Şimdi Ara

Raspberry Pi 4 tanıtıldı: Çift monitör desteği ve RAM seçenekleri (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
6
Favori
13.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    4 GB RAM'li modeli stokta kalmamış. Onu bekliyorum. Diğer tüm araçları aldım. Kutunun acelesi yok. Aşağıda linkini paylaştığım teste göz attığımda şunu yazmışlar;

"Raspberry Pi 4’ümüzü eğer kutu içerisinde kullanmak istersek, soğutma yöntemlerinden birini gerçekleştirmemiz gerekiyor gibi gözüküyor."

https://blog.samm.com/raspberry-pi-4-icin-sogutucu-veya-fan-gerekli-midir/

Kutusuz sorun yoksa öyle bırakırım. Pasif soğutma pek işe yaramıyor gibi. Zaten Pi-Hole olarak kullanacağım. Normalde Monitor/TV'ye bağlı bile olmayacak. Sıcaklık sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

4 GB RAM'li modeli stokta kalmamış. Onu bekliyorum. Diğer tüm araçları aldım. Kutunun acelesi yok. Aşağıda linkini paylaştığım teste göz attığımda şunu yazmışlar;

"Raspberry Pi 4’ümüzü eğer kutu içerisinde kullanmak istersek, soğutma yöntemlerinden birini gerçekleştirmemiz gerekiyor gibi gözüküyor."

https://blog.samm.com/raspberry-pi-4-icin-sogutucu-veya-fan-gerekli-midir/

Kutusuz sorun yoksa öyle bırakırım. Pasif soğutma pek işe yaramıyor gibi. Zaten Pi-Hole olarak kullanacağım. Normalde Monitor/TV'ye bağlı bile olmayacak. Sıcaklık sorun olmaz diye tahmin ediyorum.
    pi hole için 4 gb ram e gerek varmıki ?

ben nas server olarak kullanıyorum 2 gb lık modelini %14 ram kullanıyor ama sen bilirsin

• şöyle bir kasa buldum
    aliexpress soğutucu full aliminyum ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 17 Ağustos 2019; 11:52:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

şöyle bir kasa buldum
    aliexpress soğutucu full aliminyum ne dersiniz ?
    https://flirc.tv/more/raspberry-pi-4-case

bu da var ama sen bilirsin bu fiyatlara %20 vergi ekleyerek alıcaksın yurt dışından .

ikiside güzel ürünler ama ben şu ürünü kullanıyorum gayette memnunum
    https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/chipset-cpu-gpu-vga-ram-led-ic-353510mm-aliminyum-sogutucu-P217781403

• TheJudgé kullanıcısına yanıt
    teşekkurler...

adaptör olarak bu ürünü syrox adaptör kullanan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 17 Ağustos 2019; 11:51:33 >
  • burada yapılan testlere göre neredeyse 1 amperlik adaptör ile calısıyor...

max çektigi akım ise 1.5 amperi geçmiyor...

• quote:

burada yapılan testlere göre neredeyse 1 amperlik adaptör ile calısıyor...

max çektigi akım ise 1.5 amperi geçmiyor...

evet orjinal adaptör kullanmanızı öneririm ama

zaten istediğiniz kadar güçlü adaptör kullanın usb den verilen voltaj sınırlı aklınızda olsun

usblerin toplamına verebildiği akım 1.2 amper , yani eğer 2 adet 0.85 amper çeken usb diskiniz varsa ikisini birden çalıştıramıyosunuz güç yetmiyor

çözüm olarak güç kaynağı bağlanabilen usb hublardan almanız gerekiyor

• micro77 kullanıcısına yanıt
    Umarım bu şarj cihazını almamışsınızdır. RPi'yi Kodi için kullanıyorum. Bu şarj cihazı ile menüde donuyor kalıyor, aşırı yavaş çalışıyor. Orjinal adaptör siparişi verdim bu şarj cihazını 30dk kullandıktan sonra. Şarj cihazını da birine hediye ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitik. -- 21 Ağustos 2019; 15:12:28 >
  • Arkadaşlar şöyle bir pleksi kesim yaptırdım cihaz için. Çok da güzel olduğunu düşünüyorum. Bu ilk versiyon. İkinci versiyonda kalıbı 1-2cm büyütüp köşeleri yuvarlanacak, kolay takılıp çıkarılması için vida delikleri 1mm genişletilecek. Belki Raspberry logosu kaldırılabilir ya da yerine başka birşey gelebilir. İlgilenenler varsa PM atabilir

• Farklı HDMI, Type-C kabloları/adaptörleri kullanılacağı göz önünde bulundurularak girişlerin olduğu taraflar sıfıra sıfır kesildi.
    • Vidalar ve somunlar sayesinde RPi4'ü istediğiniz yüksekliğe getirip sabitleyebilirsiniz.
    • Fan vida delikleri ve boşluğu. (40 mm fan ile uyumludur. 30 mm-50 mm ölçüde de kesilebilir.)
    • Yükseklik ayarı sayesinde fan içe (işlemcinin direkt üstüne) ya da case'in üstüne takılabilir.

Raspberry Pi 4 tanıtıldı: Çift monitör desteği ve RAM seçenekleri

• bitik. kullanıcısına yanıt
    henuz bu adaptörden almadım.

uyarı için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 21 Ağustos 2019; 20:8:14 >
  • raspberry pi 4 mü yoksa nano pi m4 mi ?

raspberry pi 4 ısınma sorunları düşündürüyor doğrusu ?

ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 21 Ağustos 2019; 20:7:36 >
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    fan ile buz gibi oluyor. h265 10bit 1080p film izlerken aktif fan soğutması ile 33° gördüm 🌝

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheJudgé kullanıcısına yanıt
    bahsettıgınız kutu burada ıncelenmıs sonuclar gayet ıyı gorunuyor.

• satın almak ısteyen varsa 2gb modelı burada cok uygun fiyata .

sadece 280 TL ;
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/raspberry-pi-4-2gb-sifir-kutusunda-470701742
  • quote:

satın almak ısteyen varsa 2gb modelı burada cok uygun fiyata .

sadece 280 TL ;
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/raspberry-pi-4-2gb-sifir-kutusunda-470701742
    Çok inandırıcı gelmedi açıkcası , satıcı rp4 diye 3 yollayabilir ...

ürünün fiyatı zaten 2gb 45 dolar 4 gb 55 dolar

ürünün fiyatı gümrük vergisi hariç 262 TL ye denk geliyor 18 tl lik bir kar ile satıcağını sanmıyorum kaldıki gümrük vergisini de ekleyin %20 den hesaplayın 314 TL ye gelir yani bu fiyat mümkün değil üründe bi terslik var haberiniz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 27 Ağustos 2019; 11:58:44 >

• bitik. kullanıcısına yanıt
    Bakır soğutucu'dan memnun musunuz? Fan takmak yerine üstte eklediğim iki ürünle pasif soğutma yapmak sizce iş görür mü?
  • ben evde bulduğum ufak kasa fanını yandan üfürecek şekilde koydum, boşta iken 20 derece daha serin çalışıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.