Şimdi Ara

RC Araba Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yurtdışındayım bir süreliğine ve önceden beri rc arabalara merakım var. 1000 TL yi geçmeyecek şekilde elektrikli bir model önerirmisiniz. Ve buradan alsam daha uyguna getirebilirmiyim yoksa türkiye'den mi almalıyım.

• Yurtdisindan Daha ucuza gelir almaniz
    Savage flux hp
    Vorza flux hp
    Erevo brushless
    Bunlar iyi araclardir
    Pil icin hobbyking e bakabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironbird

Yurtdisindan Daha ucuza gelir almaniz
    Savage flux hp
    Vorza flux hp
    Erevo brushless
    Bunlar iyi araclardir
    Pil icin hobbyking e bakabilirsiniz

Teşekkürler. E-Revo nasıldır bu söylediklerinizin arasında? Bu arada E-Revo için baktım birçok modeli var. Herhangi bir model tavsiyeniz varmı? Birde 1/16 mı 1/8 daha iyi olur benim için?
  • 1/8 brushless versiyonu iyi uzerinde en iyi motorlardan biri var
    Aracın kutusundan pil cikiyor ancak kullanım suresi dusuk yanina li-po pil almaniz iyi olur

• quote:

1/8 brushless versiyonu iyi uzerinde en iyi motorlardan biri var
    Aracın kutusundan pil cikiyor ancak kullanım suresi dusuk yanina li-po pil almaniz iyi olur

Merhabalar tekrar,
    Sizden aldığım cevaplarla araştırmaya devam ettim. Aşağıdaki model nasıldır ve fiyatı uygunmudur türkiye'ye göre 429 € ?

http://www.monsterhopups.de/traxxas-traxxas-erevo-monstertruck-inkl-akku-p-14627.html

• Aynı ürün :http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_44_1257/products_id/173263/n/Traxxas-E-Revo-168V-RTR-Monster-Truck-w-Traxxas-Link-24Ghz-Batteries
    Hangi ülkedesiniz ona göre link veriyim

• quote:

Aynı ürün :http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_44_1257/products_id/173263/n/Traxxas-E-Revo-168V-RTR-Monster-Truck-w-Traxxas-Link-24Ghz-Batteries
    Hangi ülkedesiniz ona göre link veriyim

Almanya'dayım. Birde gönderdiğim ürün fırça motorlu anldığım kadarı ile bunun ne gibi yararı ve zararı vardır fırçasızlara göre? Yeni başlayan biri olarak fırçasız mı almalıyım?

• Tek iyi yanı ucuz olması alabiliyorsanız fırçasız alın
    Fırçalı motor daha yavaş
    Ömrü kısa
    Motorun bakım derdi var
    Fırçasızda böyle sorunlar yok

• Türkiyede
    Erevo fırçalı 1150 tl
    Erevo fırçasız 1850 tl nerdeyse aynı fiyat almanya ile

• quote:

Türkiyede
    Erevo fırçalı 1150 tl
    Erevo fırçasız 1850 tl nerdeyse aynı fiyat almanya ile

Merhabalar araştırmaya devam ediyorum birkaç soru daha sormak istedim.
    Bu E-Revo'nun baktığım modellerinin hepsinde TQi kumanda var iPhone desteği veriyormuş ve bu modeller 2000 TL ye yakın. Şöyle bir modeli yokmu? iPhone kullanmadığım için ve bu kadar gelişmiş bir kumanda istemediğim için gereksiz buldum fiyatı arttırıyor baktığım kadarıyla. Birde TQ nedir ? 2.4 Ghz nedir avantajı nelerdir?

Fırçasız motor,
    1:8 ya da 1:10 boyut
    Normal kumanda

Cevaplarınızı bekliyorum :)
  • sizin yerınızde olsam traxxas dan uzak dururum hpi da o sekılde daha çok bu 2 marka pıyasa aracı .. hpi in turkıyedekı dıstrıbutorunde bıle tam olarak yedek parça bulunmamakta ve parçaları kalıtesız ( bırcok kısı bundan yakınıyor ) traxxas ıse şase olsun yedek parça olsun bence yenı baslayan bırıne gore zor yapıya sahıp.. siz kolay sokulebılıp parcalarının mumkun oldugunca yaygın bır arac almaya bakın eğer Almanya da yaşıyorsanız Carson'a yönelmelisiniz nedeni Alman aracı Specter 2 çok tutuldu yedek parçası sanki bakkalda bıle var gıbı bırsey fıyatı 200 euro ..
    araç rtr olarak gelıyor benım sevmedıgım v28 lık force motoru ... sorularınız varsa pm den sorun yanıtlayayım

traxxas ın kumanda olayına gelince : kullanmadım kullananı da görmedim ama zor olacagı kesın gıbı .. dokunarak gaz ve fren kısmak bıldıgımız kumandalardan zor olmalı ve bu şekilde kaza yapabılecegınızı bır yere vurabılecegınızı tahmın edıyorum bence unutun bu sıstemı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy34 -- 6 Temmuz 2012; 2:30:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: speedy34

sizin yerınızde olsam traxxas dan uzak dururum hpi da o sekılde daha çok bu 2 marka pıyasa aracı .. hpi in turkıyedekı dıstrıbutorunde bıle tam olarak yedek parça bulunmamakta ve parçaları kalıtesız ( bırcok kısı bundan yakınıyor ) traxxas ıse şase olsun yedek parça olsun bence yenı baslayan bırıne gore zor yapıya sahıp.. siz kolay sokulebılıp parcalarının mumkun oldugunca yaygın bır arac almaya bakın eğer Almanya da yaşıyorsanız Carson'a yönelmelisiniz nedeni Alman aracı Specter 2 çok tutuldu yedek parçası sanki bakkalda bıle var gıbı bırsey fıyatı 200 euro ..
    araç rtr olarak gelıyor benım sevmedıgım v28 lık force motoru ... sorularınız varsa pm den sorun yanıtlayayım

traxxas ın kumanda olayına gelince : kullanmadım kullananı da görmedim ama zor olacagı kesın gıbı .. dokunarak gaz ve fren kısmak bıldıgımız kumandalardan zor olmalı ve bu şekilde kaza yapabılecegınızı bır yere vurabılecegınızı tahmın edıyorum bence unutun bu sıstemı

Merhabalar teşekkürler cevabınız için aslında bunu öğrenmem çok iyi oldu. Model olarak baktığım kadarıyla bahsettiğiniz Buggy model. Bu modeller arazide kullanmaya uygunmu?Mesela bahçede çim üstünde ya da hafif engebeli arasize?Birkaç ay sonra istanbul'a döneceğim evimin yakınında küçük bir çamlık var orada kullanmak istiyorum aracı. Ayrıca bu Carson'un off-road modellerini önerirmisiniz ?

• Bende Carson nın offroad u olarak Vulcano Thor ' u var CY-2 şase yine aynı şasenin yenilenmiş halinde 1/8 olarak Carson Street Breaker bulunmakta bendekine göre modifiye edilmiş olarak Difransıyel Box Carbon kaplama + radyo kutusu, alıcı pil haznesi de carbon kaplama üzerindeki motoru bılmıyorum V28 lik bir motor olacagı kesın cunku bu tur araclarda genellıkle 28 lık motor kullanılıyor ..Türkiyede carson un distributoru Hobbytime dı ( Ankarada bir mağaza ) hala yedek parça bulunabılıyor ama çoğu degıl Alman Ebay'in de yedek parçaları toysforyou nıcklı kışı Turkıyeye gonderım yapmakta fakat kargo ucretı euro bazlı oldugundan bıraz pahalı

Yine aynı kişi bu şasenin CY-2 şasenın kitini de satmakta ( Bu şaseyi kullanan carson araçları Specter 2 , StreetBreaker , Vulcano thor ) kit bilirsiniz belki elektronık aksam yok + tekerlek yok sadece body .. Bu şase bu arkadaşta 100 euro ..

CY-2 Şaseli bir carson araç alıcaksanız yanında kit i unutmayın dedıgım gıbı Turkıyede carson parçalarını bulmak zor .. Buggy model ile offroad model arasındakı fark tekerlek boyutu ve kep bu kadar buggy bır aracı ıstersenız truggy e de cevırebılırsınız yapmanız gerekenler truggy kepi + teker takımı

EVET arazıde kullanabılırsınız zaten buggyler toprak araçları truggy ise neredeyse heryerde gıdebılır lastikleri spin atarak yemedikten sonra...

vulcano thor

streetbreaker

specter 2

alman ebay indeki elemanın çoğu Carson için olan yedek parçaları ( kit )

bu arada sahıbınden de kendı carson'ımı satıyorum ilgilenen olursa ilan no : 91337399

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy34 -- 6 Temmuz 2012; 17:04:58 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.