. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İki aracı da kısa süreli olarak kullanmıştım. RCZ otomatikti ancak dediğiniz direksiyon sertliğini hissetmiştim ben de. Şekli dolayısı ile baktırıyor. Ama siz alıştıktan sonra bir şey ifade edeceğini sanmıyorum. Model yılı dolayısı ile geçişiniz mantıklı. Ancak sciroccolarda geçecekseniz 2015 sonrası bmt motorlara bakabilirsiniz. Hem iç multimedia ekranı yenilenmiş oluyor. Hem de yeni nesil 150 lik motor var. 160 lıktan bariz az yakıyor. Ve daha sorunsuz. 160 lıklar twincharge olduğu için yüklemeye daha müsait alan da afedersiniz vura vura kullanıyor. Temizini bulmakta zorlanabilirsiniz. Scirocco makyajlandıktan sonra o apaçi kitle fiyatından sebep mi nedir bi kesildi. Eskisi kadar görmüyorum yollarda. Xenon farlı bulabilirseniz de tadındna yenmez. Ben öneririm güzel araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnchaineD -- 30 Mart 2020; 17:1:59 >
  • dsg hele hele ikinci el ve kullanıcı kitlesi belli olan bir modelde büyük kumar
  • Rcz kesinlikle çok daha iyi ha diyelim ki sattın rczyi bir kere temiz Scirocco piyasada yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuel sürmeyi biliyorsun hocam bırak Scirocco rcz falan al bir Mx-5 araba sürmenin bir şey olduğunu gör

• Old scool kafası : Spor araç manuel kullanılır.

• urugakhina U kullanıcısına yanıt
    Ama hakikaten öyle.

• "2 aydır kullanıyorum ama biraz farklılık olması"

Valla sizin kadar aracına sadık birini görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

"2 aydır kullanıyorum ama biraz farklılık olması"

Valla sizin kadar aracına sadık birini görmedim.
    😃 Hocam çabuk sıkılıyorum bi araçtan. Ama şu da var ben Alman araçlarının sürüş pozisyonu ve direksiyon sistemini bir türlü Fransızlarda bulamadım diyelim :) rcz den önce de 208 GTİ kullandım 3 ay

• quote:

Orijinalden alıntı: KievKarambolü

Ama hakikaten öyle.
    Üstüne bir de dsg?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urugakhina -- 30 Mart 2020; 19:56:33 >
  • urugakhina U kullanıcısına yanıt
    Bir kere spor araç manuel kullanılır, gücü hissetmen lazım. Tabi dsg de cabası.

• Rcz ye devam hocam yada yukarıdaki arkadaşın dediği gibi mx5 mazda bak hazır yaz geliyor cabrio ve go kart hissi yaşa 😉👍

Yaşadığın yerde pist de varsa deme keyfine

Edit: mx5 fiyatları uçmuş boşver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Küçük Oscar -- 31 Mart 2020; 2:59:29 >
  • Rcz kullanmadım ama scirocco kullanmış biri olarak, spor sürüş odaklı araç arıyorsan önermem. İlla kafaya koyduysan da 160lık yerine 150lilik öneririm.
  • Rcz daha dikkat çeken bir araç. Scirocco iyiden iyiye apaçilerin eline düşmeye başladı.

• Bos muhabbetler yapanlar toplanmıs gene buraya :)

Reis senin aklındaki tüm soruların cevabı bende :)

Aracım 2015 model makyajlı kasa 160 lık scirocco CTH Motor.

burda yazılan dsgsi sorunlu piston kırıyor sacmalıgına bakma, yeni nesil CTH Motorda piston kırma yag yakma olayı yok, cav'larda var. dsg side yag gibi tak tak tak atar vites. hele bide yazılım yaparsan stage 1 tadından doyum olmuyor :)

150 lik kesinlikle almayın 150 likler 122 ligin yazılımlı halidir zerre keyif vermez. zaten sahibindendeki 150 liklerin satılma nedeni budur keyif vermez performans anlamında.

Burdaki arkadaslar sagdan soldan ordan burdan okuduklarıyla rocco ya laf atar halbuki icine bile binmeyi bırak kapısına bile dokunmamıslardır :)

Rcz den rocco ya gecince cok memnun kalacaksın. istedigin bi soru varsa sor cevaplayayım

aracım bu

makyajlı kasa, led far, cam tavan, dsg , CTH Motor + G-Force motor sport yazılımlı 210 ps 300 tork türkiyedeki hatasız 30 40 adet kalmıs roccodan biri :) her binisimde ayrı keyif alıyorum cok memnunum.

RCZ ‘den Scirocco ‘ya Geçmeye Değer mi?RCZ ‘den Scirocco ‘ya Geçmeye Değer mi?RCZ ‘den Scirocco ‘ya Geçmeye Değer mi?RCZ ‘den Scirocco ‘ya Geçmeye Değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedRocco34 -- 31 Mart 2020; 15:42:40 >

• rocco dediğin şeker mi canım?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.