Şimdi Ara

RAMLERİM KAÇ MHZ' DE ÇALIŞIYOR...YARDIM LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşlemci AMD PHENOM II X4 965 BE
    ANAKART: MSI 970A - G46
    RAM: GSKİLL 1600 MHZ DDR 3

Ama remlere cpu-z de baktığımda 800 mhz rakamını görmekteyim...Biostan mhz yi otomatik yapıyorum aynı 1600 yapıyorum yine aynı....Anakart destekliyor diye biliyorum sitesinde 1866 mhz ye kadar destekler diyor...Problem nerede..Üstadlardan yardım istiyorum...Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.....
     RAMLERİM KAÇ MHZ' DE ÇALIŞIYOR...YARDIM LÜTFEN RAMLERİM KAÇ MHZ' DE ÇALIŞIYOR...YARDIM LÜTFEN

• 1600 calisiyor iste

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orada 800 yaziyorsa 2 katini alcaksin yani 1600 :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuKaMa

Orada 800 yaziyorsa 2 katini alcaksin yani 1600 :)

Ya kafayı yicektim ne zamandır....Çok çok teşekkür ederim ....Beni büyük sıkıntıdan kurtardınız.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: watkenaydu

1600 calisiyor iste

Çok çok teşekkürler cevaplar için....
  • quote:

Orijinalden alıntı: last06

quote:

Orijinalden alıntı: GuKaMa

Orada 800 yaziyorsa 2 katini alcaksin yani 1600 :)

Ya kafayı yicektim ne zamandır....Çok çok teşekkür ederim ....Beni büyük sıkıntıdan kurtardınız.....

Ben de aynisini yasamistim
    Bi bktim 500 lerde bisey noluyoruz falan dedim arastirdim cozdum olayi

• Aynısını ben de sorucaktım, cevabı buldum yanıtlayan arkadaşa teşekkür ederim ben de
  • DDR yani double data rate olduğundan denildiği gibi 1600.

• last06 kullanıcısına yanıt
    merhaba, benim ram seninkiyle aynı ama 686.9 MHz yazıyor bende 800 değil neden acaba?
  • Juelz kullanıcısına yanıt
    1333MHZ'dir ramlerin ondan... eğer 1600mhz ram satın aldığına eminsen ve anakartın da destekliyorsa bu ramleri, sadece bios'a girip ram profilini 1600mhz olarak kendin seçmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 11 Ekim 2013; 12:57:28 >
  • n1ghtr4v3n kullanıcısına yanıt
    1644 var 1600 yok
    bus frekansın standart 100mhz deil'de biraz üzerinde çalışıyordur. anakart/voltaj/devre kalitesi ile ilgili bir detay. önemli değil, 1644'de olur.

ya da BCLK yazan değer üzerinden overclock etmiş olabilirsin bir miktar. bu yüzden tam çıkmıyor.

BCLK, Bus Clock, FSB vs... yazan bir değer var. 100MHZ çalışıyor olması lazım standart olarak onu da bir kontrol etmeni öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 11 Ekim 2013; 13:02:45 >
  • http://puu.sh/4NcDE.png
    http://puu.sh/4NcE5.png

1440 mı öyle bişey vardı onu seçtim 1648 den önce, yükseldi değer
  • 1648 yaptim şimdi değer 824 oldu acaba sıkıntı olur mu? 1600 mhz aldım çünkü ben
    olmaz bişey problem yok

bak orda BUS SPEED diyor ya... o değer normalde 100 olmalı. Sen bios'a gir onu 100'e getir. Eğer manuel olarak değer 103 gösteriyorsa 100 yap. yok auto'dayken böyle 103 oluyorsa dokunma... dursun. zararı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 11 Ekim 2013; 13:14:21 >
  • pekala sağolun bu arada bende 3dmark 11 basic edition var bi test yaptim

http://www.3dmark.com/3dm11/7296058

böyle sonuç buldu ama grafik ayarlarını seçme özelligi yok benimkinde çünkü basic, farkeder mi acaba sonuç olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: n1ghtr4v3n

olmaz bişey problem yok

bak orda BUS SPEED diyor ya... o değer normalde 100 olmalı. Sen bios'a gir onu 100'e getir. Eğer manuel olarak değer 103 gösteriyorsa 100 yap. yok auto'dayken böyle 103 oluyorsa dokunma... dursun. zararı yok.

Hocam BUS Speed'in standart hızı 200 olmasın? Benim M5A97 R2.0'da default hız 200. OC yaparken denedim 216 oluyor, sonra Ram'ler voltaj istemesin diye manuel olarak 200'e çekiyorum.
  • kedi bedri kullanıcısına yanıt
    intel'de 100, amd'de 200

arbada 5 evde 15 gibi oldu ama ciddiydim aslında bunu yazarken... standart değerler bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 11 Ekim 2013; 13:57:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: n1ghtr4v3n

intel'de 100, amd'de 200

arbada 5 evde 15 gibi oldu ama ciddiydim aslında bunu yazarken... standart değerler bu şekilde.

İşte Intel özürlü olduğum bir kere daha çıktı ortaya

Vurmayın vurmayın
    sonuçlar normal gibi ben bir sıkıntı göremedim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.