Şimdi Ara

Rampage wind chill 200 [işlemci soğutucu] [109 TL]🔥🔥 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
2.438
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: qzwxec

109 liraya 3 isi borulu sogutucu, daha ne olsun? Iyi tarafi, standart fanlar takabilmek, kotu tarafi, kule tipi sogutucularin mosfet ve ramleri sogutmamasi,
    yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum mosfet ve ramleri soğutan işlemci soğutucular mı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum mosfet ve ramleri soğutan işlemci soğutucular mı var

Alıntıları Göster
    Sıvı soğutmalar da mosfetleri soğutmuyor bu açıdan bakarsak, wraith spire gibi fanların etrafa verebileceği esinti o soğutmaya bir katkı sağlamaz görüşündeyim ben de. Kasa içi soğutma düzgün ve ortalama üzeri bir anakartta sorun olmaz, bu arada fiyatına göre bence de hiç kötü bir soğutucu değil.

Alternatif arayan ve rgb olsun diyenler şu alternatifi de değerlendirebilir.
    https://www.bizdehesapli.com/EN42296

• Alt linkteki ürün de 6 borulu gözüküyor ve fiyatı gayet uygun, insan terettüd ediyor alınır mı gerçekten diye.
    https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/ultra-sogutma-6-bakir-kanalli-kirmizi-ramtech-t6-cooler-fan-P236223292
  • Düzgün bir termal macun ve iyi bir kasa soğutma ile bu fanlara gerek yok ben kasa fanlarını değiştirdim sıcaklıkta bayağa değişme oldu.
  • nerazzuri kullanıcısına yanıt
    Linkteki Xigmatek RGB li fan nasıldır? Yeni Ryzen 5 sistemimde stok Wraith var, ondan daha iyi performans verirse alayım hemen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuncuyu kaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CGUzmani -- 26 Mayıs 2020; 20:3:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    300 civarı RGB ne önerirsiniz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rampage vasat bir marka
  • ATX formunda, işlemci soğutucusunun fanının hava akımı ile işlemci çevresindeki mosfet, ram, chipset ve ekran kartının arka yüzünün soğutulur. Standardı bu. Intel'in bir dönem ATX yerine çıkartmaya çalıştığı BTX formunda, işlemci soğutucu, havayı doğrudan dışarıdan alıp dışarıya veriyordu ve bu maliyetleri epey artırdığı için, vazgeçildi.

Kule tipi veya su soğutma gibi, anakarta hava akımı sağlayamayan soğutma sistemlerini kullananlar, bu hava akımını ekstra yöntemlerle sağlar. Forumlara takılanların çoğunun kasası, bu ekstra yöntemlere sahip zaten. Bazı üst düzey anakartlarda, kutu içeriğinde, bu tip durumlarda kullanılmak için chipset veya mosfet soğutucularına takılması için fan veya su soğutma blokları oluyor.

Ancak tek fana sahip kasalar, forumlarda pek olmasa da, kullanımdaki bilgisayarların %98'idir ve bu kasalarda ne kule tipi, ne de su soğutma kullanılamıyor. İşyerindeki 350 adet bilgisayarda özel soğutucular seçip kullanıyorum ama bunların neredeyse tamamına yakını, fanı yanda değil, yukarıda olan soğutucular. İşlemcinin Matlab çalıştırırken 80 yerine 70 derecede çalışması, bize fayda sağlamıyor, ama mosfetin 90 dereceleri görmemesi, sistemleri uzun yıllar boyu kullanmamız için şart.

• Sipariş iptali için aranan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Linkteki Xigmatek RGB li fan nasıldır? Yeni Ryzen 5 sistemimde stok Wraith var, ondan daha iyi performans verirse alayım hemen.
    https://www.youtube.com/watch?v=iufbmFDsRNc&feature=youtu.be

Hocam böyle bi video buldum
    İntel stok soğutucusuyla 89 olan dereceyi 74 e düşürmüş.
    Ryzende ne kadar fark eder bilemiyorum.
    Stoktan daha gürültülüymüş birde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 28 Mayıs 2020; 17:9:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha önce segment ile işyapmış biri olarak söylüyorum bu ürünlerin geliş fiyatlarını görseniz bu fiyatların normal olduğunu aslında sıcak olmadığını bilirsiniz. 3 yıl önce ile kıyaslayacak olursam bu ürünün geliş fiyatı tahmini 70-90 TL arasıdır.
  • Murat Alper kullanıcısına yanıt
    Beni aradıkar stok hatası falan dediler iptal istediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cfm dusuk
    3 boru

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.