Şimdi Ara

Razer farem bozuldu,yardım eder misiniz lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba.donanımdan anlayan arkadaşlardan yardım ve öneri bekliyorum.

razer imperator 2012 farem sol tuşa bastığımda bazen iki kere tıklıyor.bu yüzden dosya seçerken veya bir dosyayı açarken çok zorluk çıkarıyor bana.

garanti kapsamındayken bozulmuştu ama yere düşünce düzeldi.sonra tekrar bozuldu.garantisi bitti ama fare çok az kullanıldı.

farenin içini açmak için vida yeri falan bulamadığım için içini açamadım.tamir etmem mümkün mü acaba?

• aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için yazıyorum.

farenin içini açtıktan sonra tıklamaya yarayan plastik parçanın üzerini törpüledim.sorun çözüldü.

https://www.youtube.com/watch?v=BbTijDofuJ0
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawolverine

aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için yazıyorum.

farenin içini açtıktan sonra tıklamaya yarayan plastik parçanın üzerini törpüledim.sorun çözüldü.

https://www.youtube.com/watch?v=BbTijDofuJ0

Adınıza sevindim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim g303 de 8 aylık kullanımdan sonra sol clickte çift tıklamaya başladı, şu video'daki yöntemle switch'in içini açıp metalik parçayı düzeltip tamir ettim. Alternatif olarak başka bir switch de lehimleyebilirsiniz/lehimletebilirsiniz.

• @hayrikoc61 teşekkür ederim hocam ben de sevindim.farem çöp oldu sanmıştım.

@Brightmist ilginiz için sağolun.iyi ki bu videolar yayınlanmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • logitechte çok oluyor bu :D
  • Logitech'in debounce değerleri daha düşük olduğu için daha sık karşılaşılıyor olması muhtemel.

Yoksa hepsinin switch'ini 2-3 firma üretiyor zaten(Omron, Kailh, TTC), donanımsal bağlamda pek bir farkları yok.
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    Bu yöntemle geçici çözüm olur sanırım çünkü metal yorgunluğu var. Ebay'dan switch alıp lehimlemek veya metal parçayı aktarmak daha mantıklı sanki.
  • Bir kaç senelik switch'te metal yorgunluğundan öte kötü açıyla eğilme sorunu oluyor daha çok, o açıdan tamir edilince düzeliyor.

Ki zaten bu switch'ler ortalama 5-20 milyon aralığında ömürle geliyor.

Hani en basit 5M ömürlü Omron switch'e 1 sene boyunca her saniye 6 kere clicklendiğinde teorik ömrünü tamamlıyor, daha normal sayılara uyarlandığında 10+ sene ömre sahip aslında switch'ler metal kısımda yapısal sorun yaşanana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 4 Kasım 2015; 3:35:25 >
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    Problem yok o zaman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.