Şimdi Ara

Rc Tutkunlarının Yeni Gözdesi Picco Z Mini Helikopter (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
14.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar selamlar. forumunuza yeni üye olmuş bulunuyorum. ben bu ürünü TR ye ilk getirenlerden biri olarak bir kaç tavsiyede bulunmak isterim.
    Bu tarz ürünler birbirlerine çok benzerler. Orjinal Picoo Z, Vespid2, SanHuan vs... Önemli olan ve tek dikkat etmeniz gerekenlerin başında, li-poli pilin kalitesi, şarj süresi. Eğer ürününüz kısa sürede şarj oluyor ise, bilin ki uçuş süresi de kısadır. ne kadar uzun şarj oluyor ise o kadar çok havada kalır. Tabi ki havada kalması da önemli değil, STABİL uçması da önemlidir. Havada bi o tarafa bi bu tarafa dengesiz bir şekilde uçan helikopter isterse havada 20 dakika kalsın bir "zevk" vermez.
    Oyuncağı ilk getirdiğimiz zamanlarda, inanılmaz talep geldi. Antalya, Bursa, Ankara'dan değişik toptancılar ilk getirdiğimiz ürünlerden yüklüce aldılar.
    Fakat ürünün geri dönüşü artmaya başlamıştı. Sebep ise uçuş süresinin kısalığıydı. Marka vermeyeceğim. Çok kısa şarj oluyor, çok kısa uçuyordu gerçekten. Sonra Orjinal Silverlit i getirdik fakat fabrika çıkışı bile gayet pahalı bir üründü. Pek Alıcı çıkmadı. Daha sonra farklı bir marka denedik ve şu a bile gayet memnunuz. Geri dönüş yok denecek kadar az.
    Burada anlatmak istediğim, helikopterlerinizi bilgili kişilerden alın, gerekirse siz gidin ürünü görün. Sonra heves kursakta kalıyor. Yardım edebileceğm, aklınıza takılan soru/sorunlar olursa yazabilirsiniz.
    Hepinize Kolay gelsin, İyi Çalışmalar Dilerim.

• @emretaylan
    bana satıcı toshiba pil önermişti o yüzden onlardan almıştım. ama daha önce söylediğim gibi çok az gidiyordu şarjı. dün duracell pil ile denedin ve farkettimki en azn 3-4 dakika daha fazla uçuyor. hadi bu sorunu bu şekilde aştıkda benim merak ettiğim helikopterin içindeki şarj olan pilin ömrü ne kadardır aceba? yani önrü bitince yenisini takabilirmiyiz. gördüğüm kadarıyla alet tamamen yapıştırma acarsan biter. böyle bi durumla karşılaştınızmı daha önce? bi de performansı arttırıcı herhangi bi şey varmı yapılacak? teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: gazsobasi

@emretaylan
    bana satıcı toshiba pil önermişti o yüzden onlardan almıştım. ama daha önce söylediğim gibi çok az gidiyordu şarjı. dün duracell pil ile denedin ve farkettimki en azn 3-4 dakika daha fazla uçuyor. hadi bu sorunu bu şekilde aştıkda benim merak ettiğim helikopterin içindeki şarj olan pilin ömrü ne kadardır aceba? yani önrü bitince yenisini takabilirmiyiz. gördüğüm kadarıyla alet tamamen yapıştırma acarsan biter. böyle bi durumla karşılaştınızmı daha önce? bi de performansı arttırıcı herhangi bi şey varmı yapılacak? teşekkürler

Sn: gazsobasi;
    Sorunuzun yanıtını vereyim ben size,
    Helikopterlerin içinde bilindiği üzere li-poli pilin minimize edilmiş hali kullanılmaktadır. Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz, bir cep telefonunun da içinde li-poli pil kullanılır ve cep telefonlarında bir kaç sene aynı pili kullannca artık şarj tutmaz. Aynı şey helikopter içinde geçerlidir ve içindeki li-poli pil daha "hassas" yani başka bir deyişle, hem daha küçük ve hem daha çabuk doluyor. Bu yüzden ömrüde buna paralel olarak çok az. Şimdi size ömrü hakkında tam tarih veremem fakat şunu diyebilirm ki, günde 15-20 kere uçururursanız, piliniz tam bitmeden şarj ederseniz, helikopterinizi 10 dakika uçurduktan sonra hemen şarja takıp,pilinizi dinlendirmezseniz(bir 5 dakika soğumasına bırakırsanız daha fazla gider) pilinizin ömrü uzun gider. Bu uzunluk aslında pilin kalitesine de bağlıdır. Yani eğer yaklaşık bir süre söylenirse, ben Picoo Z yi Şubatın sonundan beri kullanıyorum, hala aynı yani 5-6-7-8 ay veya 1 sene ömrü var diyebiliriz
    Diğer bir sorunuz ise; Pilinizin ömrü bitince yenisini takabilirsiniz, fakat ince teller ile, minik donanımlar ile daha önce uğraşmadıysanız bence denemeyin derim. çünkü içi çok karışık. ben size, açılmış bir helikopterin iç resmini çekerim ve burada yayınlarım. İçini dikkatli bir şekilde açtığınız zaman, herhangibir problem ile karşılaşmazsınız. çünkü bu üründe "aerodinamic" fazla kullanılmamış. pil biterse siz bir elektrikciye veya daha önce hobby ile uğraşmış kişilere götürün ki değiştirsinler.
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    Kolay gelsin Herkese İyi çalışmalar dilerim

• @emretaylan
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Açıkçası şu anda hevesimi aldığımı üzülerek söylüyorum. ayrıca helikopterin arka kuruk kısmındaki plastik bağlantyı kırdım. uçuşa pek bi etkisi olmuyor ama yine de kırıldı işte. sanırım bu kesmedi daha büyük birşey bakabilirim belki. Bunuda satmayı düşünüyorum eger alıcı cıkarsa bakalım kısmet:) tekrar ilginize teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: nick:dunkoff

40 dk'de şarj olup 20 dk kullanım süresi var,şarjıda kumandadan

şarj süresi 20 dk 6-7 dk uçuyor sürekli olarak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gazsobasi

@emretaylan
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Açıkçası şu anda hevesimi aldığımı üzülerek söylüyorum. ayrıca helikopterin arka kuruk kısmındaki plastik bağlantyı kırdım. uçuşa pek bi etkisi olmuyor ama yine de kırıldı işte. sanırım bu kesmedi daha büyük birşey bakabilirim belki. Bunuda satmayı düşünüyorum eger alıcı cıkarsa bakalım kısmet:) tekrar ilginize teşekkürler

arka pervaneyi kırdıysan olduğu yerde döner.
    ama ben motorları sağlamsa satın alabilirim.
    düşündüğün fiyat ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: wenon

Bu gün gittim aldım çok zevkli bi olay

http://www.youtube.com/watch?v=5_7VHUXVtWE

Rc Tutkunlarının Yeni Gözdesi Picco Z Mini Helikopter

Rc Tutkunlarının Yeni Gözdesi Picco Z Mini Helikopter

bu alet 500 gr lık bi bayrağı taşıyabilirmi

aklıma bişe geldide...

• 500 gr şaka tabi.5 gr belki taşır
  • arkadaşlar ankarada nerden alabiliriz?

lütfen cevap bekliyorum..
  • Bu wellde garip yaaa kendi kendi yön değiştiriyor
  • Bizim burada 35 milyona var picco z
  • quote:

Orjinalden alıntı: yilmazeest

quote:

Orjinalden alıntı: KOND

süper bir icad ya yanlız biraz konturolu zor sanırım kumandalı mı bu yoksa kafasına gore mı gidiyor :D devamlı düşüyor cunku ..

Yok hocam kafasına göre nere gidecek yau

Kontrolleri gerçekten ilk başlarda çok zor ama sonradan alışıyorsun.

Kumandasının kullanımı oldukça kolay fakat dediğim gibi alışmak gerekiyor.
    Bu cihaz ayrıca şarjını kumandadan çıkan küçük bir kablo ile yapıyor.

aga bir kaç taktik ver dellendim ileri gitmiyor iki tane alinyum plakada taktım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.