Şimdi Ara

Rayiç değer

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar, çarşamba günü otoyolda kaza yaptım, kazaya karışan başka bir araç yok.
    araç full kaskoluydu. Eksperden pert kararı çıkarsa rayiç değerin tamamını alabiliyormuyum ? Yoksa sigorta şirketlerinin bir kısmını kestiği söylentisi doğru mu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun.

İnşallah acentenizle görüşüp , polis ya da jandarma çağırmışsınızdır.Yoksa süreç maalesef çok uzar.

Poliçenize göre değişir daha doğrusu firmaya göre değişir.Eğer güçlü bir firma ve eksiksiz bir poliçe ise aracınızın bedeli ne ise onu alırsınız.Burada önemli nokta aracın değerin sizin gözünüzde ettiği değer değil devletin gözünde ettiği değer olduğudur.

Tekrar geçmiş olsun.
  • Çok teşekkürler. Tsb'den aracın rayiç değerine baktım bende oradaki değeri kastediyorum zaten. Olay yerinde polis sigorta şirketini arayarak kaza ihbarı yaptı ve çekici gönderdiler. Alkol yada ehliyet gibi bir problemim yok, alkol testide yapıldı. Araç şuan yetkili servise çekildi eksper bekliyor. Tsb'de yazan değerdende biraz aşağıda bir teklifle gelebilirmiş sigorta. Poliçede yeni yasayla birlikte fiyat kalkmış. Sadece araç rayiç bedeli güvence altına alınmıştır gibi bir cümle yazıyor. Araç için servis pert talebinde bulunacak bakalım eksper öncelikle pert kararı versin umarım çok fazla değer kaybı yaşamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acentenizle iletişim içinde olun pazarlık etmeye kalkarlarsa acenteniz araya girmeli :)

En azından ben öyle yapıyorum :)

• Şuan araçtan bir haber yok, beklemedeyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.