Şimdi Ara

Razer Tiamat 7.1 mi Asus Strix 7.1 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu ikisi arasında kaldım. Hangisi daha iyidir. Daha çok LOL PUBG oynuyorum. Ve metal müzik dinliyorum. Şuan elimde Steelseries Siberia V3 Prism var. Hangisi daha iyidir?

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisi de değil;
    Pubg ve tarzı oyunlar için ses kasmak istiyorsan bu: Adata xpg emix h30... Şimdiye kadar kullandığım kulaklıklar; G933, G633, Steelseries arc 5, Razer tiamat ve Corsair void (g941 ve gamepower tinker'ı saymıyorum daha) İnan bana XPG'nin yanına yaklaşamaz, yakınından bile geçemez. Ses hastası biriyim daha doğrusu kulaklık fetişti, hiç bir kulaklıkta XPG'de aradığımı bulamadım. Şu an aktif olarak kullanıyorum ve sana pubg de max 10 derece yanılma ile rakibin nereden geldiğini, nereden ateş ettiğini söyleyebilirim :) Muhteşem ötesi bir kulaklık (20 gündür bende hala %100 sesi açamadım, max %46 da kullanıyorum)
  • CagriErcan kullanıcısına yanıt
    Hocam ses kalitesi nasıl bu dediklerimin. Ses kasma çok da önemli değil aslında müzikte ses kalitesi nasıl o daha çok önemli.
  • James Alan Hetfield kullanıcısına yanıt
    Razer Tiamat'ı kullandım hatta sırf onun için gittim ses kartı satın aldım. Güzeldi yalan değil ama yine de tatmin etmeni. Mikrofonu zayıftı. Asus'u bilemem lakin bir kulaklık alacaktım (Adata XPG almadan önce) Satıcı arkadaş sağolsun delikanlı biriymiş, bana ses kalitesi o kadar da iyi değil dedi, arctis5 daha iyi mesela dedi benden vazgeçtim. Eğer oyun, film, müzik ve mic kalitesi arıyorsanız XPG abi başka da bir şey diyemem. Keşke deneme şansınız olsa
    Keşke be hocam. Ama XPG ye baktım da hiç estetik durmuyor be hocam
  • James Alan Hetfield kullanıcısına yanıt
    Kişisel tercih ve güzellik anlayışı farklı tabi insanlarda. Ben görür görmez işte bu dedim mesela :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CagriErcan

Razer Tiamat'ı kullandım hatta sırf onun için gittim ses kartı satın aldım. Güzeldi yalan değil ama yine de tatmin etmeni. Mikrofonu zayıftı. Asus'u bilemem lakin bir kulaklık alacaktım (Adata XPG almadan önce) Satıcı arkadaş sağolsun delikanlı biriymiş, bana ses kalitesi o kadar da iyi değil dedi, arctis5 daha iyi mesela dedi benden vazgeçtim. Eğer oyun, film, müzik ve mic kalitesi arıyorsanız XPG abi başka da bir şey diyemem. Keşke deneme şansınız olsa
    hocam selam bende kulaklık alma arifesindeyim 7.1 bakıyorum.. Senin değin XPG EMIX H30 u inceledim yalnız o kulaklık stereo kulaklık.Virtual 7.1 yaratıyor yani toplamda 2 sürücü var.Ben birazda çok sürücülü olanlarla ilgileniyorum.Usb den yazılım ile 3d yaratanlarla değil gerçekten center surround vs ile kartın arkasına bağlanlar veya kendi decoderı ile ayrı ayrı sürücülere gönderenler ilgimi çekiyor.Asus strix gibi veya g skill ripjaws.. Önerin var mı bu konuda ? Birde yabancı gamer forumlarına baktım orada şöyle yazmışlar .. " Gerçek 7.1 (veya 5.1) olanlar ses kaliteleri cidden çok kötü.küçük driver kullandıkları için.. Virtual surround olanlarda gerçek 7.1 kadar iyi yaratamıyor arka sesleri.. O sebepten hiç ugrasmayın bunlarla bu paralara çok güzel stereo studyo kulaklıkları var hem oyunda mükemmel duyarsınzı adamın nerede oldugunu hemde muthiş muzik ve film keyfiniz olur " yazmışlar.. Ne kadar doğru bilemedim..

"
    cant say i know about its quality but the strix has 7.1http://www.asus.com/Gaming/STRIX_71/overview/ and looks like (dont quote me on it) an adapter which can connect up to your soundcard.

the vast majority of headsets are virtual surround (only 2 drivers). those that are "true" are most often 5.1 not 7.1. i know of a few 5.1 but not any other 7.1 units besides the one above and the one you listed.

one thing to keep in mind is that you will get BETTER sound quality from a good pair of stereo headphones (and applying virtual surround to it with a soundcard if you REALLY need surround sound) instead of getting one of the multi driver units. why? you get better quality drivers for the price. in a $200 headset with 10 drivers they are going to be nowhere near the quality of a similarly (or less) priced headphone with 2 drivers.
    "

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-**--*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-**--*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-**--*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-**--*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-**-

"

Heyo sadra_1

To be honest. I don't find the 7.1 or virtual surround sound to work good at all. They most likely will just cut the low/mid tones and enhance the treble. The sound is scewed in almost EVERY sound card/headset/headphone I've tried with that.

Get a decent pair of headphones and you'll quickly determine that even gaming headsets advertising true 5.1/7.1 surround sound with 5 drivers in each cup will be destroyed. If you're able to buy some other headphones, try the Beyerdynamic DT770's.
    You'll easily be able to tell if something is behind you with or without 7.1. The only thing that surround is doing is enhancing the treble.

Cheers.

"""
    -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-**--*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-**--*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-**--*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-**-

""

Ignore the claims about "7.1"/"surround" headsets and just learn to use the proper presets in your game for better positional audio. For ~$175, you can find a decent number of good headsets like the HD558, MDR-7506, and ATH-50X.

Games like Battlefield 4 and Battlefront (and practically anything on frostbyte) have binaural approximation built in for better than "7.1" audio position (in fact, using a "7.1" headset DECREASES the quality of positioning), and many others have similar features as well.

"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 7 Haziran 2018; 1:20:33 >

• Devian kullanıcısına yanıt
    İki sürücü 53 mm neodium; ) pubg Arma 3 ve wildlans oyunlarında iddia ediyorum duymadığınız sesleri duyarsınız. Adata xpg holo tam esport için yaratılmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam bu xpg gerçek 7.1 mi güzel kulaklık gibi duruyor strix den vazgeçebilirim bende alacam çünkü strix
  • Konuyu hortlatıyorum ancak aşağı yukarı aynı fiyatlara ikisini de buldum 7.1 strix ve tiamat 7.1v2 kullananlar yazabilir mi acaba
  • Asus Strix True 7.1 kullanıyorum, kesinlikle tavsiye etmiyorum.Kulaklığın yararını sadece ayak sesi modunda görebiliyorum.Normal modunda yanımdan geçen adamın sesini alamadığım oluyor(R6 Siege).Eğer oyun için kulaklık alacaksanız şu videoyu izlemenizde fayda var;
    https://www.youtube.com/watch?v=-_JpAyWMeiQ

Birazda Twitch'ten profesyonel yayıncıların kullandığı kulaklıklara bakarsanız neredeyse hiçbiri gerçek 7.1 kullanmıyor.En mantıklı olanları sanırsam HyperX Cloud serisi
  • Divine Incubus kullanıcısına yanıt
    dostum 7.1 aldım kesinlikle tavsiye etmiyorum çok rahat bir kulaklık değil ağır bir kulaklık ayrıca ses kasmasıda öyle ahım şahım değil hele müziği hiç sorma.cs go pubg gibi oyunlarda iyi ses kastırır sadece oyun için alırım diyosan cs go pubg gibi oyunlar için ayak dinleme modunda iyi onun dışında asla tavsiye etmiyorum 1200 liraya aldım yazık cloud falan alabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.