Şimdi Ara

Razer Diamondback Magma oyun faresi video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
20.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 51
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 58 gün 5 saat 30 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 232
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 51
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serenissimo (4 mesaj) Editörün Seçimi (4 mesaj) musAKka (3 mesaj) vbalikci (2 mesaj) pSyCo (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Razer Diamondback Magma oyun faresi video inceleme
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    12109 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    [html]<table width="99%" border="0" cellspacing="5" cellpadding="0"><tr><td valign="top" width="2"></td><td valign="top"><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size="2" color="#000000"><span class="spnMessageText" id="msg"><p>Bu videomuzda profesyonel oyuncular için piyasaya kaliteli ürünler sunan Razer firmasının şık ve yüksek performanslı Diamondback adlı oyuncu faresini inceliyoruz. Özellikle yurtdışındaki çoğu büyük oyun turnuvalarında kullanılan ve birçok profesyonel oyuncunun adeta bir parçası haline gelen Razer Diamondback'in tüm ayrıntılarını bu videomuzda görebilirsiniz.</p>
    <p>Gelişmiş optik motoru ve oldukça büyük ve özel dizayn edilmiş tuşları sayesinden anlık tepkilere yerinde ve sorunsuz cevap veren Diamondback bir çok oyuncunun hayallerini süsler nitelikte.</p><p><strong>Test Sistemi :</strong></p><p><em><strong>Anakart :</strong></em> Intel D975BX<br> <em><strong>İşlemci :</strong></em> Intel Core 2 Duo x6800 (2x2MB L2 önbellek)<br> <em><strong>Ram :</strong></em> 2x1GB GEIL DDR800<br> <em><strong>Güç Kaynağı :</strong></em> Be Quiet Dark Power Pro 530W</p><p><strong> Teknik Özellikleri :</strong></p><p><em><strong>Optik Motor :</strong></em> Razer Precision Engine<br> <em><strong>Çözünürlük :</strong></em> 1600 DPI<br> <em><strong>Tarama :</strong></em> 6400 kare/sn<br> <em><strong>Alıcı :</strong></em> 5.8 Megapixel<br> <em><strong>Veri transferi :</strong></em> 16 bit<br> <em><strong>Yüksek hızlı hareket algılama : </strong></em>15G<br> <em><strong>Tuş sayısı :</strong></em> 7<br> <em><strong>Ağırlığı :</strong></em> 90 g<br> <em><strong>Kablo uzunluğu :</strong></em> 2 m<br> <em><strong>Uyku modu :</strong></em> Yok<br> Anlık tepkilere uygun şık tasarım<br> Şeffaf dış kasa<br> Kaygan teflon ayaklar<br> On-the-Fly hassasiyet ayar teknolojisi</p><p><strong>Fiyat : </strong></p><p> <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?url=http://www.editorunsecimi.com/asp/show_stock.asp?product=razer-magma" target="_blank" data-href="http://www.editorunsecimi.com/asp/show_stock.asp?product=razer-magma" target="_blank">www.editorunsecimi.com </a></p></span id="msg"></font></td></tr></table><br><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size="2" color="#000000"><span class="spnMessageText" id="msg"><b>Sayfanın Linki : <a href="harici.asp?haberno=4187" target=harici>http://www.editorunsecimi.com/asp/show_stock.asp?product=razer-magma </a></b></span id="msg"></font><br><br>[/html]

|
    |

• Yarbay
    4283 Mesaj
    Ben bu mausu geçen sene aralık ayında ikinci el aldım ozaman yani çıkalı baya oldu inceleme biraz gecikmiş gibi. Neyse yinede elinize sağlık. Ben iyice eskitmiş biri olarak söyliyim negatif yönlerini...
    1.Aldığımda tüşlarında bişey yoktu. 1 yıl yoğun kullanımdan sonra tuş yüzeylerindeki kaydırmaz gibi görünen tabaka söküldü, kalktı yok oldu.
    2. Yanlana konmuş ek tuşların yerleri iğrenç unutun onlara basılmıyor.
    3. Eskiden top kirlenir diye şikayet ederdik şimdi üstteki teker kirleniyor, çok kirlenirse tuşlara yakın yapmalarından dolayı tekerlek dönmez oluyor.
    4. Bu diamondbacklerin kronik bir sorunu var interntte biraz araştırırsanız görürsünüz. Bazen USB ile ilgili sorun çıkarıyor Enerji gelmiyor maus a kablosunu söküp takmak gerekiyor.

Ama bunlar dışında elektronik olarak cihaz sağlam duruyor. Oyunlarda istediğinizi rahatlıkla verebilen bir maus, daha önce böyle bir maus görmeyenler WOW çekiyor :D. Yan tuşlar dışında ergonomi gayet iyi kanımca. ince kablosu güzel, CS quake gibi oyunlar için iyi.
    Tavsiye edilir...
    |
    |

• Binbaşı
    1813 Mesaj
    Razerları ilk çıktığından beri hiç beğenemedim.. Logitech G5 ve G7 çok daha güzel geliyor bana..

G5 kullanma fırsatım oldu süper bi mouse idi..
    |
    |
    Garanti ile ilgili hiç bir şey belirtilmemiş. Ürünün asıl ithalatçısı DijitalCenter kapandığına göre bu ürüne şu anda kim nekadar süre ile garanti vermektedir? DijitalCenter'ı bir nevi devralan ve aynı zamanda şu andaki resmi ithalatçı Multimedya'nın bu ürünleri sadece inceleme amaçlı teslim aldığını bizzat biliyorum. Bu durumda üretimi zaten bir kaç yıl önce tamamen durmuş bu ürünü satın alırsak ileride bir sorun ile karşılaştığımızda, karşımızda eğitimli teknik personel bulabilecekmiyiz? Bu konulara açıklık getirilirse çok memnun olacağım.
    |
    |
    Bugüne kadar izlediğim en profesyonel DH Video incelemesiydi.
    Editör gerçekten çok başarılıydı.

Ancak, Godfather tipli ağır tarzı ve ses tonu enteresandı doğrusu

tebrikler
    |
    |

• Yüzbaşı
    412 Mesaj
    Razer markasını türkiyede bilen kişi sayısı çok az,biraz reklama ihtiyacı var..

Satış fiyatı 158 ytl civarında yani şöyle söyleyeyim logitech g5 - g7 ile fiyatları aynı..Bu sebebden ötürü bi çok kişi g5 diyor..

Bu arada editörümüze verdigi bilgilerden dolayı teşekkürler,bir arada mx serisini bekleriz
    |
    |

Orjinalden alıntı: sercangokmen

Razer markasını türkiyede bilen kişi sayısı çok az,biraz reklama ihtiyacı var..

Satış fiyatı 158 ytl civarında yani şöyle söyleyeyim logitech g5 - g7 ile fiyatları aynı..Bu sebebden ötürü bi çok kişi g5 diyor..

Bu arada editörümüze verdigi bilgilerden dolayı teşekkürler,bir arada mx serisini bekleriz

ürünün fiyatı editörünsecimi.com da 100 ytl olarak gözüküyor, bunu düzelteyim dedim. Ayrıca inceleme için teşekkürler, güzel inceleme olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler, yenilerini dört gözle bekliyoruz.
    |
    |
    Ya arkadaşlar profesyonel filan tamam eyvallah ama açıkçası böyle bir üründe kablonun oluşu bence büyük bir eksi. Logitech EX110 ile birlikte gelen mouse'u tercih ederim buna sırf wireless oluşu yüzünden. Ayrıca ergonomisi de çok hoş...
    |
    |
    |
    |
    Aslında gecikmiş bir inceleme olsa da İncelenmesi gereken bir Razer modeli idi.Copperhead modeli bazı kesim tarafından fazla beğenilmedi.Özellikle Lazer sensörlerin (tüm markalar için geçerli) belli ihtiyaçlara verememesi durumu var.O yüzden Razer Deathadder (razer ın tüm fare modellerine yılan isimleri vermesine hastayım ) modelini 3. nesil optik sensör ile çıkardı.
    Diamondbacki aylarca kullandım yan tuşlara alışmam birkaç saatimi almıştı.Copperhead deki yapıya daha zor alıştım.En iyi yapı Deathadder da görülüyor zaten değiştirilebilir tuş seçeneği ile geliyor.Razer ın da yaptığı açıklama gibi progamer mouselarda kablo kullnılması çok daha verimli oluyor.Logitech in gamer mouselarında kablosuz kullanmasına ve başarılı olmasına rağmen hala tam istenilen seviyede değil.Ama yakında (kablosuz network teknolojisinin çok hızlı geliştiğini de düşünürsek) tümü kablosuz olacaktır.Diamondback in usb güç alamama sorunu meşhurdur.Onu da ben çok basit bir devre ile çözmüştüm foruma da 2 sene önce mi öyle bir zaman önce koymuştum.Bu mouse'u alanlar ve sorun yaşayanlar bakabilirler.
    |
    |

• Emekli Admin
    12109 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Benim için çekilen ilk video olduğu için aksaklıklar olmuştur elbet. Sonraki incelemelerde bu hatalara biraz daha dikkat edeceğim.

Sizin de söylediğiniz gibi ürünün piyasaya çıkması üzerinden uzun süre geçti. Ancak böyle bir fareyi incelemeden edemedik. Ayrıca yeni nesil farelerden pek de eksiği olmadığı, ve hala bir çok kişi tarafından kullanıldığı için bu inceleme oyunseverleri aydınlatacaktır diye düşünüyorum.
    |
    |

Hiperaktif Bilgisayar Kullanıcısı @ 40°
  • Yarbay
    4662 Mesaj
    Birşey sormak istiyorum; Buwww.editorunsecimi.com eski DijitalCenter mi?
    |
    |
    CPU: İ5 3570K 3.40GHZ (Cooler Master TPC 812 SX) VGA: Asus GTX 760 DirectCU II OC RAM: GSKILL 16GB (4x4) RIPJAWSZ DDR3 1600Mhz CL9 1.5V Mainboard: Asus P8Z77-V LX Intel Z77 1155 DDR3 2400Mhz(OC) Audio Card: Creative X-Fi Extreme Music CASE: Thermaltake Level 10 GT Battle Edition PSU: EVGA 1000 GQ SSD: Samsung 860 EVO 256Gb HDD: WD20EARX Monitor: Asus 24'' MX239H Keyboard Set: Logitech K520 Headset: Sennheiser HD280 Pro 64? Sound System: Logitech X530 Printer: LaserJet M1132 MFP Modem: Asus DSL-N17U OS: Win10 Pro 64Bit Yarabbi Şükür daha ne olsun?
  • Binbaşı
    1592 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: someone74

Birşey sormak istiyorum; Buwww.editorunsecimi.com eski DijitalCenter mi?

dijital center şubesiydiler dijital center kapandı onlar editörün seçimi oldular gerçekten güzel bir yer.Çok iyi hizmet veriyorlar.Su soğutma sistemi kurarken ordan aldım parçaları baya yardımcı oldular.
    Bu arada size bir şey sormak istiyorum şimdi bu mause 1600dpi ve 158ytl ama a-4 tech x750-f 2500dpi ve 36ytl aralarında ne fark var yani özellik bakımından aradaki 120ytl ye değermi ?
    |
    |

• Yarbay
    2373 Mesaj
    Diamondback için değmeyebilir, çünkü Diamondback için 158 ytl muhteşem bir rakam. O paraya mis gibi Copperhead ya da G5 tercih edilebilir. Eğer oyunlar ile cidden iç içe isen, dediğim gibi g5 ya da copperhead. Arada ki farka değiyiyor. Fakat fiyat performans olarak kimse X750' nin eline su dökemez bu bir gerçek. Eğer X750 almaya karar verirsen, bir şeyi sakın unutma ; eğer ellerin terliyorsa sakın parlak siyah olan modeli seçme. İnanılmaz kir, parmak izi tutuyor ve elin terleyince oluşan pisliklerde cabası.
    |
    |

Orjinalden alıntı: resrous

dijital center şubesiydiler dijital center kapandı onlar editörün seçimi oldular gerçekten güzel bir yer.Çok iyi hizmet veriyorlar.Su soğutma sistemi kurarken ordan aldım parçaları baya yardımcı oldular.
    Bu arada size bir şey sormak istiyorum şimdi bu mause 1600dpi ve 158ytl ama a-4 tech x750-f 2500dpi ve 36ytl aralarında ne fark var yani özellik bakımından aradaki 120ytl ye değermi ?

Düzeltme- 157ytl olan copperhead modelidir.. 2000dpidir.. bu model 100Ytl'dir.. ve 1600dpidir. Yanında copperhead modelinde gelmeyen taşıma çantası gelmektedir.. A4 tech ile Aradaki fark olarak şimdilik şunları diyebilirim malzeme kalitesi ve ergonomi başta geliyor(a4 techi oyunda deneyemedim ondan ancak bunları diyorum beki oyundada fark ettiriyordur razer diomondback ve bunun yanında mx510dan sonra razera geçtiğimde baya değiik oldu.. hem mouse çok daha kusursuz işliyodu hemde belki pskiolojik ama eimin altında bu varken frag kaçırmam etkisi yaratan bi mouse razer -Bunu mx510-Razer copperhead ve mx1000 sahibi olarak söylüyebilirim =))-

Bu arada @musakka

Mükemmel bir inceleme yapmışsın.. Detayarına fazla girmeyeceğim tereddütsüz, rahat, samimi izlenesi olmuş incelemen.. Bundan sonraki videolarını iple çekiyorum hayırlı olsun =))
    |
    |

• Yarbay
    2135 Mesaj
    Tesekkurler;
    Bir Razer i kendi mouse pad ile tanitmanizi beklerdim ha bide karanliktaki goruntusunude gormek isterdim.Gerci ben CopperHead kullaniyom diamondlarin isiklandirmasi copperhead kadar ii mi bilmiyorum.Bide oyunda mouse un perfonmansini goremedim eger boyuna adam oldurmek perfonmansa bilemicem o daha cok senin perfonmansindi. arkadaslar bu mouse un fanlari var ve bazi video calismalari hzrliyolar youtube da.Bazilari odul aliyo. Youtube a "My Razer PWNS" yazarsaniz cikar
    |
    |
  • Haber Editörü
    2561 Mesaj
    Musakka tebrikler çok temiz bir inceleme olmuş. İlk videom olduğu için aksaklıklar olmuş olabilir demişsin ama bence ilk video için olabilecek en iyisi olmuş
    |
    |
  • Yüzbaşı
    947 Mesaj
    Diamondback için değmez G5 e devam derim
    |
    |
  • Yarbay
    4557 Mesaj
    Razer diamomdback mausum vardı, harikaydı. Çok oyun oynamaktan sol click tuşu bozuldu, garantisi var dedim. Adamlar şirketi kapatmışlar. Yeni devralan da "yanıt yazmadı, aradım açmadı..." Gittim Ankara/Ulus'a aynı parçayı 1 ytl ye taktılar. Servis ve garantisinden endişeliyim ama kalite tekkelimeyle harika..
    |
    |
    955 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: NebiForever

Musakka tebrikler çok temiz bir inceleme olmuş. İlk videom olduğu için aksaklıklar olmuş olabilir demişsin ama bence ilk video için olabilecek en iyisi olmuş

bencede iyi bir inceleme ama neden tüm editörler sanki kamera ödünç alınmışta , sahibide almak için kapıda bekliyormuş gibi son sürat anlatıyorlar ???
    |
    |
Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,419
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.