Şimdi Ara

RAMOS 'miumiu' W17 PRO PAYLAŞIM VE DESTEK PLATFORMU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
2
Favori
12.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, malumunuz Ramos W17 Pro Android Market (Play Store) desteği yüklü olmadan geliyor. Bundan dolayı Firmware güncellemesi yapılması gerekiyor.
    Firmware güncelleme ve Play Store yüklemenin birkaç yolu var. Aşağıda basit olanı yazdık. Lütfen denemeden önce tüm adımları okuyunuz.

DİKKAT: Lütfen Kendinize Güveniyorsanız Aşağıdaki Adımlara Geçiniz, Sorumluluk Size Aittir....

FIRMWARE GUNCELLEME

Yükleyeceğimiz Firmware: ICS.w17ref.20120517

Öncelikle Micro SD bir karta ihtiyacımız var.

1.Firmware ve Play Store birlikte yüklenecek. Link Burada: http://www.mediafire.com/?4q23he35d17gz00
    Kaynak:http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies.cfm?t=1912510&p=10

2 Micro SD kartınızı FAT olarak formatlayınız.

3. 7z uzantılı (7-Zip Arşiv Dosyası Türü) sıkıştırılmış klasörü açınız. İçinden 4 dosya çıkaçak. Bu 4 dosyayı Mini SD kartınıza atınız.
    Tabletinizin bilgisarla bağlantısını kesin. (6.adımla alakası var.)

4. Micro SD kartı metalik bacakları ekran yönüne bakacak şekilde Cihaza takın.

5. Cihaz açık ise kapatıp, önce Power basılı tutup ses kısma tuşuna beraber basıp Tableti başlatıyoruz.

6. Adım burası en önemli kısmı. Çünkü frimware çinçe açılacak ve açılışta yanlış bir şeylere basarsanız yada tableti bilgisayara bağlı iken kurulum yaptıysanız aşağıdaki videodan farklı menülerle karşılabilirsiniz. Nacizane biz istemedende olsa çinçe Google Account Sync yaptık :)
    İşte video: http://www.youtube.com/watch?v=5fxGA5N9MOY İlk hedefimiz Dil ayarlarını İngilizceye çevirmek. Türkçe menü desteği yok. Ama klavye ayarlarını Türkçe yapabiliyorsunuz. Account senkronize edip güzelce market uygulamalarına erişebiliyoruz. Bu kadar, herkese rast gele.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ramos W17 Pro 0616 Firmware (Bellenim) Güncellemesi Ve Ramos Resmi Google Yaması Yükleme.

Ön Bilgi: 16062012 de çıkan Firmware en sorunsuz yazılım desteği gibi gözüküyor. Yukarıda yaptığımız güncellemeden farklı olarak bu güncelleme üstünde oynanmamış, Ramos un yayınladığı yazılım. Dolayısı ile Root olamıyoruz ve daha önce Ramosun çıkardığı google yaması bu yazılıma eklenmemiş. 1 aylık kullanıcı deneyimimde hiç root olmaya ihtiyaç duymadım. Bazı programlarda Super User olmak yeterli oldu. Önce bu Firmware yi daha sonrada Ramosun çıkardığı yamayı kuracağız.

1- http://http://www.mediafire.com/?f8qa8lz99273q86 (Kaynak:http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies.cfm?t=1912510&p=13)
    Üsteki 1606 da yayınlanan resmi firmware (bellenim). İnen rar dosyasını açıyoruz, klasörden çıkan dosyaları fomatladığımız microSD ye kopyalıyoruz. MicroSD yi tablete metal bacaklar bize bakacak şekilde takıp. Power ve Ses kısma tuşuna berarer basılı tutup tableti başlatıyoruz. Yeşil robot çıkınca elimizi Power ve Ses kısma tuşlarından çekiyoruz. 2-3 dakikalık kurulumdan sonra tablet açılacak ve Settings de dil ayarını yapıcağız. (Hala Türkçe desteği yok.)

2 -http://www.ramos.com.cn//download/google_patch.rar Bu resmi google yaması çok güzel. Ramosu tebrik ediyorum.
    Bu yama ile Play Store (Android Market), Gmail, Google Earth, Google Maps, Google+, Google Search, Google Talk.... uygulamaları yükleniyor.
    GogglePatch i rardan çıkarıp içindeki 3 dosyası formatladığımız microSD ye atıyoruz. Gerisi Firmware ile birebir aynı.

Dahili SdCard a erişimde problem varsa yada temiz kurulum yapmak isteyenler için; uygulamarı yüklemeden önce microSD kart takılı değilken Power + Ses kısma tuşuna beraber basıp çıkan menüden tüm cache leri ve partion ları birer kere temizleyip.(Dil ayarı sıfırlanacak) Uygulamaları kurmaya başlamak faydalı olabilir.

Not: Resident nickli arkadaşında bahsettiği ekran kalibrasyonu 4. adım olarak tavsiye edebileciğim çok faydalı bir uygulama.
    http://www.slatedroid.com/topic/16022-app-touch-screen-calibration-app-g-tabletzpad-t2/

Herkese kolaylıklar dilerim, VesSelam.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu konun da açılması iyi oldu, emeğine sağlık. Aletle birlikte bu bölümü de incelemeye başladım. TR desteği ile birlikte alınabilecek ürünler listemde başa geçecek. Kısa sürede iki adet tablet daha alabilirim. Takipteyim...
  • Ufak bir düzeltme Ramos W17 ve sanırım diğer tüm çin malı tabletler "Micro SD" (TransFlash) kart destekliyor. Mini SD daha büyük bir kart çeşidi.

Ramos da Real Racing 2 çalıştırabilip oynayabilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resident

Ufak bir düzeltme Ramos W17 ve sanırım diğer tüm çin malı tabletler "Micro SD" (TransFlash) kart destekliyor. Mini SD daha büyük bir kart çeşidi.

Ramos da Real Racing 2 çalıştırabilip oynayabilen var mı?

Haklısınız, uyarınız için çok teşekkürler. Bahsettiğiniz oyunu birazdan deneyeceğim.
  • Real Racing 2 server a bağlanamıyor uyarısı veriyor ve çalışmıyor.
  • Ramos w17 pro'ya özel bir sayfa açtığınız için çok teşekkürler.Dün ptt'yi aradım benim tablet de gelmiş sipariş ettiğim şehre gelip teslim alabilirsiniz dediler fakat bir süre alamayacağım orada bulunmadığım için.Ramos'la iletişimde olduğunu söyleyen bir arkadaş 3 Haziran 2012'de yeni bir resmi firmware çıkacağını söylemiş.Çok daha stabil duruma gelecektir inşallah.Bu arada ''Resident'' sağolsun rom yükleme ve AC3 patch konusunda bilgi vermişti.Rom zaten yeni sürümler çıktıkça yenilenecektir muhakkak ki ama bu AC3 yama sorunu tüm tabletlerde mevcut bir üretim hatası mı?Yüklenmesi elzem midir yani?Noktafoton siz de böyle bir sorunla karşılaşıp yamayı yüklediniz mi?Teşekkürler iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furion07

Ramos w17 pro'ya özel bir sayfa açtığınız için çok teşekkürler.Dün ptt'yi aradım benim tablet de gelmiş sipariş ettiğim şehre gelip teslim alabilirsiniz dediler fakat bir süre alamayacağım orada bulunmadığım için.Ramos'la iletişimde olduğunu söyleyen bir arkadaş 3 Haziran 2012'de yeni bir resmi firmware çıkacağını söylemiş.Çok daha stabil duruma gelecektir inşallah.Bu arada ''Resident'' sağolsun rom yükleme ve AC3 patch konusunda bilgi vermişti.Rom zaten yeni sürümler çıktıkça yenilenecektir muhakkak ki ama bu AC3 yama sorunu tüm tabletlerde mevcut bir üretim hatası mı?Yüklenmesi elzem midir yani?Noktafoton siz de böyle bir sorunla karşılaşıp yamayı yüklediniz mi?Teşekkürler iyi günler.

İyi dileklerinize bilmukabele Selamlar, AC3 yamasını kurmadım, şuana kadar AC3 ile ilgili bir problemle karşılaşmadım. İçiniz müsterih olsun, şu an için tek sorun kablosuz adaptörün biraz zayıf çekmesi, o da yazılımla düzelecektir. Çok hızlı ve güzel bir tablet, hem de pahada hafif :), Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoktaFoton -- 3 Haziran 2012; 3:44:07 >

• AC3 yamasından önce netten indirdiğim 720P dizilerden ( Mesela Game of Thrones) çevrim yapmadan atınca içindeki ses AC3 olduğu için donanımsal çözümlemede sesler bozuktu. Yama sonrası düzeldi. Bu yama bundan sonra çıkacak tüm firmware lerde olacaktır, o yzüden karışıklık şu aşamada var gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resident

AC3 yamasından önce netten indirdiğim 720P dizilerden ( Mesela Game of Thrones) çevrim yapmadan atınca içindeki ses AC3 olduğu için donanımsal çözümlemede sesler bozuktu. Yama sonrası düzeldi. Bu yama bundan sonra çıkacak tüm firmware lerde olacaktır, o yzüden karışıklık şu aşamada var gibi.

Merhaba,freewill 1.1.1'in içinde dediğiniz gibi paket olarak o da yer almış.Ben o şekilde ana rom'a yazılım eklenebildiğini bilmiyordum.Bundan sonraki güncellemelerde onu da içine dahil ederler o zaman.İlgilendiğiniz için teşekkürler iyi günler.
  • Dün pili teste soktum 4 saat 15 dakika 2D oyun (okey) oynandı wi-fi kapalı iken. HD Video ile pil performansını da test etmek lazım.
  • Ekranın köşesindeki uygulamalar ikonuna tıklamakta zorluk çeken var mı? Etrafı başka bi yöne çevirmem gerekiyor tıklayabilmek için, köşelerle ilgili bir sıkıntı var sanki cihazda, sizlerde de öyle mi?
  • www.slatedroid.com/topic/16022-app-touch-screen-calibration-app-g-tabletzpad-t2/

Bu programla ekrani kalibre edebilirsiniz. kullandigim tablette faydasini gordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tablette Türkçe klavye girişini nasıl ayarlıyoruz? Bir tane store da buldum ama araya sayıları da koyunca çok küçük oluyor tuşlar. Normali var mıdır?
  • Selamlar. Store da Typo.com un Turkish Keyboard isimli uygulaması var; ğ logolu. Bu klavye kullanışlı gibi.

(Klavyeyi Language & Settings menüsünden default olarak atayabiliyoruz.)

• Store da MultiLing Keyboard "Honso" uygulaması klavye boyutlandırma ve tema özelliklerine sahip, denemekte fayda var.

• Bu tablette türkçe dil desteği gözükmüyor nasıl ekleyebiliriz?
  • arkadaşlar merhaba,resmi sitede yeni bir rom çıkmış,ısınma sorununun bittiğini söylüyorlar.http://www.ramos.com.cn/product.php?action=support&id=75
  • Isınma sorunu donanımsal bir şey. Isınma sorunu giderilebilmesi için işlemcinin frekansını düşürmek lazım o zaman da performans düşecektir. Tabletin kasasının ve soğutucusunun tasarımını değiştirmeden bir etkide bulunmak zor.
  • Arkadaşlar kutusuyla açılmamış 2 adet ramos w17 pro elimde bekliyor. 5 adet almıştım ama Türkçe dil desteği olmadığı için 2 arkadaşım tableti kullanamayız dediler ve vazgeçtiler. tabletlerle birlikte otg kablosu ve ekran filmide aldık.

İşin kesinlikle karında değilim verdiğimiz parayı geri alırsak bize yeter. hızlı kargo ile sipariş verdik ve bize tanesi 152 dolara geldi.

Tanesini 275 liraya kargosu benden olacka şekilde yollayabilirim. Yada komisyonu öderim derseniz sanal pazardan vesaireden satışa sunabilirim.

Tablet konusunda beni az çok arkadaşlar tanırlar, referans dileyene referans gsterebilirim.

ürünlerin naylon koruma bandları dahi üstündedir ve hiç kullanılmadılar. 5 tane alıp 3 tanesini deneyince anldık ki bunlardada Türkçe yok :)

İlerde firmware vesaire ile dil desteği gelebilir büyük ihtimalle, ancak benim arkadaşlarımın beklemek gibi bir niyetleri yok. O yüzden hemen satıyoruz ki Türkçe dil destekli bir model alabilsinler.

Saygılar.

DÜZELTME ÜRÜNLER SATILMIŞTIR !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi symbiat -- 21 Haziran 2012; 13:29:41 >

• 0605 sürümlü bellenimi yükleyenler sürekli tabletin kilitlendiğinden yakınmışlar. 0517 ile yola devam şimdilik.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.