Şimdi Ara

ramler 1600 mhz de çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 gb kingston ramim vardı oc ile 1600 e çıkıyor. Yanına normal 1600mhz li corsair 4gb ram aldım ikisini takıp anakarttan 1600 e ayarlayınca bilgisayar açılmıyor. 1333 de çalışıyorlar. Bir şeyi yanlış da yapıyor olabilirim. Çözümü olabilir mi?

• anakartınız nedir?
  • cadavaros kullanıcısına yanıt
    msi z68a g43 g43
  • Anakarta bakip dual channel taktiniz mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cadavaros kullanıcısına yanıt
    evet ayrı mı takmalıyım
  • Yeni aldigin rami tek Calistirin bakalim aciliyormu

• tek tek dene test edin bi
  • teker teker deneyince ikisinde de 1333 mhz otomatik çalışıyor 1600 e çıkarınca sorun yok. İkisi birlikte 1600 de çalışmıyor.
  • Demekki iki raminde ayni mhz calismasi I istiyor cunku oc yapinca ikisinde de mhz artiriyor 1333de kullanimlar dvm edebilirsiniz sorun olmaz

• Son çare Bios güncelleyeyim dedim. Tek değişen artık defalarca acıp kapatmıyor sorun varsa direkt eski ayarlara gidiyor. Sanırım benim anakart 1333 ü normal, üstünü overclock la destekliyor. Pek birşey farketmeyecek herhalde 1600 olsa da, cevaplar için teşekkür ederim.
  • Degismez sadece benchmarkta farki rakamsal gorursun

• aldıgın ramlardan biri 1600 mhz değil 1333 dür biosta sen onu 1600 getirdiğinde tak diye kapanır 1333 mhz ramda fazlasıyla yeterlidir
  • KralCocuk44 K kullanıcısına yanıt
    ikisi de teker teker takınca 1600 de calısıyor. İşin garibi 1333 de yapsam 800 de yapsam hızı iki ram takılıyken auto secenegine dönüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K120 -- 18 Aralık 2015; 23:07:49 >
  • K120 K kullanıcısına yanıt
    biostan çıkarken exit save change yapıyorsunuz değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KralCocuk44

biostan çıkarken exit save change yapıyorsunuz değilmi

çıkarken kaydedip çıkıyo zaten teker teker denediğimde 1600 oluyo yani sorunu tam anlamadım ama ramlerin farklı olması olabilir. Bi yerlerde frekansı yarıya filan bölüyorlardı çift ramlerde onun için 800 yaptım açılırken otomatik değiştiriyor. Yani ben 1333 de yapsam auto yerine yine autoya çevirip 1333 de çalışıyor :)
  • K120 K kullanıcısına yanıt
    anakartı zorlamaya gerek yok 1333 de yeterli bir değerdir
  • Bios pili bitmis olabilirmi belki kaydetmiyodur ayarlariayarlari

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bios piliyle alakasi yok ayni mhzdeki ramlerinizi oc edersin yada tek modul kullanicaksin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.