Şimdi Ara

RAW fotoğraf çekebilen cep telefonları neler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • benim öğrendiğim kadarıyla LG g4 RAW fotoğraflar çekebiliyormuş,başka bildiğiniz RAW fotoğraflar çekebilen telefon var mı?
    sonuçta fotoğraf makinelerimiz her zaman yanımızda olmuyor,cep telefonları ne kadar iyi olursa olursa olsun kötü fotoğraf çeker,ama işte en azından RAW çekerse o fotoğrafı lightrom veya photoshopta falan raw sayesinde daha iyi hale getirebiliriz. o yüzden RAW fotoğraf çeken cep telefonu arayışı içindeyim.

• G2 miraw isimli programla çekebiliyor. Markette yok nedense ama internetten apksı bulunabilir. Bedavaydı zaten sanırım.

Lumia'nın bazı üst modelleri, M9, S6, Note 5 gibi modellerde de var. Hem fiyatı hem özellikleri hem de kamerasıyla G4 en mantıklısı bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yolcudur_abbas kullanıcısına yanıt
    ben lumia 830 kullanıyorum hocam raw çekiyor
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    benim şuanki telefonun turkcell t50 , android markette camara fv5 diye porogram var. onla raw fotoğraflar çekilebiliyormuş,ama android 5 lolipop olması gerekiyormuş android sürümünün.
    benim t50 nin de ne yazıkki android 5 desteği yok. :(

androis 5 sürümlü telefonu olanlar bu camara fv5 adlı progmamı indirsinler çok kullanışlı bir program.
  • yolcudur_abbas kullanıcısına yanıt
    O tür programlar makinenin romu izin verirse öyle özellikleri kullanabilirler. Android 5 yüklü her telefonla raw çekilmez. Camera apisinde o özelliğin aktif olması gerekli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece raw cekebilmekle olay bitmiyor tabi, sensorun ve lensin de iyi olması gerek. G4 bu konuda gerçekten başarılı ve tek alternatifi s6.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.