Şimdi Ara

Razer Blackwidow Chroma mı Logitech G910 Orion Spark mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
4.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar ben bu iki klavye arasında kararsız kaldım . İkisininde kendine göre artıları var fakat benim için en belirleyici artısı G910 Türkçe layout olarak gelecek bana Razer ise ingilizce layout led renkleri ve setimden ötürü daha yakın bana (mouse : Razer Ouroboros Elite Ambidextrous - kulaklık : RAZER CHIMAERA 5.1 )

1) İlk sorum bu ürünler arasında kalsanız hangisini seçerdiniz ve neden ?
    2) Bunları seçmem bunu seçerdim dediğiniz bir ürün ve neden ?
    3) Türkçe layout olmak zorunda mı yani ingilizce layout bir klavye kullandım zorlandım diyen yada kullandım bir farkı yok diyen arkadaşların yorumları.

çok kararsızım az para da değil ki alıp denensin bir kere para vermek ve pişman olmak istemiyorum yorumlarınızı bekliyorum herkese iyi forumlar. Teşekkürler.

• Biri Kailh diğeri Romer-G switch'li bu klavyelerin. İkisini de seçmezdim.
    Bu para tuzakları yerine CM Storm'un mekanik klavyelerine yönelmeni öneririm.
  • Teşekkür ederim ilginiz için arkadaşlar CM storm baktım ama RGB led klavye istiyorum ondan almadım onlarıda. Yorumları bekliyorum yine de :) iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam corsair k70 önerebilirim fakat ülkemizde satılmamaktadır. amazon aracılığıyla alabilirsiniz fakat fiyatı gümrükle beraber biraz tuzlu oluyor. razer chroma önerebilirim.
  • Eğer bütçene uyuyorsa ikisine de bulaşma amazondan, Corsair K70 RGB al geç. Şuan alınabilir en sağlam RGB o yani, Fiyat olarakda tahminim 550-570 lira civari birşey tutar amazondan getirmen ki kaldıki Razer Chroma zaten 535-550 arası satılıyor Türkiye de ,o parayı verip onu alacağına az daha ekle daha sağlamını al dostum.
  • Bende Corsair K70 RGB ile BW Chroma arasında kalmıştım chroma siparişi verdim mediamarkt dan. eli kulağındadır gelir birazda kargocu. İnternette çok fazla video izledim. Chromanın sesi ve ışık parlaklık farkı k70 den çok daha iyi bence. Razerin mekanin klavyesini diğerlerinden ayıran en güzel tarafı o içten çıkan click sesi. Mest oldum resmen. Bir de Razer Chromanın SDK sını geliştirmeye açtı. Böylece Roccat ın bir klavyesinde olan ışıkla mana health v.b. şeyleri klavye ışıklar ile görme olayının önünü açtı. Son olarak şu anda Chroma ile ilgili olarak contest var bir tane razerin. En iyi ışıklı animasyonu seçicekler. Linki

• shindorei kullanıcısına yanıt
    İki klavyenin karşılaştırmasına dair Türkçe bir inceleme mevcut değil, eğer ingilizceniz iyi ise Youtube da ikisinin karşılaştırması mevcut.
    Şöyle bahsedeyim sana dostum, Razer'ın kullandığı Kailh Green Switch'in karşılığı Cherry Mx Blue'dur ve şuan hiçbiryerde Corsair K70 RGB nin Cherry Mx Blue'sunun satıldığını görmedim, bunun iki açıklaması olabilir birincisi ya stoklar çok çabuk tükendi ya da Corsair Henüz yapmadı, oyüzden satılmıyor.Corsair K70 RGB 'nin cherry mx blue versiyonu olan bir inceleme,karşılaştırma videosu olsaydı da izleseydiniz click sesinin aynı şekilde Razer'ın ki gibi güzel olduğunu görürdünüz. Yani demek istediğim internetde izlediğiniz tüm karşılaştırma videolarında kullanılan versiyon Cherry Mx Red'dir blue değil oyüzden Razer'ın Click sesi daha güzel gelecektir, fakat size şunu da söyleyeyim iki marka arasında malzeme kalitesinin çok büyük bir farkı var, bundan emin olun Corsairin klavyesi sağlamlığını dokunmaya gerek kalmadan resimlerden kanıtlıyor zaten. Gönül isterdiki Razer bu konuda çıkarcılık için oynamayıp daha iyi malzemeler ve Cherry switch kullansaydı herşey daha güzel olabilirdi ama... İşte.
    Herneyse dostum hayırlı olsun klavyen güle güle kullan. Deniyimlerini forumda paylaşırsan güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: XeeenRipper

İki klavyenin karşılaştırmasına dair Türkçe bir inceleme mevcut değil, eğer ingilizceniz iyi ise Youtube da ikisinin karşılaştırması mevcut.
    Şöyle bahsedeyim sana dostum, Razer'ın kullandığı Kailh Green Switch'in karşılığı Cherry Mx Blue'dur ve şuan hiçbiryerde Corsair K70 RGB nin Cherry Mx Blue'sunun satıldığını görmedim, bunun iki açıklaması olabilir birincisi ya stoklar çok çabuk tükendi ya da Corsair Henüz yapmadı, oyüzden satılmıyor.Corsair K70 RGB 'nin cherry mx blue versiyonu olan bir inceleme,karşılaştırma videosu olsaydı da izleseydiniz click sesinin aynı şekilde Razer'ın ki gibi güzel olduğunu görürdünüz. Yani demek istediğim internetde izlediğiniz tüm karşılaştırma videolarında kullanılan versiyon Cherry Mx Red'dir blue değil oyüzden Razer'ın Click sesi daha güzel gelecektir, fakat size şunu da söyleyeyim iki marka arasında malzeme kalitesinin çok büyük bir farkı var, bundan emin olun Corsairin klavyesi sağlamlığını dokunmaya gerek kalmadan resimlerden kanıtlıyor zaten. Gönül isterdiki Razer bu konuda çıkarcılık için oynamayıp daha iyi malzemeler ve Cherry switch kullansaydı herşey daha güzel olabilirdi ama... İşte.
    Herneyse dostum hayırlı olsun klavyen güle güle kullan. Deniyimlerini forumda paylaşırsan güzel olur.

Mekanik klavyelerdeki çıkan ses bana göre tamamen kişinin zevkine bağlı bir olaydır. Corsair in switchleri için blue filan demedim. Zaten olsa emin ol ki K70 alırdım :D İnternetteki incelemelerde herkes söylüyor zaten mekanik klavye zevk işi hangisini beğenirseniz onu alın diye. Benim asıl söylemek istediğim olay led parlaklığıydı. Video Linki Direk 5:15 e alırsan led karşılaştırması yapıyor arkadaş. Malzeme konusunda sonuna kadar katılıyorum sana. Fırçalanmış plastik klavye bildiğin. Ancak o plastikten bile şu kadarını söyliyim Razer kalitesi akıyor. Razer in switchleri hakkında birşey söylemem ama Cherry switch kullansın kullanmasın benim tarzım olan mekanik klavyelerde o click sesini duymam lazım. Yoksa odunla yazıyormuşum gibi hissediyorum.

• XeeenRipper X kullanıcısına yanıt
    hocam razer'ın cherry mx kullanmamasının sebebi var. herkes artık kendi swichlerını uretıyor farkındaysanız. cherry mx ıle corsair anlaşma yapmış diye duydum ben. bu yüzden çoğu marka kendi swichlerini yada başka markalara yöneliyolar diye duymuştum bir teknoloji sitesinde. ne kadar doğru bilinmez. ama corsair'in kasa sağlamlığı cidden çok iyi. razer kötü demmiyorum tabikide bence razer'ın mat kaplaması da çok güzel. ne kadar parmak izi bıraksada dokunma hissi falan çok hoşuma gidiyor.
  • Anıl H. kullanıcısına yanıt
    G910 bakmadım ama cidden plastik razer' e o paraları vermeyin yazıktır.

paranızın son kuruşuna kadar hakeden Corsair K70 alın ve gerçek mekanik klavye neymiş görün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 13 Mart 2015; 15:23:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shindorei

quote:

Mekanik klavyelerdeki çıkan ses bana göre tamamen kişinin zevkine bağlı bir olaydır. Corsair in switchleri için blue filan demedim. Zaten olsa emin ol ki K70 alırdım :D İnternetteki incelemelerde herkes söylüyor zaten mekanik klavye zevk işi hangisini beğenirseniz onu alın diye. Benim asıl söylemek istediğim olay led parlaklığıydı. Video Linki Direk 5:15 e alırsan led karşılaştırması yapıyor arkadaş. Malzeme konusunda sonuna kadar katılıyorum sana. Fırçalanmış plastik klavye bildiğin. Ancak o plastikten bile şu kadarını söyliyim Razer kalitesi akıyor. Razer in switchleri hakkında birşey söylemem ama Cherry switch kullansın kullanmasın benim tarzım olan mekanik klavyelerde o click sesini duymam lazım. Yoksa odunla yazıyormuşum gibi hissediyorum.

Doğrudur kişiden kişiye değişen birşey zevk meselesi yani. Ya kısaca orada demek istediğim o kadar para verip alınca bir kaç ay sonra bozulmasın, madem veriyoruz alıyoruz karşılığına değecek birşey olsun manasındaydı :). Ledler hakkında da pek birşey söyleyemeyeceğim, ikiside ışık veriyor sonuç olarak :D. Razer'ın ledlerinin o kadar ışıltılı olmasının sebebi altındaki plakadan kaynaklanıyor, corsairda o plaka kasanın içine gömülü dostum, oyüzden biraz daha az parlakmış gibi görünüyor :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XeeenRipper -- 13 Mart 2015; 17:58:46 >

• alihanoncul kullanıcısına yanıt
    Valla bilmiyorum hocam bir yerde okumadım da duymadımda olabilir yani, ama öyle birşey olsa dahi hala cherry kullanan firmalarda mevcut.
  • Razer'in Cherry MX switch kullanmamasının yegane nedeni Cherry'nin talebi karşılamakta zorlanması ve fiyatının daha yüksek olmasıdır.

Razer'ın gaming ve Steelseries'in QS1 switch'lerini Kailh üretmektedir.

Logitech Romer-G switch'lerini kendi üretmektedir.

Cherry MX RGB switch'ler de şu an Corsair exclusive olduğu için başka firmalar satamamaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 13 Mart 2015; 21:33:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oncelıkle mrb bır hafta once best buydan chroma klavye ve mouse aldım hatta suan bu yazıyı chromayla yazıyorum. gercekten kullanması keyıflı hem estetık hemde saglamlık yonunden benden tam puan aldı tavsıye edıyorum.
  • Arkadaşlar öncelikle herkese ilgisi için teşekkür ederim. K70 baya araştırdım fakat maliyeti gümrüğü vs. ile inanılmaz yüksek oluyordu bu sebepten ötürü chroma ve g910'a geri döndüm çok fazla rewiev izledim ve g910'un RGB kalitesinin düşüklüğünden ve verdiği hissiyattan şikayetler olduğunu gördüm. Ayrıca yine araştırmalarım da bir arkadaşında dediği gibi cherry switchlerin sadece corsairle anlaşmasından ötürü bir çok firma kendi switchlerini yapma kararı almış ama özellik olarak 3 aşağı 5 yukarı denkler (kalite demiyorum).

Deneyimlerim :

Hal böyle olunca choroma aldım aslında memnunum 2 günlük bir chroma kullanıcısı olarak bence malzeme kalitesi başarılı daha iyi olabilirmiydi evet olabilirdi. Üstünde ki usb port girişi inanılmaz kullanışlı tabii ki bu benim çok usb girişi kullanmamla alakalı ama inanılmaz kolaylık sağlıyor(çok sık telefon şarj ediyorum, data bellek kullanıyorum vs.) keza üstünde kulaklık ve mik. girişide var ama hiç kullanmadım yine de bir artı bu. Tuşların verdiği hissiyat bence mükemmel, aldım diye söylemiyorum gerçekten çok güzel. G710+ - Apex ve bir kaç tane daha klavye denedim beni tatmin etti tuş kalite ve hissiyatı. RGB renklendirmeye gelirsek geceleri odamda curcuna oluyor çok kaliteli yinede 16 milyon renkten ziyade ana 8-9 renk var yani ton ayarı yapmaya kalktığınızda çok az değişiyor renkler klavyede 16 M lik bir durum "bence" söz konusu değil, şunuda söylemeden geçmeyeyim izlediğim videolardan yine edindiğim kanıdır ki K70 RGB konusunda en iyi klavyedir şuan da. Son olarak ingilizce klavye olduğu için çekincelerim vardı benim gibi düşünen arkadaşlar 1 saniye bile düşünmenize gerek yok çünkü klavyeye 1 kere bile dönüp bakmıyoruz yazarken çok nadir yanlış harflere bastım (2 günde sanırım 5 kere filan) ben çok sık özel karakter kullanıyorum diyorsanız örneğin : <|> vb. bunları yazarken zorlanıyor insan onun dışında klavyenin ingilizce olduğunu unuttum. Umarım klavye almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olur bu konu sizlerede çok teşekkür ederim herkese iyi forumlar.

quote:

Orijinalden alıntı: shindorei

... En iyi ışıklı animasyonu seçicekler. Linki

link çok başarılı buradan efektleri indiricem çok yararlı oldu benim için teşekkürler.

quote:

...

Deneyimlerimi yazdım teşekkürler :)

• bende black window 2013 var chroma türkce olanı yok diye biliyorum hissiyat olarak şuan için çok iyi sadece ailenle oturuyorsan önermem 130m2 evde tuşların seslerini herkes duyabiliyor benim gibi öğrenci evindeysen sıkıntı yok ama alışması zor
  • Corsair K70 RGB blue switch olarak değil red ve brown switch olarak üretiyor. Blue Switchli K70 almak isterseniz 1 renk ledli klavyesini alırsınız en fazla. Ben de yakın tarihte klavye almayı planlıyorum. K70 RGB Blue switchli satılmadığı için, yurtdışından getirtmek çok pahalı olacağı için, Corsair'in sadece uluslarası garantisi olduğu için Blackwidow Chroma alacağım. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.
  • K70 > Logitech G910 > Chroma.

Razer yerine g910 tercih edilebilir , logitech'in yanında Razer biraz plastik kaçıyor.. Logitech bir tık üst diyebiliriz ama fiyat farkı fazla gelecekse chrome seçin diyeceğim lakin üst düzey bir fiyat çıkıyorsanız aradaki farka bakmaz insan. Ayrıca Logitech'in Telefon uygulamasıyla birlikte çalışma özelliği bile alternatifleri üstüne çekiyor. K70 ise zaten efsane.
  • Murat boşuna eksilenmiş
    Razer çöpüne arkadaş para vermis bir de..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

K70 > Logitech G910 > Chroma.

Razer yerine g910 tercih edilebilir , logitech'in yanında Razer biraz plastik kaçıyor.. Logitech bir tık üst diyebiliriz ama fiyat farkı fazla gelecekse chrome seçin diyeceğim lakin üst düzey bir fiyat çıkıyorsanız aradaki farka bakmaz insan. Ayrıca Logitech'in Telefon uygulamasıyla birlikte çalışma özelliği bile alternatifleri üstüne çekiyor. K70 ise zaten efsane.

ilk defa 910>chroma diyen duydum hayırlısı. k70 i bilemem ama g910 çöp.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.