Şimdi Ara

RC Helikopterim arızalandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
22.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

geçtiğimiz günlerde şehirfırsatından Vardem'in Gyro TT998 model bir helikopter aldım. Gayet de güzel uçuyordu, ancak bir düşüşten sonra artık pervaneleri dönmesine rağmen havalanamıyor. Bir tane pervanesinde çatlak gördüm ve yedeğiyle değiştirdim ama yine bir şey değişmedi.

Şu anki durum kalkış için yüklendiğimde pervaneler dönüyor ama kaldırmaya yetmiyor, gücü arttırınca kendi etrafında fırıldak gibi dönmeye başlıyor ama bir türlü havalanamıyor.

Arızası ne olabilir acaba nasıl düzeltebilirim? Ya da tamir edebilinir mi bir yerlerde?

Teşekkürler.

• üst pervane ile alakalı . dişli sıyırmış olabilir. mili yamulmuş olabilir.
  • Teşekkürler.

Yapabileceğim bir şey var mı? fotoğrafını çekip koysam anlaşılır mı sıkıntısı nedir?
  • üst pervaneleri helikoptere bağlayan vidayı daha uzun bir vidayla değiştir

ve alt pervanenin hemen üstüne üst pervanenin dönmesini engellemeyecek şekilde bant yapıştır

düzelir
  • Büyükler için oyuncaklar geçen yıl bi heves bende aldım 3 kullanımda pervaneyi kırdık hayde çöpe. Bidaha uzak duracam hevesimi aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: vodaveacell

Teşekkürler.

Yapabileceğim bir şey var mı? fotoğrafını çekip koysam anlaşılır mı sıkıntısı nedir?

Net çekilmiş birkaç foto eklerseniz, yardımcı olmaya çalışırız.
  • Merhaba,

videosunu çekip youtube'a ekledim.http://www.youtube.com/watch?v=R5JBTVgGA7o

Problemi buradan daha iyi görebilirsiniz.

Ne dersiniz?
  • Bendede olmuştu olay şu alt pervanenin demire bağlanan kısmı yukarı-aşağı hareket ediyor onun eski yerini bulup sabitlemelisin ben 502 ile yapıştırdım ve artık süper uçuyor ama yinede 502 deneme ilk önce vidaları sıkmalısın (benimkiler sıkmaktan yalama olmuştu )
  • videoyu izledim. kuyruk pervanesi dönmüyor gibi sanki.kuyruk pervanesi dönmediği için tam gaz yapınca helikopter olduğu yerde dönmeye çalışıyor.kuyruktaki motor gitmiş olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan0684

videoyu izledim. kuyruk pervanesi dönmüyor gibi sanki.kuyruk pervanesi dönmediği için tam gaz yapınca helikopter olduğu yerde dönmeye çalışıyor.kuyruktaki motor gitmiş olabilir

eğer kuyruk palinin çalışmaması normalse,kuyruk kumandası vermeden dönmüyorsa zaten o zaman sorun altlı üstlü olan ana pervanelerinin dönüsünden kaynaklanıyor olabilir.eğer ana pervanelerin dönü oranı birbirinden farklı olursa kuyruk stabil kalmaz.motorlardan biri arızalandığında, dişliler sıyırdığında,dişliler motorlardan birine tam temas etmediğinde ana pervaneler aynı devirde dönmeyebilir.
  • kardeşim türk hava kurumu'nun model uçak bölümüne mesaj atarsan belki yardımcı olabılırler. buradakı arkadasların dedıını yaparsan belkıde dahada bozabılırsın. yol yakınken dön :D
  • benim dediğimi yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: benis

benim dediğimi yap

double horse modelı almıstım bende gerci 100 kere duşurdum ama hala çalışıyor babalar gibi bunların acaba internette parçaları varmı bana seside pek normal gelmedi içerde dişlilerde var sanki bir problem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfen_lied

quote:

benim dediğimi yap

double horse modelı almıstım bende gerci 100 kere duşurdum ama hala çalışıyor babalar gibi bunların acaba internette parçaları varmı bana seside pek normal gelmedi içerde dişlilerde var sanki bir problem..

ya sorma benimki kaç haftadır uçurmuyordum dün bir uçuriyim dedim yine aynnı arızaya yaptı üst pervanelerin takıldığı yer çok ince nasıl yapacağım bilmiyorum o tam oturmadığı için alt da yerinde çıkıyo
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elfen_lied

quote:

benim dediğimi yap

ya sorma benimki kaç haftadır uçurmuyordum dün bir uçuriyim dedim yine aynnı arızaya yaptı üst pervanelerin takıldığı yer çok ince nasıl yapacağım bilmiyorum o tam oturmadığı için alt da yerinde çıkıyo

hacu senınkide double horse 9098 ise yedek parçaları internette var kendin cözemiyorsan parça almanı öneririm fiyatları çok araştırmadım açıkcası sen karıştır gene siteleri sanırım gitti gidiyordada var yedek parça ama bu arkadaşın dediği modelin sanırım yedek parçası yok yada ben hiç rastlamadım.. yazın kismetse bir 4 kanal arayışına gircem gercekten zevkli bir hobi :D

burda fiyatı üst pervane zımbırtısı fiyatı 5 tl elden alınan bir dükkan varsa daha mantıklı olur ...

http://www.yenicarsim.com/double-horse-9098-03-ust-pervane-baglanti-seti/rc-arac-yedek-parca/id/150419/
  • Benimki ls 109
  • quote:

quote:

videoyu izledim. kuyruk pervanesi dönmüyor gibi sanki.kuyruk pervanesi dönmediği için tam gaz yapınca helikopter olduğu yerde dönmeye çalışıyor.kuyruktaki motor gitmiş olabilir

eğer kuyruk palinin çalışmaması normalse,kuyruk kumandası vermeden dönmüyorsa zaten o zaman sorun altlı üstlü olan ana pervanelerinin dönüsünden kaynaklanıyor olabilir.eğer ana pervanelerin dönü oranı birbirinden farklı olursa kuyruk stabil kalmaz.motorlardan biri arızalandığında, dişliler sıyırdığında,dişliler motorlardan birine tam temas etmediğinde ana pervaneler aynı devirde dönmeyebilir.

bu 3 kanallı helikopterlerde kuyruk pervanesi ileri-geri hareketlerde döner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

doğrudur kuyruk pali olan helikopter kullanmadım hiç,sadece normal bir helikopterin çalışma prensibine göre yorum yaptım.teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

doğrudur kuyruk pali olan helikopter kullanmadım hiç,sadece normal bir helikopterin çalışma prensibine göre yorum yaptım.teşekkürler

rica ederim.. olabilir.. herkes her şeyi bilecek diye birşey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: vodaveacell

Merhaba,

geçtiğimiz günlerde şehirfırsatından Vardem'in Gyro TT998 model bir helikopter aldım. Gayet de güzel uçuyordu, ancak bir düşüşten sonra artık pervaneleri dönmesine rağmen havalanamıyor. Bir tane pervanesinde çatlak gördüm ve yedeğiyle değiştirdim ama yine bir şey değişmedi.

Şu anki durum kalkış için yüklendiğimde pervaneler dönüyor ama kaldırmaya yetmiyor, gücü arttırınca kendi etrafında fırıldak gibi dönmeye başlıyor ama bir türlü havalanamıyor.

Arızası ne olabilir acaba nasıl düzeltebilirim? Ya da tamir edebilinir mi bir yerlerde?

Teşekkürler.

sorunun aynısıyla karşılaştım

sıkı dur sana kesin çözümü söylüyorum

üstteki pervaneyi yukarı doğru çek ve çıkar daha sonra pervanenin içine 1 damla japon yapıştırıcısı damlat ve hemen pervaneyi yerine tak 1 dakika bekle ve uçur
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.