Şimdi Ara

Rap saçmalığından kurtuldum, Bana önereceğeniz sanatçılar? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım öncelikle çok sağlıklı ve mantıklı bir karar vermişsin, biraz geç olmasına rağmen(baba 6 yılda boru değil yani). Öncelikle için rahat olsun rapi bırakma konusunda. Çünkü RAP SANAT DEĞİLDİR. Nasıl sanat değildir? Sanat öyle herkezin yapabileceği iş değildir. Ama sen önüne gelen herhangi birisine bi tane şiir ezberlet, bi kaç kere hızlıca okutma egzersizi yaptır, al sana RAP. Bunu herkez yapabilir. Sonra bilgisayardan bi kaç tanede ritm, tekno bişeyler koy, olsun bitsin. Fakat rock, blues, jazz, metal, türk sanat müziği, türk halk müziği,pop(günümüzde yapılan popu kasdetmiyorum 90lar popunu kasdediyorum)kısacası RAP, Tekno, Hippop harici tüm tarzlar; Tamamen tepeden tırnağa sanat ürünüdür. Öncelikle bu tür müzikleri herkez yapamaz, mutlaka sesinin güzel olması veyahutta bir müzik ensturman bilgisinin olması gerekir. Bunlara ek olarak nota bilgisi, nota kulağı, ritm duygusu vs.vs.. Özetle için rahat olsun...

Sana tavsiye ediceğim sanatçıları sayim. Blues dinlemeni şiddetle öneriyorum. O kadar keyifli o kadar rahatlatıcı birşeyki.
    Chuck Berry bu işin babalarındandır. Beğendiğim şarkıları: Johnny B. Goode, No Particular Place to Go, Maybellene, My Ding A Ling
    Led Zeppelin; Stairway to Heaven, Babe I'm Gonna Leave You
    Eric Clapton; Tears in Heaven, Change the World

Bu şarkıları dinle, kesinlikle rahatlayacaksın, sanatın ne olduğun anlayacksın...

Küçük bi ekleme(aslında çoooooooook büyük): Yavuz Çetin bütün şarkıları, hayatımda dinlediğim en iyi müzisyenlerden, hatta en iyi müzisyen bile diyebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -murti- -- 13 Mart 2010; 13:00:17 >

• bir daha rap dinleme sen. bırak biz dinliyoruz zaten...
  • " Rap türkiyede cartelle baştan umudunu kaybetti " raziel nisroc .. Doğru söylüyor dinlenmesi gerekenleri dinlerseniz rapide seversiniz .. Aynı diğer müzik tarzlarında olduğu gibi .. Ve 6 yıldır rap ile yatıp kalkıyorum hiçte birgün sıkıldığımı bilmem ..
  • Müzik paylaşan meaningless a selam olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: YD again

bir daha rap dinleme sen. bırak biz dinliyoruz zaten...

mama ma ma mını ma mını mi mini mi mini makrifon şov mikrofon şov
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jentin

ma ma ma ma mını ma mını makrifon şov. şimdi bana bi bakınız haydi şimdi bana bi bakınız haydi şimdi bana bi bakınızakını zakınaasdflksşlk !?!?>---<-<"(system failed...)

andırgırandı kafanıza takınız
  • Sagopa falan dinlersen tabiki sıkılırsın nereye kadar damar Amerikadan isimler dinleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cém -- 13 Mart 2010; 12:55:01 >
  • Rap i sevmiyor olabilirsin ama saçma diyemezsin.. Pardon jentinmiş sallayın
  • quote:

quote:

+bi milyon
  • 2000 limisin

• akrepler grubundan imamın kayığı adlı eseri dinle.

bi de bu abileri.ama youtube'a atan ibiş emo olduğundan lirikler o renkte. iki grubun birbiriyle alakası yok biliyorum, random yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SANQUIS -- 13 Mart 2010; 12:58:38 >

• Özüne dön
  • sırf rap dinlersen sıkılırsın sora gelip buraya böyle konu açarsın tabi

ben şahsen arabesk müzik kesinlikle dinlemem müslüm ferdi tarzı onun haricinde

techno hause rnb pop slow vs vs.

kulağa hoş gelen her şarkıyı dinlerim
  • quote:

quote:

rap ma ma mimi değil muthafu*kaaaa dır
  • Rammstein
  • yalnız bu parçaya bitiyorum orası ayrı

• şebnem ferah
    teoman
    duman
    manga
    hayko
    gripin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biz Babadan Böyle Gördük

2000 limisin

uçurdular avareli.
  • rap muzik sacma zaten sen en iyisi hic muzik dinleme sana gore degil muzik
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.