Şimdi Ara

rayzen 5 1500x 4ghz üstü overclock yapma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

asus b350m-k anakart (vrmlerin üstüne pasif soğutucu yapıştırdım)
    rayzen 5 1500x işlemci
    500w 80+ güç kaynağım var.

bu işleri tam olarak bilmediğim gibi biostan ram voltajı otomatik kalıcak şekilde core ratio'yu yükselterek oc yapıyorum. ayrıyetten 120cm fanlı kule tipi soğutucumda var.
    4ghz de gayet stabil sorunsuz çalışıyor sıcaklık değerlerimde çok iyi (şu an işte olduğum için ss'leri akşam atarım). ben bu işlemciyi 4.2 , 4.3 ghz civarlarında çalıştırmak istiyorum. core ratio'yu 41.00 yaptığım zaman boot ekranında kitleniyor reset atmak zorunda kalıyorum. internette doğru dürüst güncel rehberler bulamadığımdan tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahankazim -- 5 Şubat 2018; 9:58:40 >

• Hocam ben standart ekipmanlarla 4.1 ghz den daha fazla oc yapan duymadım. Şu anki seri ryzenlarda max 4.1 - 4.0 ghz olarak oc yapılabiliyor. Sizin dediğiniz hızlara muhtemelen önümüzdeki aylarda tanıtalacak ryzen refresh işlemciler çıkabilecek.
  • is yerimdeki bilgisayarimda i7 7700 var win 8.1 ile mukemmel hizli calisiyor. (4.2 civari). 4.0ghz de sorunsuz calisiyor ama ben taktim illa hizlarda gormek istiyorum

peki konuyla ilgili bilginiz varsa intelin oc yapilabilen islemcisine gecmemi tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahankazim kullanıcısına yanıt
    Hocam onu siz bileceksiniz. Eğer işlemci ağırlıklı bir işlem yapıyorsanız ve mevcut işlemciniz yetersiz kalıyorsa ve de bütçeniz uygunsa geçebilirsiniz. Ama benim tavsiyem biraz daha bekleyip yeni çıkacak amd ve intel işlemcilere göre bir karar vermeniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_predator

Hocam onu siz bileceksiniz. Eğer işlemci ağırlıklı bir işlem yapıyorsanız ve mevcut işlemciniz yetersiz kalıyorsa ve de bütçeniz uygunsa geçebilirsiniz. Ama benim tavsiyem biraz daha bekleyip yeni çıkacak amd ve intel işlemcilere göre bir karar vermeniz.

o zaman biraz beklemekte fayda var. rayzen işlemcilerin bu kadar az oc yapılması canımı sıktı bilsem intel sistem kurardım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.