Şimdi Ara

Range Extender mı Router mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Superonline Fiber kullanıyorum. ZTE (802.11ac) marka bir modem var. 25mbit hattım olasına rağmen laptop (802.11n) ile ortalama 5 mbit en fazla 10 mbit internet çekiyorum. Buna da razıyım fakat zaman zaman 1mbit altına düşmeler oluyor. Telefon ile aynı konumdan bağlandığıda 20 mbit yakın çekebiliyorum. (Ev civarında çok fazla wifi ağı mevcut kanal değiştirdim fakat çözüm olmadı). Router ile laptop arasındaki mesafe yaklaşık 5-6mt civarında.

Evde 4 adet cihaz (ios, android, appletv, laptop) internete bağlanıyor. Sorun sadece laptopta oluyor.

Çok fazla oyun oynamıyorum genelde netflixten dizi izliyorum ve pubg oyuyorum.

Bir adet router veya range extender alıp ethernetten laptopa bağlamayı düşünüyorum. Wireless adaptör alarak sadece laptopta da kullanabilirim. Max bütçe 250 TL civarında.

Hepsi farklı ürünler fakat aşağıdaki ürünlerden bir tanesini düşünüyorum.

Tp-Link T2Uh 750 Mbps Ac Kablosuz 802.11 Ac/A/B/G/N Harici Antenli Wps Çift Bant Adaptor
    TP-Link ARCHER-C50 Archer C50 AC1200 Wireless Dual Band Router
    TP-LINK RE200 300MBPS-433MBPS DUAL-BANT KABLOSUZ-AC RANGE EXTENDER

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecevik -- 6 Ocak 2019; 15:47:8 >

• TP-Link ARCHER-C50 Archer C50 AC1200 Wireless Dual Band Router aldım.
  • Senin sorunun Wifi 2.4ghz kirliliği, çare wifi 5ghz ac, 150-200 liraya wifi ac destekli bir router alıp kullanabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • superonline verdiği modem 5ghz destekliyor fakat laptop 5ghz desteklemiyor. yeni router alıp iki router arasında köprü kurdum ikinci routerdan ethernet ile laptopa bağladım şu anda 25 mbit alıyorum. Umarım böyle devam eder.
  • Tp link rezalet p5 olan modeli var daha önce ac1200 kullandım oda aynı çekim gücü sıfır başka markaya yönelin.
  • Ben TP-Link Archer C60 kullanıyorum. Gayet iyi. Tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.