Şimdi Ara

RAMOS 'miumiu' W17 PRO PAYLAŞIM VE DESTEK PLATFORMU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
2
Favori
12.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tek şikayetim dil desteği ve hdmi başka da bir sıkıntım yok.Polypad fw si sarmadı 705 dönüş yaptım.Bu yeni çıkacak olan 4.1.1 ne tür yenilikler içeriyor acaba.
  • @vorb, bir kaç forumda baktiğımda 4.1.1. da turkce desteğini gördüm ama ramos tarafından çıkartılacak romda yer alır mı bilmiyorum açıkçası merak konusu

http://www.youtube.com/embed/hsnr-SjUNms
  • Bu 4.1 yeni çıkacak olan Android 4.1 Jelly Bean olanmı acaba.
  • İnternette biraz araştırma yaptım ve okuduklarım gerçekten beni mutlu eden şeylerdi. Bunlardan birisi Ramos w17Pronun çin tabletleri arasında 4.1i yayınlayacak ilk firma olması oldu. Ki bu şunu gösteriyor gerçekten aldığımız tableti üreten firma düzgün çalışıyor ve ürününün arkasında duruyor :)

Android 4.1 Jelly Bean'dan görüntüler.

RAMOS 'miumiu' W17 PRO PAYLAŞIM VE DESTEK PLATFORMU

RAMOS 'miumiu' W17 PRO PAYLAŞIM VE DESTEK PLATFORMU

Rom çıkar çıkmaz denemek için sabırsızlanmaya başladım :)

• Ramos amlogic 8726 mx islemcilerinin muhendislik testlerinde amlogicle ortaklık icinde calismis. hatta w17 pro amlogic tarafından tanitim urunu olarak kullanılmıstır. donanim ve yazilim konusunda pro serisi tabletler mayis ayindan beri neredeyse mukemmel durumda. 4.1 inde stabil bir sekilde ilk olarak ramostan gelmesi bence supriz olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @THeRioN bilgilendirme için teşekkürler. Şu andan sonra tek yapacağımız oturup beklemek olacak sanırım :)
  • Arkadaşlar polypad'in rom'unu yükleyen kimse var mı ? Mevcut romdan ne farkları var acaba ? Bir arkadaş için turkce olması için yükleyeceğim. artı eksi var mı ?
  • Arkadaşlar merhaba,slatedroid'teki ramos w17 pro sayfasında custom rom'ları ve I9100 fingerprintini yayınlayan F&L Superstore nickli kullanıcı,galaxy s2 ile ramos w17 pro'daki çözünürlük farkından bahsetmiş ve 1024x600 çözünürlükte mali 400'ü olan bir cihaz tavsiye ederseniz ona uygun bir footprint yapayım demiş.Önceki mesajlarda bahsettiğim samsung p6200'ü tavsiye ettim.Görebildiğim kadarıyla 7 inch,1024x600 çözünürlük ve mali 400'e sahip olan piyasadaki tek meşhur ve bilindik tablet.Diğer tabletlerde genelde 10 inch ve 1280x1024 çözünürlük standart gibi (örn:galaxy tab),eski nesillerin ise lenovo,xoom,sony falan tegra 2,yeni çıkan acer ve asus serileri ise (A700 gibi) 1920x1080 çözünürlükte.Bundan sonra çıkanlar da böyle olacak gibi o yüzden pek alternatif yok hatta hiç yok .Eğer uygun fingerprinti yaparsa cihaz artık p6200 olarak tanınacağı için resmi marketten bile uygulamayı yüklesek,wifi üzerinden data'yı 7 inch ve 1024x600 mali 400'lü bir cihaza göre indireceği için oyun sorunu %100 çözülmüş olacak inşallah tek farklılık ramos mali 400x2,samsung p6200 mali 400x4 gpu'ya sahip.Ama sırf boyut,çözünürlük ve gpu'nun aynı olması bile her şeyi halledebilir.İyi akşamlar.

• ben w13 promu samsung galaxy note (GT N7000) olarak duzenledim uygulamalar açısından derdim yok. Belki w17pro içinde iyi bir tercih olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,
    bu tabletten almayı planlıyorumda bir kaç kişi wifi çekmediği konusunda şikayetleri olmuş.Sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.Sıkıntılı mı acaba ? Ya da yazılımsal bir sorun mudur ?
  • @furion07 sende hangi oyunlarda problem yarattı, bende şu an DEAD TRIGGER,Six-Guns gibi oyunlar yüklü her hangi bir problem çıkartmadı. Sende problem olanları söyler misin bir deneyim bende .
  • hocam bende asphalt 6,let's golf 2 gibi oyunlar bozuk görünüyor ekranda çok fazla denemedim.Ama farklı apk'lerden yükleyince farklı sonuçlar var.Mesela bi apk'de ekrana sığmıyor taşıyor,bi tanesinde küçük geliyor kenarlarda boşluk var falan.Bir tanesinde asphalt 6 tam oturdu ekrana.O yüzden düzgün çalışan apk'leri paylaşalım dememdeki düşüncem buydu.Muhakkak doğru çalışanı vardır ama dediğim gibi forumlarla farklı apk'ler aramak yerine ramos w17 pro aynı özelliklerde ve hatrı sayılır bir tablet gibi davransa çok daha güzel olur.Hatta orjinal play store'dan bile yüklenebilir duruma gelir.Android 4.1 jellybean yüklü,Türkçe dil destekli,wifi'ı düzeltilmiş ve samsung p6200 fingerprint'li bir ramos tadından yenmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Silence45

arkadaşlar merhaba,
    bu tabletten almayı planlıyorumda bir kaç kişi wifi çekmediği konusunda şikayetleri olmuş.Sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.Sıkıntılı mı acaba ? Ya da yazılımsal bir sorun mudur ?

Merhaba,wifi sorunu galiba donanımsal yani yazılımlarla bir parça artıp azalıyor ama gene de genel olarak çin tabletlerinde olan bir sorunmuş çekim gücü çok zayıf.Ama onun dışında fiyat performans olarak hdmi'ı yok (ki bence tablet taşınabilir bir cihaz olarak kullanılacağından çok gerek yok.Hdmi için büyük bir tv ve laptop daha mantıklı,tabi tabletle üniversitelerde büyük ekranda sunum falan yapacaksanız başka) bunun dışında son derece memnun kullanan herkes.

• Bende burdan bi arkadaştan aldım bakalım yarın hayırlısıyla elime geçecek.7" olması çok düşündürdü alırken ama olmazsa en kötü satar 9.7" veya 10.1" alırım diye düşündüm.Yarın elime geçerse bi bakayım inşallah sorunsuz sıkıntısızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furion07

hocam bende asphalt 6,let's golf 2 gibi oyunlar bozuk görünüyor ekranda çok fazla denemedim.Ama farklı apk'lerden yükleyince farklı sonuçlar var.Mesela bi apk'de ekrana sığmıyor taşıyor,bi tanesinde küçük geliyor kenarlarda boşluk var falan.Bir tanesinde asphalt 6 tam oturdu ekrana.O yüzden düzgün çalışan apk'leri paylaşalım dememdeki düşüncem buydu.Muhakkak doğru çalışanı vardır ama dediğim gibi forumlarla farklı apk'ler aramak yerine ramos w17 pro aynı özelliklerde ve hatrı sayılır bir tablet gibi davransa çok daha güzel olur.Hatta orjinal play store'dan bile yüklenebilir duruma gelir.Android 4.1 jellybean yüklü,Türkçe dil destekli,wifi'ı düzeltilmiş ve samsung p6200 fingerprint'li bir ramos tadından yenmez

Hocam selam;

sen söyledikten sonra blackmark ile indirdim ve 592mblik bir güncelleme yaptı, şu an sorunsuz çalışıyor asphalt 6 bende her hangi bir sorun olmadı. Sanırım sen kendin yüklüyorsun, bununla alakalı birşey olabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: apexepa

quote:

hocam bende asphalt 6,let's golf 2 gibi oyunlar bozuk görünüyor ekranda çok fazla denemedim.Ama farklı apk'lerden yükleyince farklı sonuçlar var.Mesela bi apk'de ekrana sığmıyor taşıyor,bi tanesinde küçük geliyor kenarlarda boşluk var falan.Bir tanesinde asphalt 6 tam oturdu ekrana.O yüzden düzgün çalışan apk'leri paylaşalım dememdeki düşüncem buydu.Muhakkak doğru çalışanı vardır ama dediğim gibi forumlarla farklı apk'ler aramak yerine ramos w17 pro aynı özelliklerde ve hatrı sayılır bir tablet gibi davransa çok daha güzel olur.Hatta orjinal play store'dan bile yüklenebilir duruma gelir.Android 4.1 jellybean yüklü,Türkçe dil destekli,wifi'ı düzeltilmiş ve samsung p6200 fingerprint'li bir ramos tadından yenmez

Hocam selam;

sen söyledikten sonra blackmark ile indirdim ve 592mblik bir güncelleme yaptı, şu an sorunsuz çalışıyor asphalt 6 bende her hangi bir sorun olmadı. Sanırım sen kendin yüklüyorsun, bununla alakalı birşey olabilir mi ?

Önceleri asphalt yazınca blackmart'ta bir şey çıkmıyordu yav ben mi yanlış hatırlıyorum şimdi bir ton sonuç çıktı asphalt 5,6.Bunları deneyeyim bir de çok sağolasın.

• Eveet benimde elime geçti tablet.drfettah nickli arkadaştan aldım.Sağolsun gerçekten çok iyi bir arkadaş güvenilir, sorunsuzca tavsiye ederim.
    Şimdilik boyut olarak fena durmuyor bakalım içime sindi gibi.Şarja taktım hiç şarjı yoktu akşam bi bütün güncelleme, rom vs halledeyim de sonra zevkine varalım şunun :)
  • quote:

Merhaba,tablet için yaklaşık 3-4 güne bir yeni yazılım çıkıyor. Öncelikle bu benim ilk tabletim çok çok ayrıntılı bilgim yok,bildiklerim de başkalarından okuduklarım.Resident da çin malı tablet ana sayfasında ps vitadan sonra ilk tabletim demişti önceden yanlış hatırlamıyorsam ama tabiki elektronik bilgisi çok daha yüksek.Yazılımların çıktığı tarihe göre sonunda ismi oluyor.Örneğin orjinal rom 0425 için nisan 25 gibi.Başlarda herkes ısınma sorunundan şikayetçiydi alet yanıyor deniyordu.0517 romuna kadar cihazın işlemci hızı 1.5 ghz idi ve hd videoları oynatırken ses senkronizasyon sorunu için AC3-DTS patch yayınlıyorlardı.0605 romuyla beraber hızı 1.2 ghz'e düşürüp ısınma sorununu çözdüler bu sefer de donma ve kilitlenme ayrıca sd kartı tanımama sorunu çıktı.0616'dan sonra ise gitgide geliştirdiler gerek stabilitesi olsun gerek dokunmatik hassasiyeti olsun.Arada google patch çıkarıp maps,talk,google play,places,latitude gibi uygulamaları dahil ettiler.Son olarak 3 temmuz (0703) derlemesiyle AC3-DTS patch'i gömülü olarak yamaya dahil ettiler ve bence en stabil sürümü çıkardılar.Şu an 0705 olarak resmi siteden gözüken (www.ramos.com.cn) derleme+google patch son derece stabil çalışıyor.Fakat oyunlarda uyum sorunu var.Custom romlar ise birçok şeyin birleştirilmişi ya da değiştirilmişi olarak sunuluyor simgelerin aralıklarına kadar ya da launcher'lar değiştiriliyor tek pakette hepsini yüklemek için.Ama en önemli kısmı bence pretends like galaxy s2 dedikleri ''galaxy s2 fingerprint''.Bunu yaptıktan sonra samsung gt- p6200 tablet için uyumlu apkı yükleyince oyunlarda sorun yaşanmıyor.Oyunlar için adres:http://www.mobilephonetalk.com/showthread.php?103127-Gameloft-HD-Games-(Samsung-GT-P6200) Dediklerimi bir pakette toplayan ''root+google programları (google store ve gtalk)+galaxy s2 fingerprint'' olan bir yama var.Bir de 30'a yakın programı her rom yükleyişte sıfırdan kuruyorum şimdilik titanium backup denen bir program sayesinde tek tuşla yedeklenebiliyormuş root'lu cihazlarda kullanılan ve çok meşhur bir programmış.Bu yüzden 1-Cihaza çok yazılım çıktığı için titanium backup ve root gerekli,2-Oyun için s2 fingerprint gerekli,3-Çoğu uygulamasına ülkemizden erişim olmadığı için de orjinal google play patch yerine sadece içinde gtalk ve tam erişimli google play olan yama da gerekli(google maps son sürümü blackmarttan indirilip sorunsuz çalışıyor).Bu yüzden şu an bence en iyi derleme resmi sitedeki 0705 yazılım+bahsettiğim 3'ünün bir arada olduğu patch.(Settings'te about tablet diyince patch'i yaptıktan sonra build 0517 gibi görüyor ama sorun değil)
    Yazılım:http://speedy.sh/pNhQc/W17PRO-20120704.zip
    Patch:http://speedy.sh/ZkWv8/w17-root-and-market-updaterF-LSuperstore.zip

Sanırım şuan en güncel ve en stabil sürüm budur.Bunu nasıl tablete yükliyeceğim ? Şuan bende 0517 sürümü mevcut ve hafif kasma var.Bu sürüm ile her şeyi yükleyip yapabilirim sanırım.Nasıl yükleyebileceğim hakkında bilgisi olan?

• iyi geceler,''yazılım'' yazan linkteki dosyaları zip'ten çıkarıp biçimlendirilmiş sd card'a attıktan sonra tablet kapalı iken power ve ses kısma tuşlarına aynı anda basarsanız çıkan ekranda otomatik olarak yazılım yüklenecektir.Yine aynı şekilde patch'deki dosyaları da biçimlendirilmiş sd card'a atarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
  • şansa bala yaptık bi şekilde valla.Ama pek memnun değilim gibi.Hafif kasmalar olabiliyor.Marketten yüklediğim dead trigger oyunu high seviyede çok akıcı şekilde oynanmıyor.Ya yazılımı yüklerken bi sıkıntı çıktı ya da başka bir sıkıntı var.Şuan custom rom yükledim sanırım I9100 olarak görüyor.

Edit: yazılım yazan klasördeki dosyaları çıkarınca sd card direk yüklemeye başlamıyor.Olmadı yani.Şuan ki yazılımdanda pek memnun değilim.Dediğim gibi dead trigger high ayarlarda normalde kasmaması lazım bana göre çok akıcı şekilde rahat rahat oynamak gerek ancak donmalar oluyor arada nedense.Şuan için pek memnun değilim.Komple içindeki bütün dosyaları temizleyip tertemiz bir güncel yazılım atmayı düşünüyorum ancak biraz daha öğrenmem gerek sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Woody WP -- 29 Temmuz 2012; 2:33:46 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.