Şimdi Ara

RC Truck Kep yapımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RC MODELDE HERKEZİN SIKINTISI KAMYON VE TIR KEPLERİ. BUNUN İÇİN AMATÖRCE KENDİMİZ YAPTIĞIMIZDA MALİYET DAHA DÜŞÜK VE YÜKSEK ORANLI Bİ ZEVK DURUMU OLUYOR.
    BEN CUSTOM MODEL OLARAK 6x6 VE 8x8 ARAÇ YAPIYORUM.
    BU ARAÇLARA KEP BULAMADIĞIM İÇİN KENDİM YAPMAYA KARAR VERDİM.
    AMATÖRCE BAŞLADIĞIM ÇALIŞMAMIN BAŞLANGIÇ AŞAMASINDA STANDART Bİ TASLAK ÇIKARIP ARACA BURUN YAPMAK İÇİN UĞRAŞTIM.
    Bİ KAÇ ADET RESİM VAR ELİMDE. ZAMANLA YENİ RESİMLER KOYABİLİRİM.
    TAVSİYEM HERKEZ BU TARZ ŞEYLERLE UĞRAŞSINKİ YENİLİKLER VE HOŞ ÇALIŞMALAR ORTAYA ÇIKSIN :))
    İYİ FORUMLAR..

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

GÖRÜNÜŞE GÖRE KEP ÇOK YÜKSEK OLMUŞ. Bİ KAÇ RÜTUŞ İLE KEPİ BİRAZ DAHA AŞAĞI ALMAYI PLANLIYORUM.

SONRASINDA ÇAMURLUK EKLENECEK.

SONRA Bİ KAÇ İNCE AYAR ZIMPARA vs. vs. İLE KEP İ TAMAMLAYACAĞIZ :))

HERKESE İYİ FORUMLAR :))

• ÇAMURLUKLARDA TAMAM :) ŞİMDİ ÇAMURLUĞA YANAK YAPMAM GEREKİYOR. AMA TAHMİNİMDEN İYİ GİDİYOR :))

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

• Güzel uğraş sonucu görmek için can atıyorum, bizim araçlar kep yapmaya uygun değil malesef, sizin yaptığınız çalışma statik model(belki crawler) olur, rc değil, rc araca uyarlamak için kepi komple bitirin sonra dışını jelatinle su girmeyecek şekilde kaplayın sonra bir kaba koyup alçı ile doldurun tabi balon gibi alçının üzerine çıkmasını engellemek için önlem aldıktan sonra, alçı kutuktan sonra negatif kalıbı çıkartıp içini hafif zımparalıyıp plastidip benzeri bir madde ile kaplayın içine alçı doldurun kalıbı elde edin zımpara hava kanalı vs. açtıktan sonra lexan ile kalıbı basıp normal araçlar için üretilmiş kepler gibi omlarca üretebilirsiniz. nette mavi adam yazar ararsanız rc kep yapımı ile ilgili ekstra bilgiye ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi körüklüotobüs -- 17 Ocak 2016; 8:24:12 >
  • körüklüotobüs kullanıcısına yanıt
    RC nin anlamı radio control dür. yanin sen ne kullanıyorsun bilmiyorum ama drift filan ise seninkide rc crawler yada custom herhangi bir uzaktan kumandalı araçta rc dir :)
    tavsiyen için teşekkür ederim. izlemiştim onu bayaa zahmetli bişey. ama o şekilde yapınca bi zevki olcağını sanmıyorum. böyle uğraşmak daha hoş. ben serii üretim içinde yapmıyorum açıkcası.
    kendi aracım için yapıcam. gerekirse başka modeller içinde yapabilirim. ama sizinde dediğiniz gibi sonucu bende çok merak ediyorum :)
    sizinde varsa bu tarz projeleriniz bi kaç resimle tanıtmanız güzel olur :)
    iyi forumlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametxtm

RC nin anlamı radio control dür. yanin sen ne kullanıyorsun bilmiyorum ama drift filan ise seninkide rc crawler yada custom herhangi bir uzaktan kumandalı araçta rc dir :)
    tavsiyen için teşekkür ederim. izlemiştim onu bayaa zahmetli bişey. ama o şekilde yapınca bi zevki olcağını sanmıyorum. böyle uğraşmak daha hoş. ben serii üretim içinde yapmıyorum açıkcası.
    kendi aracım için yapıcam. gerekirse başka modeller içinde yapabilirim. ama sizinde dediğiniz gibi sonucu bende çok merak ediyorum :)
    sizinde varsa bu tarz projeleriniz bi kaç resimle tanıtmanız güzel olur :)
    iyi forumlar..

Benim yazdigim seyi yanlis anladiginiz icin tesekkur ederim. Herkes bilir ki uzaktan kumandali oyuncaklarda rc aracdir, ancak biz oyuncaklara rc demeyiz. Rclerede oyuncak demeyiz, oyuncak olduklari halde. Sizin yaptiginiz calismanin adida oyuncaktir, ancak bu calismaya oyuncak denilebilir mi? Veyahut askeriyenin kullandigi insansiz hava araclarida rc araclardir, peki bu araclara oyuncak diyormuyuz? Hayir. İşte bu Rc arac kulturudur. bu kultur geregi bende yaptiginiz sey rc arac degildir dedim. Ornegin bir helikopter 4-6 kanal ise rc aractir, 3.5 , 4.5, 5 kanal ise oyuncaktir. Ancak gercekte 6 kanalda bir oyuncaktir. Umarim anlatabilmisimdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

valla çok karmaşık konuştun anlamadım hocam :D ama sanırım haklı olduğun konular var :)
    6 kanal kumanda kullanıyorum belirteyim dedim. orada 3.5, 4.5, 5 kanal yazmışsınızda. ondan söyleyeyim dedim.
    futaba ex6 kullanıyorum. eğer yanlış anlamadıysam bu oyuncak türünden değil söylediğiniz gibi :)
    sizinde çalışmalarınızı bekliyorum.
    iyi forumlar..
  • ÇAMURLUKLARDA TAMAMLANDI :) GERİYE SADECE ZEVKİNİZE GÖRE BOYAYIP IŞIKLANDIRMA VE DETAYLANDIRMA YAPMAK KALDI :)
    BASİT VE AMATÖRCE YAPILMIŞ KEPİMİN SON HALİ :)

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

RC Truck Kep yapımı

iyi forumlar..

• sametxtm kullanıcısına yanıt
    Son halini bekliyoruz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaptan Woodpecker

Son halini bekliyoruz hocam.

şuan son hali bu :) bi süre bu şekilde kalıcak. 6x6 araç yapıyorum. onu bitirdikten sonra devam edicem hocam
    iyi forumlar..
  • Kullandığınız malzemenin adı nedir, nerelerde bulabiliriz?

• malzemenin adı dakato. reklam firmalarında ve tabelacılarda bulabilirsiniz..
    hocam yanlış bir düşüncedesiniz, biz kendimize rc kullanıcısı değil model araç kullanıcısı deriz, arkadaş fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla güzel bir şasi üzerine el emeği kep hazırlamış, model araç ve özellikle crawler veya offroad araçlar için bu tarz keplerin örneği boldur, ve çok da sevilir çünkü kişi model aracına kendinden bir şey katmıştır.

Rc araçlara oyuncak denmez buna kesinlikle katılıyorum, fakat rc araçlara sadece hazır set alınmaz, bir çok uçakçı kendi uçağını kendi yapar ve bu araçlar rc model uçaktır.

arkadaşın kullandığı araç anladığım kadarıyla Gmade Gs01 ve profesyonel bir scale crawler araçtır. kepi basit görünüyor evet ama bazı forumlarda bu şekilde başlayıp sonrasında güzel bir macunlama ve boya ile harika kepler tasarlandığını gördük.

ayrıca lexan kep ile sert plastik kep arasında kalacak isem kesinlikle lexan kep almam çünkü gerçekçi olamıyorlar(tamiya kepler hariç) bu araçlar model araç yani gerçeğinin küçültülmüş hali ve gerçeğine benzemeli. eğer rc araç ise bence uzaktan kullanılabilen tüm araçlar rc araçtır...

• s_demirci_53 kullanıcısına yanıt
    bu biraz eski bi konu olmuş :) biraz daha ileri düzeydeyiz artık. ama dakato ile uğraşmak biraz daha zaman alıyor. ekstra katmak tabiki önemli. ancak ben birazdaha farklılık peşinde olmayı tercih ettim. bundan dolayı hard body kepi kesip üzerinde oynadım. uzattım parça ekledim macun boya ve yeni bi görünüm. gerçekten ilgilenecek bi hobi. herkeze tavsiyemdir. ancak biraz delilik gerek :) akıllı adama göre değil pek :) RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı

• quote:

Orijinalden alıntı: sametxtm

bu biraz eski bi konu olmuş :) biraz daha ileri düzeydeyiz artık. ama dakato ile uğraşmak biraz daha zaman alıyor. ekstra katmak tabiki önemli. ancak ben birazdaha farklılık peşinde olmayı tercih ettim. bundan dolayı hard body kepi kesip üzerinde oynadım. uzattım parça ekledim macun boya ve yeni bi görünüm. gerçekten ilgilenecek bi hobi. herkeze tavsiyemdir. ancak biraz delilik gerek :) akıllı adama göre değil pek :) RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı RC Truck Kep yapımı

hocam bu kepi de kendiniz mi yaptınız? bu malzeme nedir?

• Kepi çinden almışlar. Ben pek beğenmedim. Bu yüzden pickup hale getirdim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.