Şimdi Ara

Razer Blackwidow Chroma Klavye 516 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.567
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu klavyelerin özelliği nedir? Kendi kendine falan mı yazıyor yoksa zenginlere hitap etmek için pazarlama stratejisimi?
  • Şu kapitalizm neler yapıyor insanlara kadınları modayla ne hallere sokuyor. Bizide gaming şeylerle :D
  • Bir de US klavye. Keriz avı.
  • Mekanik klavye herhalde ondan pahalı da, bu mekanik klavyelerde ne var anlamadım geçen mağazada denedim, yazı yazabilmek benim laptop klavyesinde daha hızlı ve kolay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ussuz kullanıcısına yanıt
    Hocam o alıştığın içindir. Mekanik klavye de his verdiği sestir bu insanlarda ayrı bir haz bırakıyor. Chroma'lar Razer'ın RGB versiyonu olanları. Ondan da artan fiyatı var. Ama bence bu klavyeye o para verilmez.
  • 516 TL ye kılavye mi? Eğer bunlara para vermeye devam edilirse, nasıl olsa millet alıyor diye, yakında 1000 TL ye satacaklar bunları. 100 TL lik Bloody B120 Turbo Kablolu Led Aydınlatmalı Siyah Oyuncu Klavyesi de pekala iş görüyor.
  • marka olarak razer hermes kemer gibidir diyebiliriz.

ekstra bi işlevi yok ama o H harfi fiyatları uçuruyor.

bunun yerine 200-300 lira civarındaki klavyelerden bakınız bence
  • Bu klavyeye 170 dolar varsa günümüzde utansın, 516 lira verende utansın. Razerın switchleri o kadar mekanik klavye üreticileri arasından en kötüsü.

Chroma olmayan Blackwidow kullandım, çift basmayan tuşu YOK (1.5 yıllık kullanımda oldu bu).

Bu arada üstteki arkadaşa ek olarak yazayım, profesyonel oyun oynayacaklar haricinde mekanik klavye sadece bir satış stratejisi. Yazılımla alakası yok, klavye rahatlığı önemli sadece. Eskisi gibi 3 key lock yok klasik klavyelerde. 100 liralık bi klavye bile 6key lock sunar oldu.. 10 keylock da yok bunlarda keylock yok kısacası.

Kesinlikle alınmamalı. İlle razer olacak diyosanız Blackwidow X Chroma'ya yönelin. En azından çift basma sorunu bi nebze çözülmüş onda. Bence ona da para verilmez, Cherry MX Red Corsair K70 alırdım az daha para verip. En azından paramın hakkını alırdım.

Link burda.

Şuan Logitech G410 kullanıyorum Amazon.de de 60 euroya almıştım bi 4-5 ay önce. Şimdilik sıkıntısız ilerliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinterLoot

Bu klavyeye 170 dolar varsa günümüzde utansın, 516 lira verende utansın. Razerın switchleri o kadar mekanik klavye üreticileri arasından en kötüsü.

Chroma olmayan Blackwidow kullandım, çift basmayan tuşu YOK (1.5 yıllık kullanımda oldu bu).

Bu arada üstteki arkadaşa ek olarak yazayım, profesyonel oyun oynayacaklar haricinde mekanik klavye sadece bir satış stratejisi. Yazılımla alakası yok, klavye rahatlığı önemli sadece. Eskisi gibi 3 key lock yok klasik klavyelerde. 100 liralık bi klavye bile 6key lock sunar oldu.. 10 keylock da yok bunlarda keylock yok kısacası.

Kesinlikle alınmamalı. İlle razer olacak diyosanız Blackwidow X Chroma'ya yönelin. En azından çift basma sorunu bi nebze çözülmüş onda. Bence ona da para verilmez, Cherry MX Red Corsair K70 alırdım az daha para verip. En azından paramın hakkını alırdım.

Link burda.

Şuan Logitech G410 kullanıyorum Amazon.de de 60 euroya almıştım bi 4-5 ay önce. Şimdilik sıkıntısız ilerliyoruz.

Brown yada Blue switch Corsair K70 önerelim hocam şimdi Chroma alacak adam mekanik sesi için alıyordur RED aldırırsan arkandan küfür yersin
  • MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın verdiği linkteki ürünün RGB olan versiyonunu gameekstradan 530 liraya kampanya ile almıştım. Hiç RED switch kullandınız mı bilmiyorum hocam ama küfürlük bir durum yok bana göre de mekanik klavye ilk kez kullanılıyorsa BLUE switch önerilmemeli ailesi ile yaşayan nice yiğitler gece sessizliğindeki çıt çıt sesinden dolayı klavyesini satmak durumunda kaldı. BLUE switch ya çok sevilir ya hiç sevilmez RED en azından her kesime hitap edebilir.
  • Ekran kartına 3-4 bin TL veren adam klavyeye de 500 TL verir. Saşılacak bir durum yok. Bütçe ve zevk meselesi.

• ÖzgünK kullanıcısına yanıt
    Bir bilgisayar kullanıcısı, ofis veya oyun için olsun fark etmez, neden klavyede aynı anda 10 tuşa basma ihtiyacı hisseder, çözemedim?
  • 2. el i5 makina alınıyor bu fiyata.
  • ismailgvn77 kullanıcısına yanıt
    Hocam Blue ile başladım sonra Brown'a geçtim şuanda hala Brown'dayım hem hissiyatlı hemde çok ses yapmıyor. Red tek çözüm değil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

@geek90
    @kulasamet

Klavyenin özelliği mekanik olması. Aynı anda 10 tuşa da bassan algılıyor. Ama mekanik klavye almazsan aynı anda 10 tuşa basarsan algılamaz. Oyun için gerekli. Mekanik klavye yazılımcılar için de gerekli bence.

Klavye ucuz, sadece TL nin değeri düştü. 170 dolarlık klavye. Daha ne olsun?
    Şimdi Amerika'da olsam 3 gün garsonluk yapıp bu klavyeyi alabilirdim. Hadi bilemedin maksimum 5 gün.

Bir de devlet vergi koyuyor. Vergiler olmasa 100 TL ucuz olurdu.

Bahsettiğiniz şeyin klavyenin mekanik olması ile alakası yoktur. Birden fazla tuşa basıldığında tüm tuşların algılanmasını sağlayan şey anti-ghosting özelliğidir ve 40 TL'lik klavyelerde bile bu özellik mevcuttur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.