Şimdi Ara

RAW olmuş, bad sector dolu HDD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HDD'lerde bilirsiniz bazı durumlarda bizden hata denetimi yapmamızı isterler. Normal bir günde HDD'mi bilgisayara taktım hata denetimi yapmamı istedi, normal olarak başlattım hata denetimini, aradan bir süre sonra kablonun oynaması ile HDD bağlantısı kesildi ve hata denetimi yarıda kaldı. Tekrar taktığımda harddisk 10 dakika sonunda ancak gözüktü fakat biçimlendirmemi istiyordu. Disk yönetimden durumu incelediğimde HDD RAW formatına geçiş yapmış ve erişmeye çalıştığımda "Bozuk parametre" hatası aldım. Ne yaptıysam düzelmiyor ve HDD REGENERATOR ile tarattığımda harddiskin %99'dan fazlası tamamen bad sector dolu içindeki veriler ise çok değerli veriler, kurtarabilmem mümkün mü?

RAW olmuş, bad sector dolu HDD
    Resimde de görüldüğü gibi bad sector ile başlayıp bad sector ile bitiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir2201 -- 15 Ocak 2019; 20:18:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• o yazılımlar dosya sistemi olarak ntfs ve fat sistemleri tanıdığı için diski bozuk algılıyor olabilir.

bir siteden linux tabanlı çalışan işletim sistemi (pardus olabilir) indirip usb ye yazdır ve sistemi bu usb ile aç
    bu işletim sisteminde bozuk diski sisteme tak dosyalarını kontrol et kurtaramazsan başka çözüm bakarız
  • evet böyle bir çözüm olduğunu biliyordum elimde 2 adet linux dağıtımı ve 2 adet pc var 2. bilgisayarımda Kali Linux kurulu fakat kalide dosyaları görmeye çalıştığımda nadirde olsa ana dosyaları ((P:\) İçindeki dosyalar.) görebiliyorum fakat detaylı girdiğimde ((P:\EmirTYedek\) Gibi klasörler.) klasördeki bir dosyadan ötürü hiç göstermediğinde verdiği bir hatayı veriyor. Çoğunlukla yüklenmeye başlama anında "Dosyaya erişilemiyor Girdi/Çıktı hatası" uyarısı alıyorum

2. Linux dağıtımım WifiSlax ve Live olarak çalışıyor WifiSlaxta Girdi/Çıktı hatası almıyor hatta aksine fotoğrafları açabiliyorum.

WifiSlaxta ise Live olarak, kurulumsuz çalıştığı için flash belleğimin yetersiz performansı sebebi ile sürekli 0b/s, 400kb/s arası dosya atıyor bu şekilde 440 gblık dosyayı kurtarmam mümkün değil.

Önerebileceğiniz düşük boyutlu (1GB'tan aşağı) performanslı bir Linux dağıtımı var mı?

• http://www.killdisk.com/killdisk-home.htm diskini öldür ve dirilt sonra da recovery yap.

• Peki ya dosyalarımı tamamen kaybedersem ve geri getiremezsem? Dosyalar büyük boyutlu dosyalar kimisi çok küçük dosyalar. Ortalama olarak 440 GiBlik verileri % kaçını kurtarabilirim? Her dosya benim için aşırı önem taşıyan dosyalar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.