Şimdi Ara

RASPBERRY Pİ hakkında birkaç soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Raspberry pi almak istiyorum ama bu cihazı kullanma amacım akıllı tv. Bu doğrultuda birkaç sorum var;

-öncelikle bu cihazı uydu alıcısı gibi kullanabiliyor muyuz, yani uydu anteninden gelen kabloyu raspberry ye bağlayacağımız bir aparatı var mı? Ki tabi bunu kullanacak yazılımı var mı?

- ikinci sorum ise eğer uydu alıcısı olamıyorsa akıllı tv olarak kullanmak, yani youtube, kodi gibi programları kullanmak, bu doğrultuda remix os u duydum. Android tabanlı bi işletim sistemi imiş, bu remix os u raspberry pi ye yükleyebiliyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dediklerimizin hiçbirini yapmaz pi

YouTube icin kodi olur birde kodi ye ip tv eklenir

Ama o islerde de pi gene hikaye

Vazgeçin almayın

• 1. Soru hayır uuydu alıcısı olarak kullanamazsınız.

2. İptv ile yerli yabancı kanalları internetten izleyebilirsiniz.

Openelec veya Libreelec yüklersiniz. (Bu şekilde direkt açılan Kodi olmuş olur)

Tv deki usb den de güç girişini Pi ye verirseniz Ek fiş-priz ile uğraşmazsınız hemde

tv açıldığında açılan kapandığında kapanan bir sistem olmuş olur.

TV de cec Özelliği varsa tek TV kumandası ile Pi yi de yönetebilirsiniz.

Online film - dizi - tv bu şekilde izleyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uydu alıcısı olmasını beklediğinize göre kesinlikle size göre bir cihaz değil, almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfve

1. Soru hayır uuydu alıcısı olarak kullanamazsınız.

2. İptv ile yerli yabancı kanalları internetten izleyebilirsiniz.

Openelec veya Libreelec yüklersiniz. (Bu şekilde direkt açılan Kodi olmuş olur)

Tv deki usb den de güç girişini Pi ye verirseniz Ek fiş-priz ile uğraşmazsınız hemde

tv açıldığında açılan kapandığında kapanan bir sistem olmuş olur.

TV de cec Özelliği varsa tek TV kumandası ile Pi yi de yönetebilirsiniz.

Online film - dizi - tv bu şekilde izleyebilirsiniz.

Tv deki usb 5.1 volt 2.5 Amper verebiliyor mu üstat

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    2,5A veremiyor malesef. Bu nedenle Rpi 2 2,5" Adaptörsüz 2 TB HDD Yi görmüyor. Ufak Flaş belleklerde sorun yaratmıyor.
    Dediğim gbi online film - dizi - İptv izlemek için birebir bir sistem oluyor gücü tv den alınca.
    TV deki 2 usb nin gücünü birleştirme gibi birşey olabilirse belki büyük boyutlu HDD leri tanıma sorunu da giderilebilir.

Bu sistemdeki tek sorun 2,5 HDD mi tanımaması bende onu çok dert etmiyorum.
    Çünkü TV zaten 2,5" 2TB HDD yi görüyor. HDD den Film izlemek istediğimde TV den açıyorum direkt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 1 Haziran 2017; 8:27:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uydu alicisi olarak kullanabilirsiniz. Bunun icin Kodi'ye Tvheadend eklentisini yuklemeli ve Pi'nin usb girisine USB DVB S2 alici takmaniz gerekir. Ama bu sekilde astari yuzunden pahaliya gelir. Bunun yerine KII Plus uydu alicili tv box kullanabilirsiniz, hem android media player hemde uydu alicisi bir arada olmus olur, her uygulamayi yukleyip kullanirsiniz.

• Android tv kutusuna arduino yada R.pi baglayan varmı acaba ? sorunsuz ide ile usb üzerinden yazılım upload edebiliyormuyuz developer kartlarına
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.