Şimdi Ara

Ramlerimle farklı frekanstaki ramler düzgün çalışır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2x8GB Kingstron Furry 2400mhz CL15 ramim var. 2x8GB ram almak istiyorum ancak 3000 ya da 3200 mhz ram alsam sorun yaşar mıyım? Bildiğim kadarıyla hepsi 2400mhzde çalışıyor böyle bir durumda

• En düşük olan frekansda çalışır hepsi.

• amd ise 4x8 tavsiye etmem iyi olmuyor elindekini satıp 2x16 3200 alsan hiç sorun yaşamazsın.2x8 2400 cl15 ramin yanına ram zor uydurursun illa ki bir şeyler olur çünkü 3200'de cl15 diye bir şey yok çip markaları farklı olacak 4 slot doldurunca amd'de çalışacağı varsa bile yavaş çalışıyor bi 3600 bile yapamıyorsun kolay kolay ama sen bunlara hepiniz kardeş kardeş çalışın diyeceksin.yani mantıklı gelse zaten bu konuyu açmazdın.

• intel 10400f var hocam. eldekini satmakla uğraşmak istemedim açıkçası ama mesela 3200lük 2x8 alsam ilerde diğerlerini aynısından 2 tane daha alırım belki diye düşündüm

• 22yykadir kullanıcısına yanıt

peki ya timingler?

• Flyingpig kullanıcısına yanıt
    En düşük olan işler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Flyingpig kullanıcısına yanıt

mesela cl15 yanına cl16 18 takarsan yüksek cl olan çalışır 16 18 yani o da teoride ama pratikte uyum sağlamayabiliyorlar.düşük olana zorlarsan cl15'in yanına cl16 alıp 15 yapmaya kalkarsan voltaj vermen lazım ama hepsine vereceksin çünkü sadece bir kite voltaj olmaz ve bu da teoride.pratikte kesin sıkıntı çıkacaktır.2x8 3200 al ama elindekileri takma 4x8'in bir esprisi yok ben yıllardır kullanıyorum oh be 32gb ram sayesinde bu oyunu da oynadım dediğim bir durum olmadı.

• bu yorumlardan sonra 2x8 eklemek yerine yeni 2x16 kit satın aldım ve eskiyi satmaya karar verdim

• sorun yaşarsın max performans alamazsın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bir arkadaşım farklı ram kullanıyor biri 2900 mhz mi ne en düşük değerli ram in mhz inde kalıyor bütün ramlar şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadı halinden memnun :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.