Şimdi Ara

Rapor ile askerlik nasıl tecil edilir? Raporun hangi günden başlaması lazım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
50.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: voodoo child

beyler ne olacak bu rapor isleri?
    bir de yeni celp donemlerinde ilk defadan sonraki cezalar savciliga verilecek deniliyor
    mayista gitmem mi gerekiyor nisanda gitmeyecegim icin? rapor alamazsam ceza odeyecegim

paniğe gerek yok .100 tl bir senelik cezadır.mahkemeye değil senin nüfuza kayıtlı olduğun cumhuriyet savcılığına dosyan teslim ediliyor senin sicilinde bir bozukluk yoksa zaten idari para cezası vermekten başka bir yasal bir yaptırım da yok 1 yıl için bu ceza 100 tldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpcan14

quote:

bir de yeni celp donemlerinde ilk defadan sonraki cezalar savciliga verilecek deniliyor
    mayista gitmem mi gerekiyor nisanda gitmeyecegim icin? rapor alamazsam ceza odeyecegim

paniğe gerek yok .100 tl bir senelik cezadır.mahkemeye değil senin nüfuza kayıtlı olduğun cumhuriyet savcılığına dosyan teslim ediliyor senin sicilinde bir bozukluk yoksa zaten idari para cezası vermekten başka bir yasal bir yaptırım da yok 1 yıl için bu ceza 100 tldir

tam anlamadim lutfen aciklarsaniz gercekten cok sevinirim...
    kamuda calisiyorum sayilir daha yeni adayligim bitti fakat ev, kira derken para kazanamadim yuksek lisans da bitmedi...( 28 oldugum halde uzattigim icin tecil vermedi askeriye) simdi bu sefer gitmeyip 100 tl ceza verirsem 1 sene boyunca mi tecil oluyor? herhalde oyle degildir... sonucta 3 celp donemi daha var... en azindan agustos'tan sonra gitmek istiyorum... asal'in sitesinde de ikinci bakaya kalan ( 1.nin cezasini odeyen ) savciliga verilir diyor
    buna gore bir aciklama yapabilir misiniz?

• quote:

quote:

quote:

tam anlamadim lutfen aciklarsaniz gercekten cok sevinirim...
    kamuda calisiyorum sayilir daha yeni adayligim bitti fakat ev, kira derken para kazanamadim yuksek lisans da bitmedi...( 28 oldugum halde uzattigim icin tecil vermedi askeriye) simdi bu sefer gitmeyip 100 tl ceza verirsem 1 sene boyunca mi tecil oluyor? herhalde oyle degildir... sonucta 3 celp donemi daha var... en azindan agustos'tan sonra gitmek istiyorum... asal'in sitesinde de ikinci bakaya kalan ( 1.nin cezasini odeyen ) savciliga verilir diyor
    buna gore bir aciklama yapabilir misiniz?

hayır sen 1 yıl içerisinde şubeye başvuru yaptığın takdirde bunun cezası 100 tl .kimse mahkemeyle uğraşmaz uzun lafın kısası

• quote:

hayır sen 1 yıl içerisinde şubeye başvuru yaptığın takdirde bunun cezası 100 tl .kimse mahkemeyle uğraşmaz uzun lafın kısası

hayir ilkinde oyle diyor
    mesela artik mayista da celp var
    onda da gitmezsem savcilik yaziyor
    ikincisi ve 3.sunden sonra savcilik yok mu ? sitede oyle yaziyor
    yoksa her birinde 100 lira verip kurtulur muyum?
  • quote:

quote:

hayir ilkinde oyle diyor
    mesela artik mayista da celp var
    onda da gitmezsem savcilik yaziyor
    ikincisi ve 3.sunden sonra savcilik yok mu ? sitede oyle yaziyor
    yoksa her birinde 100 lira verip kurtulur muyum?

Kanunu ıyıce oku kardeşim 1 yıldan sonraki ilk 4 ayda 250 tl ne demektir.d
  • Merhaba arkadaşlar. Konuyu tekrar hortlatmış gibi oluyorum ama durumum baya bi karışık. ben 29 yaşındayım diye okula devam ettiğim lisans programına kayıt yaptırmakta zorlandım bu dönem. kayıt yaptırabilmek için celp dönemimi kasım olarak seçip mecbur askerlik kararı aldırdım ve ders kaydımı yaptırdım. Şimdi benim sorum şu olacak. Benim bitirme tezim kaldı sonraki döneme. Eylülde kayıt yaptırıp bitirme tezimi alıp şubatta kısa dönem askere gitmek istiyorum ama önümde kasımdaki askerlik problemi kalıyor. Bu askerliği bir şekilde şubata kadar raporla filan erteleme şansım olurmu? Aynı zamanda çok iyi bir firmada işe başladım, rapor alırsam iş için sıkıntı olur mu? Raporla filan halledemezsemde kaçak olarak şubata kadar kalıp diplomamı şubatta askerlik şubesine verip kısa dönem askerlik yapabilirmiyim? Bu konuyu bilen hiçbir tanıdığım yok, bu yüzden sizden yardım bekliyorum.
  • arkadaşlar merhaba benım durumum da biraz karışık gelebilir 2010 yılında aöf kamu yönetimi kaydımı sildirdim yeni çıkan af ile birlikte 2013 eylül ayında tekrar dan kayıt yaptırabileceğim fakat benım tecilim mayıs ayında bitiyor ne yapmam gerekir? rapor alsam geçerli olurmu yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • cevap vereb,lecek kımse yokmu arkdaşlar zor durumdayım nolur yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: slymn_gnl

arkadaşlar merhaba benım durumum da biraz karışık gelebilir 2010 yılında aöf kamu yönetimi kaydımı sildirdim yeni çıkan af ile birlikte 2013 eylül ayında tekrar dan kayıt yaptırabileceğim fakat benım tecilim mayıs ayında bitiyor ne yapmam gerekir? rapor alsam geçerli olurmu yardımcı olursanız çok sevinirim...

Panik yapma 1 dönem bakaya kalırsın 100 tl cezası var daha sonra okula kaydını yaptırıp öğrencilik belgeni şubene direk teslim edersin tecil işlemlerin de halledilir tabiki 29 yaşından küçük olmak şartı var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: slymn_gnl

arkadaşlar merhaba benım durumum da biraz karışık gelebilir 2010 yılında aöf kamu yönetimi kaydımı sildirdim yeni çıkan af ile birlikte 2013 eylül ayında tekrar dan kayıt yaptırabileceğim fakat benım tecilim mayıs ayında bitiyor ne yapmam gerekir? rapor alsam geçerli olurmu yardımcı olursanız çok sevinirim...

Panik yapma 1 dönem bakaya kalırsın 100 tl cezası var daha sonra okula kaydını yaptırıp öğrencilik belgeni şubene direk teslim edersin tecil işlemlerin de halledilir tabiki 29 yaşından küçük olmak şartı var

bakaya kaldıktan sonra nasıl kayıt yaptırcam ? kayıt yaptırırken askerlik durum belgesi istiyorlar bakaya durumunda olursam eğer kayıt yaptıramıyorum. bakaya kalmadan halletmem lazım bu işi yoksa geçmiş olsun hiç bi işlem yapamam.

• merhaba arkadaslar yuksek lisanstan dolayi askeligimi ertelemisitim ve tecilim 2013 aralikta bitiyo fakat ben2014 deki ogretmen atlarina katilamk isityorum bunun icinde askerligimi ertelemem gerek yaniltmiyosam tecilli olmadan ogretmen atamasi yapilmiyo , benim ikinci bir sansimda doktaora ile ertelemek fakat dil puanim simdilik yetmedigi icin i eyluldeki yds den yeterli puan lasam bile doktora muracatlari bitiyo ve 2014 subattaki doktora icin ise tecilim 2013 aralikta bittiginden muracat edemiyorum lutfen konuyu iyi bilen biri bana yol gosterebilirmi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.