Şimdi Ara

rar'dan çıkartma sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, windows 7 kullanıyorum 2 disk var. C'de windows ve programları kuruyorum. 160 gb harddisk, 30'u C, geri kalanı D'de.

Sorun şu ki, indirdiğim bi programı rar'dan çıkartırken C'de yeterli alan yok diye hata veriyor ve çıkartamıyorum. Oysa ki D'de 30 gb boş yerim var. Ama C'deki boş yer 4 gb. 6 gblık bi dosyayı çıkartamıyorum.

Ne yapmam lazım böyle olması normal mi yoksa birşey mi yapmam lazım :(

• rar'dan cıkarttırken d surucusunu secmelısın
  • indirdiğim dosyaları Dye indiriyorum zaten, hemen buraya çıkart diyorum işte. D olmuyor mu ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: REVENT0N
    indirdiğim dosyaları Dye indiriyorum zaten, hemen buraya çıkart diyorum işte. D olmuyor mu ki ?

7zip kullan hocam
  • Winrar dan dosya çıkartırken "onay almadan çıkart" seçeneğini kullanmadıysanız, dosyayı önce temp klasörüne çıkarıp sonra çıkarmak istediğiniz yere taşır. Tek harddiskte normale göre 2 kat sürede bu işlemi yapar. Eğer "Seçenekler/yollar" sayfasında "geçici dosya klasörü" yazan yerde, dosyaları çıkartacağınız sürücüyü veya sistemin kurulu olmadığı bir hddyi seçerseniz, hem işlem süresi azalır hemde butür sorunlarla karşılaşmazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Winrar dan dosya çıkartırken "onay almadan çıkart" seçeneğini kullanmadıysanız, dosyayı önce temp klasörüne çıkarıp sonra çıkarmak istediğiniz yere taşır. Tek harddiskte normale göre 2 kat sürede bu işlemi yapar. Eğer "Seçenekler/yollar" sayfasında "geçici dosya klasörü" yazan yerde, dosyaları çıkartacağınız sürücüyü veya sistemin kurulu olmadığı bir hddyi seçerseniz, hem işlem süresi azalır hemde butür sorunlarla karşılaşmazsınız.

C sürücüsünü bu kadar küçük ayırmak bence doğru değil.
    Genelde bazı kullanıcılar tüm bilgilerimi D de tutacağım nasıl olsa diye bu tür bir uygulama yapıyor ancak İşletim sisteminin kurulu olduğu sürücünün de aşırı kısılması bu ve benzeri sorunlar yaşanmasına neden oluyor.

• En kestirme çözüm diski yarı yarıya bölmek.
  • sistemin oldugu dısk boyutunu az bırakmak daha iidir ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Winrar dan dosya çıkartırken "onay almadan çıkart" seçeneğini kullanmadıysanız, dosyayı önce temp klasörüne çıkarıp sonra çıkarmak istediğiniz yere taşır. Tek harddiskte normale göre 2 kat sürede bu işlemi yapar. Eğer "Seçenekler/yollar" sayfasında "geçici dosya klasörü" yazan yerde, dosyaları çıkartacağınız sürücüyü veya sistemin kurulu olmadığı bir hddyi seçerseniz, hem işlem süresi azalır hemde butür sorunlarla karşılaşmazsınız.

İşime yaradı, teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.